Okul Sitenizin Hostinginden Memnun Değilseniz Okuyun

Kodla Büyü

omerbilgin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Satın almış olduğunuz hosting paketinin kalan süresi kadar ücretsiz hosting kampanyası;

Herhangi bir firmadan Faturalı bir şekilde hosting hizmeti almışsanız ve memnun değilseniz size http://www.centoshost.com dan kalan süreniz boyunca ücretsiz hizmet alma imkanını sunuyoruz.

Örneğin A firmasından 1 yıllık hosting hizmeti satın aldınız 3 aydır kullanıyorsunuz ve memnun değilsiniz. kalan 9 ay boyunca sizden ücret talep edilmeksizin 1 gb hosting paketini size sunuyoruz.

Eski sunucunuz Cpanelli ise taşıma işlemini de ücretsiz yapıyoruz. Diğer panellerde taşıma işlemi size aittir.

**Son geçerlilik süresi 15.01.2012 (Süre Uzatıldı)
**Fatura örneğinin bize faxlanması veya tarayıp gönderilmesi gerekmektedir.
** Detaylı Bilgi için 03622344434
** Bu kampanya sadece 1 Gb hostingde geçerlidir. Üst paket talepleri için bizimle irtibat kurunuz.
** 1 yıldan daha fazla satın alınmış hizmetler bu kampanya dahiline girmez.

Valla Ömer hocam iyiymiş bu olay;

ben yaklaşık 1.5 senedir centoshost u kullanıyorum, sukur hiçbir şikayetim yok.

teşekkürler, memnun olmayanlar için de güzel bir fırsat diye dusunuyorum.

reseller paketlerde disk alanı sınırsız, trafik sınırsız, eklenebilen alan adı 20 adet :? o da sınırsız olsa muhteşemdi kesinlikle. diyelimki benim 30 sitem varsa ne yapacağım?

okyanus41 hocamın sorusuna ilaveten ; Acaba sunucu özellikleri nelerdir ve 20 olan alan adı sınırlaması arttırılabilir mi?

okyanus41' Alıntı:
reseller paketlerde disk alanı sınırsız, trafik sınırsız, eklenebilen alan adı 20 adet :? o da sınırsız olsa muhteşemdi kesinlikle. diyelimki benim 30 sitem varsa ne yapacağım?

servage.net ten alın hocam. valla kimse kızmasın ama yabancılara verdiğim para helal olsun. yıllardır yaşadığım sıkıntılardan sonra bir arkadaşımın vasıtasıyla servage'yi keşfettim. neler mi var:

* sınırsız site barındırma
* 750gb web alanı
* 7500gb trafik (yanlış okumadınız 7.5 tb)
* sınırsız e-posta hesabı
* 1000 MySQL veritabanı

aylık 6.35 euro.

1 yıldan uzun süredir tüm sitelerim burada. birçok sitem var. trafik derdim bitti. siteye ulaşılamıyor derdim bitti. velhasıl sitelerimle ilgili bütün dertlerim bitti...

Accipiter' Alıntı:
okyanus41' Alıntı:

servage.net ten alın hocam. valla kimse kızmasın ama yabancılara verdiğim para helal olsun. yıllardır yaşadığım sıkıntılardan sonra bir arkadaşımın vasıtasıyla servage'yi keşfettim. neler mi var:

* 750gb web alanı
* 1000 MySQL veritabanı

aylık 6.35 euro.

1 yıldan uzun süredir tüm sitelerim burada. birçok sitem var. trafik derdim bitti. siteye ulaşılamıyor derdim bitti. velhasıl sitelerimle ilgili bütün dertlerim bitti...

tüm sitelerin için sadece 6.35 euro mu ödüyosun hocam. hepsi için ayrı ayrı hesap mı alıyorsun.benim 10 a yakın sitem var. bilgilendirirsen sevinirim.

http://www.natro.com

Özellikler Sınırsız Alan
Sınır Mail
Sınırsız mysql (Diğer databaselerde sınırsız)
Sınırsız Trafik
Bir hostta 2 site barındırma.

Ben gayet memnunun. 7/24 online destek.... Tavsiye ederim.

cyberstar' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:
okyanus41' Alıntı:

* 750gb web alanı
* 1000 MySQL veritabanı

aylık 6.35 euro.

tüm sitelerin için sadece 6.35 euro mu ödüyosun hocam. hepsi için ayrı ayrı hesap mı alıyorsun.benim 10 a yakın sitem var. bilgilendirirsen sevinirim.

Hayır ayrı ayrı değil hocam. Bütün sitelerim için sadece aylık 6.35 euro ödüyorum. 6 aylık dilimlerle ödüyorum. Yılda 2 kez ödeme yapıyorum. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Maalesef yerli firmalar bizi soyuyorlar. İnanın aldığım hizmetten son derece memnunum.

Eğer düşünürseniz indirim kuponum da var. Hem yeni kayıt olan için hem de referans olan için indirimler ve kolaylıklar sunuyorlar.

Kupon kodu: accipiter

cyberstar' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:
okyanus41' Alıntı:

* 750gb web alanı
* 1000 MySQL veritabanı

aylık 6.35 euro.

Hocam servage.net'e baktım ama göremedim. Hangi paneli veriyor bunun yanında

samil' Alıntı:
cyberstar' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:
okyanus41' Alıntı:

* 750gb web alanı
* 1000 MySQL veritabanı

aylık 6.35 euro.

Hocam servage.net'e baktım ama göremedim. Hangi paneli veriyor bunun yanında

hocam kendi panelleri var. cpanelden falan çok daha basit. bütün sitelerinizi o panelden yönetebiliyorsunuz. 10'dan fazla sitem var. eskiden birisinin ödemesini yapıyordum diğerinin ödemesi yaklaşıyordu, bir sürü kesintiler, site büyüse trafik derdi bilmem ne...inanın 10.000 tekilli sitem vardı bir kez kapanmadı servage.net'te. senelerce yerli firmalarda eziyet çektim. tarfik aşar ekstra ücret. bilmem ne sorunu olur site kapanır. yukarıda da yazdığım gibi bütün sıkıntılarım bitti çok şükür.

sadece biraz ingilizce gerekli. aslında google translate ile bile halledilebiliyor sorunlar. bu arada ticket sistemi mükemmel. birşey sorduğunuzda, danıştığınızda 5 dakikada cevap geliyor...

Accipiter' Alıntı:
hocam kendi panelleri var. cpanelden falan çok daha basit. bütün sitelerinizi o panelden yönetebiliyorsunuz. 10'dan fazla sitem var. eskiden birisinin ödemesini yapıyordum diğerinin ödemesi yaklaşıyordu, bir sürü kesintiler, site büyüse trafik derdi bilmem ne...inanın 10.000 tekilli sitem vardı bir kez kapanmadı servage.net'te. senelerce yerli firmalarda eziyet çektim. tarfik aşar ekstra ücret. bilmem ne sorunu olur site kapanır. yukarıda da yazdığım gibi bütün sıkıntılarım bitti çok şükür.

sadece biraz ingilizce gerekli. aslında google translate ile bile halledilebiliyor sorunlar. bu arada ticket sistemi mükemmel. birşey sorduğunuzda, danıştığınızda 5 dakikada cevap geliyor...

Şirket hangi ülkede? Ödemeyi nasıl yapıyorsunuz acaba?

Hoşça kalınız.

İsteğe göre artırım yapılabilmektedir.

okyanus41' Alıntı:

SilverMan' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:

Şirket hangi ülkede? Ödemeyi nasıl yapıyorsunuz acaba?

Hoşça kalınız.

Hocam şirketin 4 ayrı yerde merkezi var: Almanya, İsveç, Amerika, Avustralya

Ben ödemeyi paypalla yapıyorum ama kredi kartlarıyla da ödeme yapılabiliyor. Çok ciddi ve güvenilir bir firma. Bu arada yukarıda özellikleri yazarken eklemeyi unuttum. Kayıt sırasında bir domain kaydetme hakkı da veriyor...

Cevabınız içim teşekkürler hocam. Lokasyonu seçme şasımız var mı? Bende ciddi ciddi yurtdışına taşınmayı düşünüyorum. Ben hostgatorden almayı düşünüyorum. Ping sürelerinin biraz daha uzun olduğu söyleniyor. Örnek bir sitenizi yazabilir misiniz?

samil' Alıntı:
Cevabınız içim teşekkürler hocam. Lokasyonu seçme şasımız var mı? Bende ciddi ciddi yurtdışına taşınmayı düşünüyorum. Ben hostgatorden almayı düşünüyorum. Ping sürelerinin biraz daha uzun olduğu söyleniyor. Örnek bir sitenizi yazabilir misiniz?

hocam lokasyon konusunda sanırım yardımcı oluyorlar. ben sıkıntı yaşamadığımdan hiç gerek duymadım. örnek bir sitemi yazayım tabii. mesela bu son projem:

http://www.ingilizcesunu.net

Ben de şunu anlamıyorum. Mesela bazı firmalar sunulan tüm hizmetler aynı olmasına karşın kurumsal hostingle bireysel hosting için ayrı fiyat istiyo. Neden böyle bir şey yapıyo. Yani ben aynı hizmeti aldıktan sonra neden kurumsal hosting satın alıp fazla para ödeyeyim anlamadım

Accipiter' Alıntı:
samil' Alıntı:

hocam lokasyon konusunda sanırım yardımcı oluyorlar. ben sıkıntı yaşamadığımdan hiç gerek duymadım. örnek bir sitemi yazayım tabii. mesela bu son projem:

Hocam siteniz meb hattında açılıyor mu? Öğrencilerime tavsiye etmek isterim.

aakcakaza' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:
samil' Alıntı:

Hocam siteniz meb hattında açılıyor mu? Öğrencilerime tavsiye etmek isterim.

valla hocam bir sıkıntı yok diye biliyorum ama belli olmuyor meb'in işleri. birkaç eğitim sitem daha var. nasıl oluyorsa zaman zaman engelleniyor bazen açılıyor. ama bu daha yeni bir site. sorun yok sanırım.

Hocam şöyle düşünün aynı özellikteki sunuculardan birine kurumsal 30-40 site kurar firma siteler rahat rahat çalışır. Diğerine 300-400 site kurar sıkıntılı çalışır veya iyi çalışsa bile diğeri kadar performanslı çalışmaz.

Ayrıca olaya şöyle de bakmanız gerek Herşey sınırsız diye birşey mümkün değildir. Mesela sizin BBnet gibi bir siteniz olsun hiçbir firma size host vermez. Gidip sunucu almanız gerektiği söylenir. Burada işlemci limitleri de önemlidir. Her host paketine tanımlı işlemci limiti vardır. Siz bir host paketi alıp içine 1000 site açabileceğinizi düşünemezsiniz. 100 site açarsınız sitelerde sunucuyu kasmıyodur sorun olmaz 2 site açarsınız sunucudaki işlemci limitini zorlar sitenizi kapatırlar.

işin içine girmeden bazı detayları bilemezsiniz.

aak' Alıntı:
Ben de şunu anlamıyorum. Mesela bazı firmalar sunulan tüm hizmetler aynı olmasına karşın kurumsal hostingle bireysel hosting için ayrı fiyat istiyo. Neden böyle bir şey yapıyo. Yani ben aynı hizmeti aldıktan sonra neden kurumsal hosting satın alıp fazla para ödeyeyim anlamadım

Accipiter' Alıntı:
okyanus41' Alıntı:

* 750gb web alanı
* 1000 MySQL veritabanı

aylık 6.35 euro.

joomla destekliyor mu hocam bahsettiğiniz host

okyanus41' Alıntı:
Accipiter' Alıntı:
okyanus41' Alıntı:

* 750gb web alanı
* 1000 MySQL veritabanı

aylık 6.35 euro.

joomla destekliyor mu hocam bahsettiğiniz host

evet hocam joomla, wordpress gibi scriptleri sorunsuzca kurabilirsiniz. benim hem joomla hem de wordpress sitelerim var...

Hocam bu verilen alanı inandırıcı buluyormusunuz?
750 GB web alanı ne demek bi düşünelim. 10 müşterisi olsa 7500 GB yapar. 10 müşteriden aylık kazancı 65 Euro olsa. 65 euroya bir sunucu kiralanırmı?

750 gb host kapasitenizi doldurmayı deneyin bakalım ne olacak?

Yanlış anlamayın kötülemek için yazmıyorum. Ama mantık yürütmek lazım.

omerbilgin' Alıntı:
Hocam bu verilen alanı inandırıcı buluyormusunuz?
750 GB web alanı ne demek bi düşünelim. 10 müşterisi olsa 7500 GB yapar. 10 müşteriden aylık kazancı 65 Euro olsa. 65 euroya bir sunucu kiralanırmı?

750 gb host kapasitenizi doldurmayı deneyin bakalım ne olacak?

Yanlış anlamayın kötülemek için yazmıyorum. Ama mantık yürütmek lazım.

Valla lütfen siz de beni yanlış anlamayın ama Türkiye'de bazı güvendiğim şirketler bana neler yaşattılar anlatsam roman olur. Bir sitem trafik limitini aşmıştı. normalde kural nedir trafik bittiği için site kapanır değil mi? kapanmazsa trafik limitleri aştığına dair bir mail gönderilir değil mi? öyle olmadı ama, bir ay bütün bir yıllık hosting pakedinin fiyatından fazla trafik aşım ücreti ödedim.

başka neler oldu? siteleri başka bir yere taşıdım. bu sefer de siteler durmadan kapanır. yok saldırı alıyoruz. yok harddiskte problem olmuş. yok siteniz serverı çok yoruyor. saçma sapan işler...

servage.net'i övüyorum. babamın oğlu değil tabii ama bu adamlar bana sıkıntı yaşatmadılar şimdiye kadar. ne sorunum olsa anında ilgilendiler. üstelik verdiğim komik rakama karşılık bu hizmeti alacağımı sanmayarak, sizin gibi şüphe ederek yaklaştım ama 10.000 tekilden fazla tekili olan sitemde bile bir kere şu oldu, bu oldu demediler...

Kısacası Türkiye'deki şirketlere bakıp ben de mantık yürüttüğümde olamaz bu özellikler diyordum. işin içine girdim. bir yıldan fazla süredir kullanıyorum ve diyorum ki bu adamlar doğru söylüyorlar...

Valla kullanıyosunuz memnunsanız sorun yok.

Trafik sorununu hakikaten sizi kazıklamak için yapmışlar itiraz edebilirsiniz sanırım. Sonuçta hizmeti peşin alıyorsunuz. Trafik aşımı oldumu siteler suspend edilir.

İşlemci limitleri olayında da hosting firmaları uyarı yazarlar siteleirnde işlemcinin %10 limiti aşılırsa site kapatılır şeklinde.

Fiyattan çok hizmete bakmak lazım kısacası. Hizmetten memnunsanız sorun yok. Ama okadar web alanı veremezler yüksek boyutlu yükleme yapsanız mutlaka problem çıkarırlar. Yükleme yapmadığınızdan sorun yoktur Komple makineyi size tahsis edemezler hocam.

** UYARIYI OKUYUNUZ:
Bandwidth or data transfer is the measure of the traffic generated from your website. It is measured in bytes, kilo bytes (KB), mega bytes (MB) or giga bytes (GB). Some web hosts claim that they offer unlimited or unmetered bandwidth. Bandwidth and traffic cost money and tie up server resources, so if any host truly offered unlimited bandwidth at any price they would not be in business for very long. If you read their Terms of Service, you will find the following language or something similar: "If at any time the Customer’s website generates enough bandwidth usage to affect the performance of other customer sites on the server, we reserve the full right to terminate the Customer’s domain name without refund."

ÇEVİRİSİ:
Bant genişliği veya veri aktarımı trafik sitenizden oluşturulan ölçüsüdür. Bayt kilo bayt (kb), giga bayt (gb) veya mega bayt (mb) cinsinden ölçülür. Bazı web host sınırsız ya da unmetered bandwidth sundukları iddia ediyor. Bant genişliği ve trafik para mal ve herhangi bir ana gerçekten sınırsız bandwidth herhangi bir fiyat teklif eğer onlar iş çok uzun olmaz bu yüzden sunucu kaynaklarını, kravat. Onların Hizmet Şartları'nı okumak, aşağıdaki dil ya da benzer bir şey bulacaksınız: "Herhangi bir zamanda sunucuda diğer müşteri sitesinin performansını etkileyecek şekilde yeterli bant genişliği kullanımı müşterinin Web sitesi oluşturursa, müşterinin etki alanı adı geri ödeme olmadan sonlandırmak için tam hakkını saklı tutmaktayız."

SONUÇ: Kesin bir garanti yok hocam. Siizn site sıkıntı yaratsın bakın nasıl kapatıyorlar.

Şimdi bu hak zaten diğer hosting şirketlerinde de yok mu. yani onlar da siteniz işlemci limitlerini aşarsa kapatırız demiyorlar mı? ben de diyorum ki o zaman neden kazıklanalım? biz kendimize sunucu almıyoruz, host hizmeti alıyoruz sonuçta...

bir de olayın şu yönü var. bana bu şartlarda hizmet verecek 1 adet yerli şirket adı yazabilir misiniz lütfen. yani 1000 veritabanı hakkı verecek. 7.5 tb trafik verecek. en önemlisi istediğim kadar siteyi dahil edebileceğim. sınırsız mail ve 1 adet de ücretsiz domain verecek...üstelik aylık 6.35 euroya tüm bunları yapacak?

varsa oraya geçelim...

Accipiter' Alıntı:
Şimdi bu hak zaten diğer hosting şirketlerinde de yok mu. yani onlar da siteniz işlemci limitlerini aşarsa kapatırız demiyorlar mı? ben de diyorum ki o zaman neden kazıklanalım? biz kendimize sunucu almıyoruz, host hizmeti alıyoruz sonuçta...

bir de olayın şu yönü var. bana bu şartlarda hizmet verecek 1 adet yerli şirket adı yazabilir misiniz lütfen. yani 1000 veritabanı hakkı verecek. 7.5 tb trafik verecek. en önemlisi istediğim kadar siteyi dahil edebileceğim. sınırsız mail ve 1 adet de ücretsiz domain verecek...üstelik aylık 6.35 euroya tüm bunları yapacak?

varsa oraya geçelim...
:alkis: :++:

arkadaşlar konuyu sonuna kadar okumadım ama herhangi bir web hosting ihtiyacı olan varsa her türlü yardımcı olabiilirim bende sınırsız web alanı ve sınırsız web siteniz için sağlayabilirim.
"eğer mantıklı bir projeniz olursa da domaın konusunda da yardımcı olabilirim.
iletişim için özel mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Valla hosting ile uğraşmaktan bıktım, sunucu kiraladım kendim hallediyorum. Sınırsız söylemlerine inanmayın. Bir arkadaş turkticaretten sınırsız hosting aldı ftp kotası 100mb koymuşlar. Doldukça kotayı arttırıyorlar ancak bir sunucuda kaç tb sabitdisk var ki? bir de disk bittikten sonra nolacak? Siteler yüklü değilse. Sunucuya çok fazla yük bindirmiyorsa, anlık trafik ve ziyaretçi fazla değilse barındırılabilir. yoksa vps'e geçmenizi isteyeceklerdir.

Geri