Okul Zil Programı v5.5 (Son Sürüm)

Kodla Büyü

Exandout

Site Gezgini
Okul Zil Programı v5.5

Hazırladığım okul zil programını en son sürümüdür.

Özellikler

1. Hafta içi ve hafta sonu ders zamanlaması ayarlayabilme

2. Her güne ayrı zamanlama yapabilme
Sınırsız melodi ekleyebilme ve seçebilme (sesler/zilmelodileri klasörüne kopyaladığınız mp3 formatındaki her melodiyi zil sesi olarak kullanabilirsiniz.)

3. Her bir zamanlama için ayrı melodi atayabilme

4. Teneffüste müzik yayını (sesler/muzikyayini klasörüne kopyaladığınız mp3 formatındaki tüm müzikler teneffüslerde rastgele bir sırada çalacaktır. Menü – Genel Ayarlar penceresinden Teneffüste Müzik Yayını kutucuğunu seçip ayarları kaydet butonuna basmanız gerekiyor.)

5. Girişe şifre koyabilme

6. Windows açılışına ekleyebilme ( Bilgisayar açıldığında Okul Zil Programı kendiliğinden açılacaktır. Menü – Genel Ayarlar penceresinde Windows açılışına ekle kutucuğunu seçip kaydet butonuna basmanız gerekiyor. Kaydetme işlemini yapmadan antivürüs sistemini geçici olarak devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Sebebi kayıt defterine girdi yaptığından bazı antivürüs programları virüs gibi görebilmektedir.)

7. Sistem tepsisine gönderme

8. Etkinlikler için geçici olarak zili devre dışı bırakabilme

9. Program içerisinden İstiklal Marşı, Saygı duruşu ve Siren çalabilme özelliği

10. Bilgisayarı kapatma saati ayarlayabilme

Not: Eski sürümü kullananlar appfiles/derssaatleri klasörünü yeni sürümdeki klasör ile değiştirdiklerinde ders zamanlamasını tekrardan yapma zorunda kalmayacaktır.

Ekran Görüntüleri

ozpv55-5.jpg ozpv55-1.jpg ozpv55-2.jpg ozpv55-3.jpg ozpv55-4.jpg

İndirme Adresleri

https://www.bilgisayarbilisim.net/kaynak_yonetimi/okul-zil-programi-v5-5.163/ Kaynak İndir v 5.5

https://drive.google.com/open?id=1UdS7Oz5xcvEbWreTXvCcNxBo4Paa_7F8 Google Drive v5.5

Güle güle kullanın...

Murat ALTINDAĞ
Bilişim Teknolojileri Öğretmeni
Çankırı / Merkez - Atatürk Ortaokulu

Hocam emeğine sağlık. Teşekkür ederiz. Acaba istiklal Marşının yeni versiyonunu mu kullandınız?

hocam elinize sağlık. ufak bi öneri, önceki versiyonda karşılaşılan hataları / iyileştirmeleri yeni versiyonda belirtirseniz çok güzel olur.

Misal neden 5.4.1 den 5.5 e güncelleme yapayım?

hocam elinize sağlık. ufak bi öneri, önceki versiyonda karşılaşılan hataları / iyileştirmeleri yeni versiyonda belirtirseniz çok güzel olur.

Misal neden 5.4.1 den 5.5 e güncelleme yapayım?
Güncelleme yapın hocam müzik yayını ve ekran iyileştirmeleri yaptım. Kodları ve işleyici kontrol ettim. Sıkıntı görünmüyor

-hocam müzik yayını sesini ayarlayabilme özelliği de olsa- desem çok mu olurum.
müzik yayını ile zil sesi eşit yükseklikte kullanılamıyor.

Hocam programını kurdum ilk gün çalıştı,akşam eve gittik geldik, sabah yani ikinci gün ders saatleri tablosu bomboştu yeniden giriyorum ama program ana ekranındaki ders zili saatleri hala boş gözüküyor. kaydetmeme rağmen oraya gelmiyor saatler. İlginç olan Windows 8de oluyor Windows 7de olmuyor. Yönetici olarak çalıştırdım, klasör komple salt okunur halde de değil. 5.5 sürümünde de aynı 5.4.1 sürümünde de aynı. Bu iş için ayırdığımız bilgisayar Windows 7den yukarısını çalıştıracak bir bilgisayar değil. Var mı bunun bir çözümü

Hocam programın içerisindeki ders saatleri klasöründeki dosyaları ve bilgisayarın tarihini kontrol eder misiniz?

Exandout hocam. Dün son ders çıkış zili, bugün de 4. saat çıkış zilinin çalmadığını farkettim. Yaklaşık iki haftadır bir problem yoktu.
Cumartesi gününe kurs için zil saatleri ekledikten sonra bu problemler başladı. Niye böyle yapıyo bilemiyorum.?

Murat Hocam Uygulamanızın 5.5 sürümünü indirdim. Ancak deneme sürümü olduğu için uygulamanın kısayolu oluşmuyor. Her bilgisayar açıldığında tekrar saatleri girmek zorunda kalıyorum. Uygulama ücreti ne kadar acaba satın almak istesek?

hocam öncelikli böyle güzel bir programı bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler.Bizim sıkıntımız saatleri düzgün ayarlamama rağmen arada bir zil çalmıyor.Görev çubuğunda sağ tarafta 3-4 tane programın simgesinden oluşuyor.Sonra ziller birbirine karışıyor.Bu hafta müzikleri değiştirmiştim bazen eski düzende çalıyor.Bir de hocam m3u uzantılı müzikleri de çalıyor acaba sıkıntımız bundan mı kaynaklanıyor

guzel ve kullanıslı bır program ellerınıze saglık
bazen çalmama sorunu ıle bende karsılasıyorum malesef

Bende sorunsuz çalışıyodu ancak hafta sonu kursu için ekleme yapınca bazı günlerde çıkış zili çalmamaya başladı.

Aynı sorun bizim okulda da vardı. Sonunda düzelttim. Okul açıldığından beri de herhangi bir sorun yaşamıyoruz. Bilgisayara temiz bir win7 kurulumu yaptım. Anti-virüs olarak total 360 kurdum. Uygulamanın 5.5 sürümünü indirdim. Giriş çıkış sürelerini girdim. Program ayarlarından başlangıçta çalış seçtim. Masaüstünde kısayola felan gerek yok. Saatin yanında birden fazla simge olursa sapıtıyor program. Buna dikkat edin. Bir de bilgisayarı herkes kurcalamasın. Geçen sene zil çalmıyor diye sürekli idareden birileri veya nöbetçi öğretmenler bilgisayarı kurcalayıp programın ayarlarını bozuyorlardı.

Hocam harika olmuş. Ellerinize sağlık. Teneffüslerde müzik yayınında tekrar sayısı da seçebilme özelliği de olsa. mesela belirli aralıklarda yerlere çöp atmayınız uyarısı yapması gibi uyarılarda ekleyebilsek. emeğinize sağlık

Teneffüslerde müzik yayınını aktif ettim. İlk başlarda sıkıntı yoktu. Şu sıralar teneffüs bittikten sonra çalmaya devam ediyor. bu konuyu inceleyebilir misiniz? Yeni versiyonu varsa paylaşabilir misiniz?

Geri