okula laptop alacağız, işlemci hakkında

Kodla Büyü

satrancsever

Site Gezgini
5. Sınıfa alacagiz 4 yil idare edebilecek bir laptop düşünüyoruz. Uygun fiyatlı lenovo laptopta celeron islemci var, ram 2 gb. Bu bizi 4 yıl götürür mü yoksa i3 işlemcili bi laptop bakalım mı?

Teşekkürler

En az i3 işlemcili mümkünse 3. nesil, 4 GB RAM'li bir bilgisayara bakın. Harici ekran kartı olmasa da olur. Sonuçta ofis işleri için kullanacaksınız.
Lenovo'nun uygun fiyatlı çözümleri var.
Celeron işlemcilerden uzak durun. Performansları yerlerde.

arkadaşlar 4-5 yıllık bir süreç için i3 bence yetersiz kalır.. en az i5 olmalı.. 4 GB Ram, 1Gb ekran kartı(paylaşımsız) olmalı.. Bu sistem bile az gelebilir.. Her ne kadar grafik 3D programlama yapılmayacak olsa bile yine de orta halli bir makine gerekli olur diye düşünüyorum..

Hocamızın bütçesinin düşük olacağını varsayarak öneride bulunmuştuk.
@satrancsever hocamız, bütçesini ve bilgisayarla yapmak istediklerini yazarsa ona göre öneride bulunabiliriz.

1200 lira bütçemiz var ama uygun fiyata bi i3 laptop goremedim. Kampanya mi yakalamak lazim ki? Internet sitelerinden almak bana riskli geliyor. Magazadan almamiz lazim. Bimeks mediamarkt teknosa vatan ve gold a baktim. Packard bell nasıldır
http://www.mediamarkt.com.tr/mcs/produc ... TK-15-6-inç-Intel-Core-i3-3217U-1-8-GHz-4-GB-500-GB-Windows-8.1-Notebook,103452,504927,1487257.html?langId=-14

Cevaplariniz icin tesekkurler

Geri