Okul Tuvaletlerinde Sigara içimini önlemek için ?

Kodla Büyü

ukbjk

Site Gezgini
Arkadaşlar, Okul Tuvaletlerinde sigara içimini önlemek için ne yapılabilir?
Duyduğunuz, bildiğiniz veya denediğiniz bir yöntem var mıdır?

1. nöbetci öğretmen düzenli olarak tuvaletleri kontrol eder.
2. duman sensörü koyarsınız dumanı algıladığında alarm çalacağı için öğrenciler içemez.

hemen cevaplıyorum yanlıs anlama
*sana ne,
*Banane

kac tane yakalarsan yakala yönetmelik disiplin maddeleri ne diyor hiç..... yaptırımı var mı hiç.
cezaların öğrenci gözünde umru var mı hiç....öğrenciyi okuldan mı atabileceksin hiç...eeee bu kadar hiçliğin içinde ne yapılsa kontrol edilir bu olay
veli geliyor parasını ben ödüyorum deyip geçiyor
adam kırk türlü yalanı söylüyor
gene ne yaparsan yap adam yırtıyor sen yırtındığınla kalıyorsun bu yuzden
en guzel kontrol mekanızması
Sanane bananeee

g.cetin.66' Alıntı:
*sana ne,
*Banane

kac tane yakalarsan yakala yönetmelik disiplin maddeleri ne diyor hiç..... yaptırımı var mı hiç.
cezaların öğrenci gözünde umru var mı hiç....öğrenciyi okuldan mı atabileceksin hiç...eeee bu kadar hiçliğin içinde ne yapılsa kontrol edilir bu olay
Sanane bananeee

Hocam böyle demeyin lütfen. Bir şekilde düzelteceğiz yoracak tabi ki bizleri ama biz de sana ne bana ne dersek hepten mahvoluruz.

yakında öğrenciler, veliler ve diğer öğretmenler de "öğretmene" puan verecek. artık kimse bir şeye dokunmaz. eğitim iyice karışacak. Allah akıl fikir versin en tepedeki yöneticilere...

g.cetin.66' Alıntı:
*sana ne,
*Banane

Sanane bananeee

Hocam, sigara içip içmemesi benim için hiç önemli değil. isterse günde 100 paket bitirsin banane. ben bunu onların yüzüne de söylüyorum.

( "içmeyin demiyorum için hatta daha çok için diyorum. Bir an önce bu pisliğin acısını yaşamanızda fayda var" )

Ben sadece istiyorum ki okulda içmesin. Bana zarar vermesin, benim rahatımı bozmasın da nerde içiyosa içsin, yeter ki okulda içmesin.

Benim gibi sigara içmeyen öğretmen ve öğrenciler için büyük ızdırap, o iğrenç koku ve pis ortam. koridorda önünden geçmekte zorlanıyor insan, Nefesim kesiliyor rahatsız oluyorum.

öğretmenler tuvaletinin yarısı böldük, içmeyen öğrencilerden talep geldi, orda da içiyor sıpalar...

insani bir yardım istiyorum bütün mesele bu.

bu çocukların sigarayı bırakacağına dair hiç umudum da yok, beklentim de yok. onun peşinde değilim zaten.

hassas iyi bir duman sensörü işe yarayabilir aklımızda var da, daha başka farklı başarılı bir yöntem var mı diye bir de size sorayım istedim.

çocuklar tuvaletten bi çıkıyo , hayvan leşinden daha beter pis bir koku . bunu da ancak içmeyen farkeder!

g.cetin.66' Alıntı:
*sana ne,
*Banane

Sanane bananeee

Hocam disiplin yönetmeliğinde var kınama cezası verilebiliyor. Ayrıca kapalı yerde sigara içmeden dolayı para cezası kesilebiliyor ve bunu velisi ödemek zorunda(15-18 yaş arası öğrenciler için).

Benim tavsiyem 109 TL para cezası verin, okul içinde veya bahçede sigara içmenin cezası olarak. Biz 9-10 kadar kişiye bu cezayı verdik, artık okul içinde ve bahçede sigara içilmiyor. Kesin çözüm para cezası.

Sigara sensörü olsa nikotine duyarlı alarm çalsa kimse içemez tuvalette

Tuvalet kapılarını sökmedikçe engelleyemezsiniz, boşuna uğraşmayın.

g.cetin.66' Alıntı:
*sana ne,
*Banane

Sanane bananeee
Bu işin sana ne, bana nesi mi olur? Siz nasıl bir öğretmensiniz? Allah korusun, sizin çocuğunuzda astım, nefes darlığı vb. bir rahatsızlık olsa, tuvalet ihtiyacı için sizin bu okulunuzda tuvalette ihtiyacını giderirken yığılıp kalsa, ölse, siz ne yapacaksınız? Bu ne umursamazlık böyle? Bu çocuklar bizim, hepimizin! Yazıklar olsun böyle düşünene! 6 yıldır meslek lisesindeyim, her nöbetimde tuvaletleri kontrol ederim. Sağolsun, idaremiz de üzerinde durunca sigara içme olayları 1. dönemin sonuna doğru azalıyor ve şimdi neredeyse hiç yok.

kazuo' Alıntı:
Tuvalet kapılarını sökmedikçe engelleyemezsiniz, boşuna uğraşmayın.
Engellemek isteyen engeller. Tamamen engellemeyese de azaltır. Siz erken pes ediyorsunuz demekki.

Sigarayı kökten yok etmedikçe bu sorunlar hiç bir zaman bitmez. Başta okuldaki öğretmenler içiyor ya kapalı bir odada ya da okul kapısı önünde. Bu sorunlar bitmez. Keşke ülkemizde sigara denen illet hiç olmasa...

Sana ne bana ne ile iş yürümez. Eğitim Öğretim kısmının eğitim kısmıyla ilgilenmiyorsanız bırakın öğretim kısmını. Benim öğretmenim siz olsanız sizi zerre kadar dinlemem. Benim çocuğumum öğretmeni olsanız sizin bu mesleği yapmamanız için elimden geleni yaparım.
İdareci olarak ne yazıkki ister istemez tuvalette sıgara içimi oluyor. Kız meslekde olduğumdan ben kendim yapamasamda diğer idareci arkadaşlar wc lere teneffüsten önce girip ani baskınlar yaptılar ve idari para cezası ve 2. 3. defa aynı suçu işleyince okuldan uzaklaştırmaya kadar cezalar verildi. Peki sonuç hiç kimse artık cesaret edemiyor.
Peki bu kadar katı davranmamızın nedenine gelirsek wc de 1 öğrencimizin astım krizine girmesidir

Bizde denenenler:

Duman Sensörü: İkinci haftanın sonunda, üzerlerine hortumla su sıkılmak, mopun sapıyla vurulmak suretiyle bertaraf edildiler.
Nöbetçi Öğretmenler: Erkek öğretmen: "Hocam kızlar tuvaletine giremiyoruz". Bayan öğretmen: "Hocam erkekler tuvaletine giremiyoruz." Nöbetçi öğretmenin cinsiyetine göre nöbet yeri ayarlamak, onları tuvaletlere sokmak zaten başlı başına bir sorun.
Kamera: Tuvaletlerin koridor kısımlarına kamera konuldu. Sonrasında öğrencilerden biri fotoğrafını çekip basına verdi. Olayı abartan medya, kabinlere konulmuş gibi gösterince soruşturma yedik, kameraları söktük.

Aklımdaki çözüm: Zaten duvarın yarısına kadar çıkan sifonun oradan T ile bir su hortumu çıkartılır ve tavana kadar gider. Ucu ise 12 Voltla çalışan bir selenoid vanaya bağlıdır. Bu vana ise tavandaki duman sensöründen aldığı sinyalle harekete geçer (araya röle veya tristör lazım). Tüm sistem, darbelerden ve sudan korunmak için metal kevgir şeklinde ters kapatılan bir muhafazayla sağlama alınıp tavana vidalanır. Duman algılandığında tüm sistem "yangını söndürmek" için kabinleri yukarıdan duşlar. Islanan öğrenci sigara içmiştir. Veliler, öğrenciler itiraz edemez.

Okuluna göre değişir. Ama sistem gerçekten sana ne üzerine kurulu. Ben orta okulda görev yapıyorum. Biz de böyle olaylar olmuyor. Bir gün veli geldi ve bu okulda neden misket oynanıyor bu okulda disiplin yok mu diye hesap sordu. Biz de sen çocuğunu neden misket ile gönderiyorsun dedik. Ben göndermiyorum, bakkaldan alıyor dedi. Yani veli çocuğuna laf anlatamıyor, hesabını bize soruyor.

yataylimit' Alıntı:
Bizde denenenler:

Duman Sensörü: İkinci haftanın sonunda, üzerlerine hortumla su sıkılmak, mopun sapıyla vurulmak suretiyle bertaraf edildiler.
Nöbetçi Öğretmenler: Erkek öğretmen: "Hocam kızlar tuvaletine giremiyoruz". Bayan öğretmen: "Hocam erkekler tuvaletine giremiyoruz." Nöbetçi öğretmenin cinsiyetine göre nöbet yeri ayarlamak, onları tuvaletlere sokmak zaten başlı başına bir sorun.
Kamera: Tuvaletlerin koridor kısımlarına kamera konuldu. Sonrasında öğrencilerden biri fotoğrafını çekip basına verdi. Olayı abartan medya, kabinlere konulmuş gibi gösterince soruşturma yedik, kameraları söktük.

Aklımdaki çözüm: Zaten duvarın yarısına kadar çıkan sifonun oradan T ile bir su hortumu çıkartılır ve tavana kadar gider. Ucu ise 12 Voltla çalışan bir selenoid vanaya bağlıdır. Bu vana ise tavandaki duman sensöründen aldığı sinyalle harekete geçer (araya röle veya tristör lazım). Tüm sistem, darbelerden ve sudan korunmak için metal kevgir şeklinde ters kapatılan bir muhafazayla sağlama alınıp tavana vidalanır. Duman algılandığında tüm sistem "yangını söndürmek" için kabinleri yukarıdan duşlar. Islanan öğrenci sigara içmiştir. Veliler, öğrenciler itiraz edemez.
hepsine katılıyorum fakat duşlama sistemi de çözüm değil bizim üniversitede yurtta vardı bu sefer de eşşek şakası malzemesi oluyor. nasıl derseniz wc kapılarının üstü açıksa dışarıdan sigara yakılır ve sensöre üflenir. kurban içeriden sırılsıklam bir şekilde söverek çıkar. şaka başarıyla tamamlanmış olur

Parhelion' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:
Bizde denenenler:

hepsine katılıyorum fakat duşlama sistemi de çözüm değil bizim üniversitede yurtta vardı bu sefer de eşşek şakası malzemesi oluyor. nasıl derseniz wc kapılarının üstü açıksa dışarıdan sigara yakılır ve sensöre üflenir. kurban içeriden sırılsıklam bir şekilde söverek çıkar. şaka başarıyla tamamlanmış olur

WC kapılarının üstü açık değil :+1:

bizim okulda da benzer bir disiplin olayından dolayı veli okula geldi, benim çocuğuma nasıl ceza verirsiniz diye disiplin işlerine bakan md. yardımcısını dövmeye kalktı. artık ne müdür ne de müd. yardımcıları kimsaye ceza vermek istemiyor. haklılarda onları kim koruyacak, şikayette arkalarında duracak ?

deltoro' Alıntı:
bizim okulda da benzer bir disiplin olayından dolayı veli okula geldi, benim çocuğuma nasıl ceza verirsiniz diye disiplin işlerine bakan md. yardımcısını dövmeye kalktı. artık ne müdür ne de müd. yardımcıları kimsaye ceza vermek istemiyor. haklılarda onları kim koruyacak, şikayette arkalarında duracak ?

Olay budur. Kimse kimseyi kandırmasın.. :+1: :+1: :+1:

Re: Ynt: Okul Tuvaletlerinde Sigara içimini önlemek için ?

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1493642389147.jpg
    uploadfromtaptalk1493642389147.jpg
    35 KB · Görüntüleme: 665
okuldaki öğretmenlerin yarısı teneffüslerde kalorifer dairesinde cayır cayır sigara içiyorlar. mis gibi oturmaya yer köşeleri bardaklar çayları hazır. Odasında içenleri saymıyorum bile.Öğrencilerin tuvalette içmelerine niye kızıyorsunuz ki?

arkadaşlar duman sensörü takarsanız çocukların eğlencesi olursunuz tenefüste tuvalette 10 20 arası talebe oluyor duman sensörüne bilerek duman üfleyip sigarayı deliğe atıyorlar kimsede sigara bulamıyorsunuz kimse birbirini ispiyonlamıyor... çözüm olmayabilir. zira bütün tenefüsler alarm çalacaktır
ben her hafta tuvaletin önünde bekliyorum yine gözden kacyor...

Geri