Okula sivil kıyafetle mi yoksa resmi olarak mı gidiyorsunuz?

Kodla Büyü
Bizde de erkek hocaların tamamı takım elbise ile geliyor. Bayan hocalar bir nebze daha rahat. Kot pantolonludan converse ayakkabısına varıncaya kadar mevcut. Takım elbiseyi sevmesemde giyiyorum ama, kirli sakalıma karışmasınlar yeter düşüncesindeyim ben..

suferi' Alıntı:
Sivil gidiyorsunuz.Sonra öğrenciler farklı uygulamalara koyuldugunda onlarda kuralları çiğnediğinde onlara ne diyorsunuz.O kural onu öyle yapamazsın desen olmaz çünkü öğretmen olarak sen uymuyorsunki?
Arkadaşlar hepinizin çocukları olacak o okullarda siz görev yapmazken okuyacaklar.Düzen tamamen bozulacak kurallar hiç sayılacak.Sınıftan dışarı çıkma diyeceksin çocuğa ne ye göre !!! kurallar yokki siz bitirdiniz kuralları.
Saç sakal ,sivil kıyafet... e anlamadığım kahveyede aynı gidiyorsunuz okulda.Ne fark kaldı şimdi.

Bir örnek daha vereyim madem kılık kıyafet yönetmeliğine uymuyorsunuz.Maaş günü geldiğinde devlet deseki bu ay maaş yok. E nasıl olur e kural yok.( Tamam belki uç bir örnek ) ama dikkat edin kuralları yazanları bile öğretmenler yazıyor...

Öğrencilerim neden sivil giyindiğimi soruyorlar. Bende onlara şu anki yönetmeliğe aykırı olduğunu söylüyorum.
Ve bu yönetmeliğin değişmesini istediğimi ve bu nedenle yapılacak tüm yaptırımları göze aldığımı belirtiyorum.

Bazen geç kaldığımda derse geç kaldınız diyen öğrencilerde oluyor.
Bende onlara zaman zaman geç kalabileceğimi ve bunun hesabını idareye verdiğimi söylüyorum.
Ama siz geç kalırsanız ilk hesabınızı bana vereceksiniz diyorum.

Devlet maaş örneğini de anlamış değilim. Devlet hukuk devleti ise nasıl öyle bir şey diyebilir.
Devlet şu anki kılık kıyafet yönetmeliğine göre bana soruşturma açabilir. Ve ben bunu bilerek
sivil kıyafet giymeye devam ediyorum. Gerekirse hesabını veririm.

Kurallar tabiki olmalıdır. Sağlıklı bir işleyiş için kurallar olmalıdr. Ve bu kurallar belirlenirken katılımcı bir anlayış olmalıdır.
Kurallara uymayanları ceza verilirkende çifte standart olmamalıdır.
Kurallar değişebilir ve kurallar durduk yerede değişmez.

Kendine yakın bulduğu insanların kurallara uymamasına göz yumanlara
yasayı değiştirmek yerine, güç bende benim dediğim olur anlayışına bir tepkidir benimkisi.

Sendikam karar almadan evvel, kravat takmayarak, keten pantolon giyerek esnetiyordum, Sendikam karar alalı, kot, spor ayakkabı, ful sivil gidiyorum. Sınırsız özgürüm :)

iambilisimci' Alıntı:
Arkadaşlar nasıl sivil gidiyorsunuz?Kılık kıyafet yönetmeliğine aykırı değil mi?Müdür soruşturma açmıyor mu bu konuda?

Onların kılık kıyafet yönetmeliği varsa, bizimde sendikal haklarımız var. Sendikam süresiz eylem kararı almış, giderim. Esas bu hakkı engellemek illegaldir, mobing'dir.

webcevap' Alıntı:
suferi' Alıntı:
Sivil gidiyorsunuz.Sonra öğrenciler farklı uygulamalara koyuldugunda onlarda kuralları çiğnediğinde onlara ne diyorsunuz.O kural onu öyle yapamazsın desen olmaz çünkü öğretmen olarak sen uymuyorsunki?
Arkadaşlar hepinizin çocukları olacak o okullarda siz görev yapmazken okuyacaklar.Düzen tamamen bozulacak kurallar hiç sayılacak.Sınıftan dışarı çıkma diyeceksin çocuğa ne ye göre !!! kurallar yokki siz bitirdiniz kuralları.
Saç sakal ,sivil kıyafet... e anlamadığım kahveyede aynı gidiyorsunuz okulda.Ne fark kaldı şimdi.

Bir örnek daha vereyim madem kılık kıyafet yönetmeliğine uymuyorsunuz.Maaş günü geldiğinde devlet deseki bu ay maaş yok. E nasıl olur e kural yok.( Tamam belki uç bir örnek ) ama dikkat edin kuralları yazanları bile öğretmenler yazıyor...

Öğrencilerim neden sivil giyindiğimi soruyorlar. Bende onlara şu anki yönetmeliğe aykırı olduğunu söylüyorum.
Ve bu yönetmeliğin değişmesini istediğimi ve bu nedenle yapılacak tüm yaptırımları göze aldığımı belirtiyorum.

Bazen geç kaldığımda derse geç kaldınız diyen öğrencilerde oluyor.
Bende onlara zaman zaman geç kalabileceğimi ve bunun hesabını idareye verdiğimi söylüyorum.
Ama siz geç kalırsanız ilk hesabınızı bana vereceksiniz diyorum.

Devlet maaş örneğini de anlamış değilim. Devlet hukuk devleti ise nasıl öyle bir şey diyebilir.
Devlet şu anki kılık kıyafet yönetmeliğine göre bana soruşturma açabilir. Ve ben bunu bilerek
sivil kıyafet giymeye devam ediyorum. Gerekirse hesabını veririm.

Kurallar tabiki olmalıdır. Sağlıklı bir işleyiş için kurallar olmalıdr. Ve bu kurallar belirlenirken katılımcı bir anlayış olmalıdır.
Kurallara uymayanları ceza verilirkende çifte standart olmamalıdır.
Kurallar değişebilir ve kurallar durduk yerede değişmez.

Kendine yakın bulduğu insanların kurallara uymamasına göz yumanlara
yasayı değiştirmek yerine, güç bende benim dediğim olur anlayışına bir tepkidir benimkisi.

Benim derdim yok bu konuda ben sadece kurallara uyulması taraftarıyım. O kurallar değişir. Kılık kıyafet serbest olur.(Ki serbestlik taraftarı değilim). Sivil gelirsin.Ama kural varsa ,yönetmelik varsa uymalıyız.
Çalışma hayatında bir sıkıntı oldugunda idareyle veya başka bir durumda o uymadığın yönetmeliklerle savunacaksın kendini.Buda doğru.
Bu tepki mi bilemiyorum.Tepki ise yazarsın çizersin düzeni karıştırmaya gerek yok.Polis sivil olsun,asker sivil olsun,doktor sivil olsun,memur sivil olsun....
düşünün bakalım nereye kadar.
sivil olmakta bir yere kadar eğitimdeki kurallar ufak ufak bozuluyor.Öğretmen olduğunuz zamanla lisede öğrenci oldugunuz zamanı kıyaslayın.Eğitimi düşünün.
Bakın bakalım hangisi daha kaliteli.işte bunların hepsi birbirine bağlı.Kuralların bozulmaya başlamasından beri sürekli değişiklikler olup duruor.Oturmuyor yerine.

Bende hak olarak görüyorum sivil giyinmeyi!!! tek devlet memuru biz miyiz? doktorlar, ünideki çalışanlar.... birçok yerde sivil giyim varken biz miyiz ezilen hep?

Eğer şalvarı fransızlar tasarlasaydı şu an herkes şalvar giyer olurdu...

amma kravat meraklısı adam var şu memlekette... Hırvatlar bu kadar meraklı mıdır acaba ...

eyolcu' Alıntı:
Bende hak olarak görüyorum sivil giyinmeyi!!! tek devlet memuru biz miyiz? doktorlar, ünideki çalışanlar.... birçok yerde sivil giyim varken biz miyiz ezilen hep?

kesinlikle katılıyorum...2 sene kuralına göre geldim okula...birkaç kere keten pantolon giydim müdür bey uyardı,öğretmene yakışır şekilde gelin dedi bana!...(dostları,arkadaşları ne halde anlatmak bile istemiyorum...) baktım olmuyor...şamar oğlanına döndüm...sonunda sendikam karar almış serbest geliyorum dedim...

bu arada sivil gelmeye karşı olan arkadaşlar bu sizin görüşünüz...ama bence öğretmen de öğrenci de herkes sivil olmalı daha doğrusu istediği gibi gelmeli...sen istersen takım giy...ben giymiyorum böyle rahatım...birisi demiş ki sivil olunca düzen bozuluyor eğitim oturmuyor felan...avrupaya bir bakalım forma ile okula gitmemek eğitim sistemini bozmuş mu acep...?ben rahatlıktan yanayım,özgürlükten yanayım...

NOT:bence bu sivil gitmeyen arkadaşlar biz bu hakkı çabalarımız sonucu aldığımızda sivil gelmeye başlayacaklardır...

insanın giydiği kıyafet çok önemli çünkü büyüklerimiz "insan giydiği kıyafet ile karşılanır, sohbeti ile uğurlanır" der..
bu noktada arkadaşlarım sizlere katılıyorum yalnız atladığınız bir nokta var Üniversite hocaları neden takım elbise kravatlı değil??

burada bir algı meselesi var öğretmenin takım elbise kravat giymesi gerektiği algısı, yanlış olan bu,
kişi kendisine yakışanı giyinmeli olay bu kadar basit ve bu konuda özgür olmalı.
zamanında başörtülü öğretmenlere öcü olarak bakan bir algı vardı ne eziyet çekti o öğretmenlerimiz derse girmeleri mümkün değil gibi görünüyordu ama çok şükür hiç bir problem çıkmadan gayet güzel bir şekilde çözüldü bu sorun çünkü "ALGI DEĞİŞTİ"

ben takım elbise kravat takmayın demiyorum ama ne olur öğretmenin takım elbise kravatlı olması gerektiği algısını kafanızdan silin, aşağıdaki fotoya iyi bakın!

Einstein Derste

saygılarımla sayın hocalarım.

Ekli dosyalar

• einstein.jpg
    einstein.jpg
    4.6 KB · Görüntüleme: 706
resmi gidiyorum ,başörtüm var.kumaş eteğim gömleğim vs..yalnız bu kotla okula gelme işi olayı laçkalaştırıyor .bizim okulumuzdada özellikle bayan öğretmenler taytla,dar paça kotla spor ayakkabıyla geliyor.Ancak sivil olunur da bukadar abartmaya gerek yok tayt vs.doktorla felan aynı değil bizim işimiz.karşısına geçip örnek olduğumuz hitap ettiğimiz bir topluluk var.Bu bizim ciddietimizi gösterir .

Geri