Okula sivil kıyafetle mi yoksa resmi olarak mı gidiyorsunuz?

Kodla Büyü
BEN DÖNEM BAŞINDAN BERİ SİVİL GİDİYORUM GAYET MEMNUNUM BİRDE KIŞ GEÇSEDE SPOR AYAKKABILARIMI GİYSEM TAM OLACAK.
KİMİN HANGİ EYLEMİ YAPTIĞI BENİ ALAKADAR ETMİYOR BEN BU ARADA NE KADAR SİVİL OLURSAM KARDIR ONUN DERDİNDEYİM

Bende sivil... Kot, keten, kazak..vs. kesinlikle gömlek ve kumaş pantolon giymiyorum

Arkadaşlar nasıl sivil gidiyorsunuz?Kılık kıyafet yönetmeliğine aykırı değil mi?Müdür soruşturma açmıyor mu bu konuda?

bende sivil takım elbise gömlek kravat..
nasıl gidiyorsunuz amir yok mu okulda?

bizim okulda kimse karışmıyor öğretmenin nasıl geldiğine ama benim felsefeme uymuyor kot ve por ile gelmek...

bana göre öğretmende öğrencide okula düzgün ve itibarı olacak, karşısındakinde ilk bakışta iyi bir düşünce bırakacak şekilde gelmeli...

uzaktan baktığımda kimin öğretmen, kimin okulun hizmetlisi olduğunu veya velimi olduğunu anlayabilmeliyim diye düşünüyorum...

ha okul dışında kesinlikle takım giymem ve sevmem :) ama herşeyin bir yeri ve adabı olmalı...

serbest giden arkadaşların düşüncelerini yargılamak bana düşmez sadece kendimce fikrimi beyan ettim...

öğrencinin sivil giyinmesine karsı oldugum gibi ogretmenınde karsıyım. bizim okuldada giyinen arkadaslar var.. dısardan veli sanırsın. hele öğrenciler sivil olsa.. oo kim öğrenci kim degil belli olmuyor.. zaten cogu okul normal kıyafete dondu. bazı ogretmenler genelde sendikalılar sivil geliyor.. bazıları kravat takmıyor.

bence tabiki kendi fikrim. sivil gitmek pekde hos degil.

baynadir' Alıntı:
bizim okulda kimse karışmıyor öğretmenin nasıl geldiğine ama benim felsefeme uymuyor kot ve por ile gelmek...

bana göre öğretmende öğrencide okula düzgün ve itibarı olacak, karşısındakinde ilk bakışta iyi bir düşünce bırakacak şekilde gelmeli...

uzaktan baktığımda kimin öğretmen, kimin okulun hizmetlisi olduğunu veya velimi olduğunu anlayabilmeliyim diye düşünüyorum...

ha okul dışında kesinlikle takım giymem ve sevmem :) ama herşeyin bir yeri ve adabı olmalı...

serbest giden arkadaşların düşüncelerini yargılamak bana düşmez sadece kendimce fikrimi beyan ettim...

sivil giyinip gittiğimizde itibarsız mı oluyoruz yani. Ve senin felsefene göre sizin okula sivil gelen hocaların hiç bir itibarı yok sana göre tabi. yargılamak bana düşmez deyip sivil gelenlere resmen itibarsız diyorsun yanlış! tabi bu da benim düşüncem biraz eleştirel oldu ama düşünce işte.

Sendikali degilim o yuzden takimla gidiyorum. Bana kalsa sivil giderim cunku kendimi oyle rahat hissediyorum sakalima biyigima kimse karismasin istiyorum. Artik bu konulari tartismak bile yersiz. Birakin isteyen takim da giysin isteyen sivilde gidebilsin.

bayanlar zaten rahat giyiyorda erkekler açısından bir serbestlik gelebilse iyi olurdu. Bu arada bizim okulda 20 öğretmen var 20 side sivil gelmiyor. Zaten sendika falanda bahane bence önlük zorunlu olsun gerisinde de serbest olsun. Ama önlük şart olsun. Zira kimi zaman veli öğretmen çok karışıyor.

sivil giyinince veli öğretmen karışıyor diyorsunuz da pardon bunu kim karıştırıyor, sonuçta okulun öğretmenleri ve öğrenciler, öğretmenleri tanımıyorlar mı? büyük okullarda bu kadar mı sorun çıkıyor yani

sadoo_' Alıntı:
baynadir' Alıntı:

sivil giyinip gittiğimizde itibarsız mı oluyoruz yani. Ve senin felsefene göre sizin okula sivil gelen hocaların hiç bir itibarı yok sana göre tabi. yargılamak bana düşmez deyip sivil gelenlere resmen itibarsız diyorsun yanlış! tabi bu da benim düşüncem biraz eleştirel oldu ama düşünce işte.

öğretmenim sataşacak yer arıyorsun... kusura bakma ama seninki sineğin yağını çıkarmaya çalışmak gibi birşey... sivil giyen itibarsız diye bir cümle kullanmadım. ne kadar itibar gördüğün beni alakadar etmez ama dışarıdan bakan için oluşturduğun itibarı bir düşün...

tekrar söylüyorum kim nasıl giyinir karışamam. dünya görüşümde de kişileri kıyafetine göre tartmak asla yoktur. bende bu camianın içerisinde olduğum için durumun farkındayımdır ama dışarıdan bakanlara ezilmemek adına takım giyilmesinin daha uygun olacağını düşünüyorum...

bende bu işi başlatan sendika üyesiyim ama üyeyim diye düşünceme uymayan işede uyacak değilim... herkese saygılar...

Normal hayatta bırak takım elbiseyi kravat gömleği bile sevmiyorum ama iş okul olunca farklı bakıyorum. İlk zamanlar serbest geldim ama fikrim çabuk değişti. Öğretmen dediğin kılık kiyafet olarak belli bir standartta olmalı. Okulda 53 öğretmeniz sanırım birbirimizi etkiledik şimdi herkes resmi geliyor. Kravatsız bile gelen yok. Sendikam beni bağlamıyor bu konuda. Benim tek özgürlüğüm bu konuda 3 gün kesmediğim sakal olsun :roll:

Bir hafta sivil gidiyorum. Bir hafta takım elbise. Aldığım takımlar boşa gitmesin..
Bazı çekinen arkadaşlar vardı. Yavaş yavaş onlarda bize uydu.

Kıyafetin insanlar üzerinde etkisi olduğu bir gerçek.
Özellikle bazı ortamlara takım elbise ile girilince farklı davranıldığını bizzat yaşadım.
Saygı olayına gelince kıyafetten dolayı saygı görülüyorsa varsın o saygı olmasın.

Sayın Bakanımızın Hiçbir şekilde kıyafetınden dolayı soruşturma açılmayacak sözü var tv de o nedenle sorusturma acılmaz sendıkalı olmanız önemlı degıl en azından kendınızı savunabılırsınız :D

kıravat takmıyorum ceket gıymıyorum ama önlük gıyıyorum kot kazak konusunda bende bazı arkadaslar gıbı aynı dusunceyı paylasıyorum mesleğin getırdıği bir ağırlık var siz asla bir memur değilsiniz yada sıradan bırısı siz çevrenizde saygın bır meslek yapan EĞİTİM veren bırısınız ona uygun gıyınmek davranmak gerekıyor bencede

"Bir yere kıyafetinizle girer kıyafetinize göre ağırlanır fikirlerinize göre uğurlanırsınız." Bir bildikleri varki demişler.

Sivil gidiyorsunuz.Sonra öğrenciler farklı uygulamalara koyuldugunda onlarda kuralları çiğnediğinde onlara ne diyorsunuz.O kural onu öyle yapamazsın desen olmaz çünkü öğretmen olarak sen uymuyorsunki?
Arkadaşlar hepinizin çocukları olacak o okullarda siz görev yapmazken okuyacaklar.Düzen tamamen bozulacak kurallar hiç sayılacak.Sınıftan dışarı çıkma diyeceksin çocuğa ne ye göre !!! kurallar yokki siz bitirdiniz kuralları.
Saç sakal ,sivil kıyafet... e anlamadığım kahveyede aynı gidiyorsunuz okulda.Ne fark kaldı şimdi.

Bir örnek daha vereyim madem kılık kıyafet yönetmeliğine uymuyorsunuz.Maaş günü geldiğinde devlet deseki bu ay maaş yok. E nasıl olur e kural yok.( Tamam belki uç bir örnek ) ama dikkat edin kuralları yazanları bile öğretmenler yazıyor...

Geri