Okula bilgisayar alımında kdv indirimi

Kodla Büyü
evet hocam istisna belgesini il mem onaylatıp alacağınız firmaya vermeniz gerekiyor. Ancak sadece bilgisayarlarda geçerli,mediamarket ve teknosada geçerli . %15 civarı bir indirim oluyor net.

bence olmaz, face de takip ettiğim tübitak grubuna bir sürü satıcı mesaj yazıyor,hiç bahsetmemişler kdv den filan ,onlara msj atın bence bir.

evet hocam istisna belgesini il mem onaylatıp alacağınız firmaya vermeniz gerekiyor. Ancak sadece bilgisayarlarda geçerli,mediamarket ve teknosada geçerli . %15 civarı bir indirim oluyor net.

Hocam nasıl oluyor bu detaylı açıklayabilir misiniz?lab için 16 pc alacağız o açıdan önemli bizim için.

Yukarıda arkadaşın paylaştığı belgeye benzer bir yazıyı (okul bilgileri ve malzeme listesi olan) müdür onaylayıp elden ilgili şube müdürüne elden imzalattık.O belgeyle gidiyorsunuz ilgili firmaya.

Yukarıda arkadaşın paylaştığı belgeye benzer bir yazıyı (okul bilgileri ve malzeme listesi olan) müdür onaylayıp elden ilgili şube müdürüne elden imzalattık.O belgeyle gidiyorsunuz ilgili firmaya.

En son ne zaman ne almıştınız hocam?eğitime %100 destek projesi kapsamında kdv indirim uygulaması bitti diye biliyorum??

Arkadaşlar konuyla ilgili bilgisi olan var mı ? Hala devam ediyor mu ? Belge mi doldurmamız gerekiyor

Hocam yakın zamanda bizde bilgisayar aldık ve bunla ilgili mevzuatı ben araştırmıştım fakat okul idarecimin millet bağışçıyı duyar sonra sorun olur korkusu yüüznden boş yere kdv istisnasından olduk sonrasında kendi de pişman oldu. Kimse keşke demesin ben buraya gerekli mevzuatları ekliyorum.
Mevzuatı iyice okudum yalnızca bilgisayar ürünlerini kapsıyor mesela yazıcı projeksiyon cihazı gibi aygıtları kapsamıyor bunu da belirteyim.

Ekli dosyalar

• 05012016-00103332.jpg
    05012016-00103332.jpg
    99.5 KB · Görüntüleme: 210
  • kdv kanunu.jpg
    kdv kanunu.jpg
    69.1 KB · Görüntüleme: 187
Hocam ben geçen sene kdv indirimi ile 6 tane ssd disk almıştım vatan bilgisayardan. Okuldan üst yazı yazdık, Müdür bey yazıyı mühür imza yaptı, yazıda alacağımız parça ve özellikleri yazdık. Mediamarkette Laptop alımı için kdv indirimi var, parça için yok demişti, teknosaya sormadım. Müşteri hizmetlerini ya da mağazaları arayın önce. Kolay gelsin

Okula bu gün ilçeden yazı geldi onu kopyalıyorum bu sürekli hale gelmiş zannederim ilçeden istisna yazısı alınması gerekiyormuş.

Son düzenleme:
3065 sayılı Katma Değer Vergisi(KDV)Kanununun geçici 23üncü maddesi ile 26/4/2014 tarihli ve 28983 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliği (II/G-3) maddesinde; “Bilgisayar donanımları (mouse,klavye,antivirüsprogramları,datakablosu-montaj kablosu gibi), internet ve network ürünleri (modem, switch, kablolama), tarayıcı gibi ürünler ile işletim sistemi ve güvenlik yazılımlarının Milli Eğitim Bakanlığına (okul aile birliği dahil) bedelsiz teslimi ve/veya ifası ile bedelsiz teslimi yapacak olanlara teslimi ve/veya ifasında Kanunun geçici 23üncü maddesi kapsamında KDV uygulanmaz.” denilmektedir.

Napıyoruz şimdi? Koordinatörlüklere diyor BTR koordinatörüne mi imzalatıyoruz ek 17 yi.

Geri