okul web i güncelllemek için hangisi daha kolay bilgi ve yardım lütfen!

Kodla Büyü

iremcim

Site Gezgini
arkadaşlar okul web sayfasını güncellemem gerekiyor.Benden önceki arkadaş flash Peak Blaze Ftp programını kullanmış ben onu kullanmasını bilmiyorum. Kullanıcı adı ve şifremi kullanarak dosyarı indirip düzenle ftp yap diyorlar onu nasıl yapıcam.beni fazla zorlamayacak hangi yol acaba yardımcı olurmusunuz.Bilenler anlatabilirlerse sevinirim.

hocam file zilla diye bir program var onu indirip onunla dosyaların bulunduğu adrese bağlanmanız laızm ancak mebin adreslerine işlemiyor. ftp://ftp.okuladi.meb.k12.tr/
adresi tıklayıp şifre ile giriş yapın ordaki dosyaları kopyala yapıştırla bilgisayara aktarıp değişiklikleri yapın ve aynı yöntemle aynı yere atın. ancak kopyala yapıştır yaparken yarıda kesiliyor. en az 10 kez denedim. o yüzden sadece değişiklik yapacağınız dosyaları tek tek alıp gönderin.

ftp kullanmayı bilmiyorsanız direk internet explorere girip ftp.meb.k12.tr yazıp gelen yere şifre ve kullanıcı adınızı yazın sitenizin ftp dosyalarını görebilirsiniz oradan kopyala-yapıştır yoluyla alın ve dreamweaverde düzenleyin düzenledikten sonra tekrar kopyala-yapıştır konutunu kullanın. Ama ftp programı kullanmak isterseniz filezilla kullanmanızı tavsiye ederim hem çok basit hemde ücretsiz.

Kendi okul sayfalarımda CuteFTP 8 Professional kullanıyorum. Cok güzel bir program, çok kolaylık sağlıyor. Tavsiye ederim.

bence cute ftp

cute ftp tavsiye ederim. bedava diye goftp kullandım bi ara. goftp sayfaların altına reklamını atmış, cok kızdım programa.

Hocam bulduğum en basit ve problemsiz yöntem ve her site veya hosta uyuyor denendi her bilgisayar ve işletim sisteminde de problemsiz çalışır :)
Mozilla firefox yükleyin
http://www.mozilla.com/en-US/
Fire Foxu çalıştırıp google arama motoruna fireftp extension for firefox yazın veya
http://fireftp.mozdev.org/ adresinden yükleyin...
bulduğunuz firefox eklentisini kurun.Firefoxu açıp kapatmanız istenecek.
ekrar firefoxu çalıştırın
Araçlar eklentiler Fireftp yi tıklayın browser'ınız artıf çok iyi bir ftp aracına dönüşecektir başarılar...

evet webdeveloper ve flashgot extensionlarını da önerebilirim flashget ile birlikte harikadırlar.Şu anda kullandığım firefox da 80in üzerinde extension veya plugin yüklü desem ne düşünürdünüz acaba...

Geri