okul web sitesi - öğretmen fotoğrafları

Kodla Büyü

gsume84

Site Gezgini
merhaba arkadaşlar benim bildiğim okul sitesinde tüm öğretmenlerin fotoğrafı olacak diye bir şey yok. dün toplantıda bir gerginlik yaşadık. acaba ben mi yanlış biliyorum diye sormak istiyorum. bazı öğretmen arkadaşlar fotoğraflarının koyulmasını istemiyorlar haklı olarak sebepleri var. geçen yıl isteyen öğretmenlerin fotoğraflarını koymuştum. bu yıl yeni gelen müdür yardımcımız bunu büyük bir eksiklik olarak gördü hatta ben resmi olmayan öğretmenler için resim yok ibaresi koymuştum ki ona da çok çirkin herkesin fotoğrafı koyulacak dedi. şok oldum. sanki bilgi sahibi olan o. siteyi yapan o. hala sinirliyim ki cevap verdiğimde dinlemedi bile. ben yine koymayacağım istemeyen arkadaşlarımın fotoğraflarını. merak ettiğim şey böyle bir zorunluluk varsa nerde yazıyor da bana koyulacak diyor yeni gelen müdür yrd anlamadım. yanlışım varsa düzeltin lütfen ona göre konuşacağım yarın.

Ben resimler koyulacak diye bir ibareye rastlamadım şimdiye kadar. Bırakın konuşsun dursun o.

Hocam, her okulda resmini okul web sitesine koyulmasını istemeyen öğretmenler oluyor. Özellikler bayan öğretmenlerden geliyor bu talepler. Bende şu papatyalı resmi ekliyorum. Gayette şık görünüyor.

Bos.jpg

siteler okul için bilgilendirme amaçlı olarak açılması koşulunu taşıyor. bu durumda öğretmenin resmi değil var olduğu bilgisi bulundurulmalıdır. yani hocam müdürünüz istesede istemesede buna karar kişinin kendisine aittir... açıklamanızı yaptınız, resim koymayabilirsiniz bu aşama da müdürünüz sadece eleştirebilir.Başvuracağı yasal yol yok !

Kişi, kişisel bilgilerinin ve resminin yayınlanmasını istemezse bunu kimse yayınlayamaz. yardımcıyla sen muattap olup canını sıkma hocam. Resim verenlerinkini yayınlarım gerisine karışmam git onlara anlat derdini de. Hatta gıcıklık yap ben de kendi resmimi koymak istemiyorm de ve de koyma. Hiç bişey yapamaz. Kanun ve yönetmelik arama Anayasal hak bu hocam.
"IV. Özel hayatın gizliliği ve korunması
A. Özel hayatın gizliliği
MADDE 20- ......
(Ek fıkra: 12/9/2010-5982/2 md.) Herkes, kendisiyle ilgili
kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir. Bu hak;
kişinin kendisiyle ilgili kişisel veriler hakkında bilgilendirilme,
bu verilere erişme, bunların düzeltilmesini veya silinmesini talep
etme ve amaçları doğrultusunda kullanılıp kullanılmadığını
öğrenmeyi de kapsar. Kişisel veriler, ancak kanunda öngörülen
hallerde veya kişinin açık rızasıyla işlenebilir. Kişisel verilerin
korunmasına ilişkin esas ve usuller kanunla düzenlenir.

Hocam bence idare istesin foto ları siz hiç araya girmeyin
gerekirse öğretmenlere idarenin istediğini söyleyin onlar halletsin

benim okulumda da aynı problem oldu genelde kapalı bayanlar istemiyor idareci de bu düşünceye tepkili biriyse sorun oluyor genellikle inatlaşma oluyor..

hocam yazıyla versin size, diğer öğretmenlerle konuşun hatta kendi resminiz içindi geçerli. koyun resimleri. diğer öğretmenlerle birlikte noterden ihtar çekin resimlerin kaldırılmasıyla ilgili. birde o zaman görelim müdür yardımcını. koymasanda hiç birşey olmaz hocam. normal şartlarda zaten resim koyulurken izin alınması gerekiyor ama ülkemizde biraz daha var.

rusensahin' Alıntı:
Hocam, her okulda resmini okul web sitesine koyulmasını istemeyen öğretmenler oluyor. Özellikler bayan öğretmenlerden geliyor bu talepler. Bende şu papatyalı resmi ekliyorum. Gayette şık görünüyor.

Bos.jpg

ruşen hocam, konu baya eski ama şu papatya resmini yeniden paylaşabilir misiniz?

bir de eğitim lideri ne demek? sitenizdeki öğretmenleri bu şekilde sıfatlandırmışsınız...

Bu kadın milletini anlamam. Facebook ta yedikleri yemekten oldukları yere kadar herşeyi paylaşırlar okul sitesine fotograf deyince beni koymayin drrler: ) kadin akli ayri çalışıyor

Bizim okulda da bayan hocalardan bir tanesi fotoğrafınıın sitede yayınlanmasını istemedi. Hatta bu konuda idarecilerle gerginlik oldu ama neticede onun fotoğrafını koymadık. Yerine resim bekleniyor diye bir foto koyduk. Fotoğrafının Yayınlanmasını istemeyenlerin bu isteğine saygı duyulmalı bence.

hgvural' Alıntı:
Kişi, kişisel bilgilerinin ve resminin yayınlanmasını istemezse bunu kimse yayınlayamaz. yardımcıyla sen muattap olup canını sıkma hocam. Resim verenlerinkini yayınlarım gerisine karışmam git onlara anlat derdini de. Hatta gıcıklık yap ben de kendi resmimi koymak istemiyorm de ve de koyma. Hiç bişey yapamaz. Kanun ve yönetmelik arama Anayasal hak bu hocam.
"IV. Özel hayatın gizliliği ve korunması
A. Özel hayatın gizliliği
MADDE 20- ......
(Ek fıkra: 12/9/2010-5982/2 md.) Herkes, kendisiyle ilgili
kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir. Bu hak;
kişinin kendisiyle ilgili kişisel veriler hakkında bilgilendirilme,
bu verilere erişme, bunların düzeltilmesini veya silinmesini talep
etme ve amaçları doğrultusunda kullanılıp kullanılmadığını
öğrenmeyi de kapsar. Kişisel veriler, ancak kanunda öngörülen
hallerde veya kişinin açık rızasıyla işlenebilir. Kişisel verilerin
korunmasına ilişkin esas ve usuller kanunla düzenlenir.

Zorunlu olsaydı, mebpanel anasafanızda eksik uyarısı verirdi. Nası ki misyon, vizyon, duyuru vs eklemek zorunlu, olduunda uyarı veriyor.. bunda da uyarı verirdi.
Ben 8 yıldan beri kendi fotomu kendi yaptığım siteme eklemiyorum... 4 müdür, 14-15 müdür yardımcısı ile çalıştım.

İstemeyen hiç bir öğretmenin resmini siteye ekleyemessiniz. Dava açsa suçlu siz olusunuz.. müdür değil... Benden söylemesi..

sayın hocalarım ben bu sen web tasarım toplantısında idareden web sıtesıne eklenecek resımlerı ve yazıları mail adresıme gondererek tebliğ yapmasını isteyeceğim yoksa okulda yapılan etkınlık yada hocamın dedıgı gıbı durumlarda ben mılletle yuz goz olmadan bıktım

istemeyeni koymazsınız iş biter idare ile o kişinin sorunu siz niye arada kalıyorsunuz ki ben de hayal koydum içi boş bir çerçeve ve resim :D

resmi yazıyla tebliğ etsin hocam ondan sonra kımı neyı ıstıyorsa koy sonra sıkayet olursa yazıyı gosterırsın bu seferde o ıdarecıye bıraz elektrık verırler ben yapmam deme tebliğ iste ;) sen papaz olacağına o olsun

Hortlamış madem görüş yazalım.
Malum yeni müdür ve müdür yardımcılarımız olacak artık.

Öğretmen istemediği halde koyan kişi suç işlemiş olur. Nokta.

e-konferans' Alıntı:
Hortlamış madem görüş yazalım.
Malum yeni müdür ve müdür yardımcılarımız olacak artık.

Öğretmen istemediği halde koyan kişi suç işlemiş olur. Nokta.
..
tersi de geçerli.
sorumlu arkadaş yükler. Kaldırılmasını isteyen öğretmen bilgi verir. Kaldırılmazsa suç işlenir :) (Türk mantığı)

Daha önce çıkan yazıya göre sitede resim yayınlamak da kişisel veri olduğu için öğretmen resmi konulamaz. Suç teşkil eder.

Yesil26' Alıntı:
Bu dinazor idarecilerle ne yapacaz gerçi ben denk geldiklerimin hakkından geliyorum ama hepsine yetişemiyorum çok var bunlardan.
Hocam gözünü seveyim senin :)Harbiden dinazor olanlar neden idareci oluyor anlamıyorum:)

Geri