okul sitesinde site içine link ekleme

Kodla Büyü

hayat86

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okul sitemde örneğin bir haber yazdıktan sonra fotograflar için galeriye tıklayın yazacağım ve "tıklayın " a tıklayınca galeride o bölüme gitsin istiyorum fakat direk link çıkıyor tıklayın linkine bağlantı eklediğim zaman sayfa gösterilemiyor yapan arkadaşlar yardım lütfen..

Sayın Hocam,

Çıkan linke kes deyin. Tıklayınız yazısını seçip metin editöründeki link (zincir) simgesine tıklayıp yapıştır derseniz işlem tamam olur.

İyi çalışmalar.

Habib hocam yazmış cevabı ama ben Fotoğraflı haberlerde içerik değil de bağlantı eklemeyi tercih ediyorum. Yani Haber başlığını yazıp, Kısa içeriği de ekleyip, habere tıklayan direk albümü karşısında görüyor. İkinci bir işe gerek yok :)

biltek2007' Alıntı:
Habib hocam yazmış cevabı ama ben Fotoğraflı haberlerde içerik değil de bağlantı eklemeyi tercih ediyorum. Yani Haber başlığını yazıp, Kısa içeriği de ekleyip, habere tıklayan direk albümü karşısında görüyor. İkinci bir işe gerek yok :)
:+1:

hocam o zincir ile yaptığım zaman direk link görünüyor ben tıklayın a tıkladığımda gelmesini istiyorum

mesela tıklayını seçip bağlantı ekle dediğinde zincirden söyle bir sy geliyor tıklayın gidiyor

icerikler/23-nisan-coskusu_572759.html sitede de böyle görünüyor ya da bağlantı ekle düzenleden de yaptığımda istediğim gibi görünüyor ama bu defa hata veriyor sayfa açılmıyor

biltek2007' Alıntı:

bunu nasıl yapabilirim

Adım adım yazayım :
1-Panelden, İçeriğe tıklıyorsunuz.
2- Haberlere tıklıyorsunuz.
3- En alttaki içerik ekle, bağlantı ekle düğmelerinden Bağlantı Ekleye tıklıyorsunuz.
4- Manşet resim ekliyorsunuz.
5- Haber başlığı ekliyorsunuz.
6- İçerik bağlantısı Ekle den Seç deyip sitenizdeki istediğiniz albüme link veriyorsunuz.
7- Haberle ilgili Kısa içeriği de ekliyorsunuz.

Bu kadar :)

Hocam haber eklediğiniz sayfada html kaynağı görüntüle simgesini tıklayınca linki eklediğiniz kısımda <a href="http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/53/08/720899/fotograf_galerisi........html">Daha fazla fotoğraf için tıklayınız.</a> şeklinde düzenleyin.

Eslivya' Alıntı:
Hocam haber eklediğiniz sayfada html kaynağı görüntüle simgesini tıklayınca linki eklediğiniz kısımda <a href="http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/53/08/720899/fotograf_galerisi........html">Daha fazla fotoğraf için tıklayınız.</a> şeklinde düzenleyin.
Diğer bir yöntem. Teşekkürler Sayın Hocam.

Merhaba,
benim sorum da link ekleme ile ilgili fakat yukarıdaki işlem benim işime yaramıyor.

Ben okulumuzun sayfasına bulunduğumuz ilçenin kaymakamlık ve belediysinin linklerini vermek istiyorum.

1. Sorum bu konuda bir kısıtlama var mı? Bakanlık bir şey der mi?
2. Bu işlemi (link vermeyi) yani kaymakamlığın ve belediyenin linkini nasıl verebilirim?

Linki ana sayfada paylaşmak istiyorsanız Yararlı linkler menüsü oluşturabilirsiniz. Veya ana menüde ayrı görünmesini istiyorsanız Kaymakamlık, Belediye menüsü açıp direk yönlendirebilirsiniz.

Bir sakıncası yok.

biltek2007' Alıntı:
Linki ana sayfada paylaşmak istiyorsanız Yararlı linkler menüsü oluşturabilirsiniz. Veya ana menüde ayrı görünmesini istiyorsanız Kaymakamlık, Belediye menüsü açıp direk yönlendirebilirsiniz.

Bir sakıncası yok.
:+1:

Yer yok ki anamenüde. Toplam 9 adet var, ayrıca yararlı linkler diye açamayız öyle bir lüksümüz yok?

Hala soruma yanıt almış değilim.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

Çıkan linke kes deyin. Tıklayınız yazısını seçip metin editöründeki link (zincir) simgesine tıklayıp yapıştır derseniz işlem tamam olur.

İyi çalışmalar.
Habib hocam ayrıntılı açıklaya bilir misiniz?Bende yaptım olmadı..

Geri