Okul sitemiz googleden engellenmiş,lütfen yardım:(

Kodla Büyü

nrc27

Site Gezgini
Herkese merhaba arkadaşlar..
Okul sitemize girince site engellenmiştir,bu bir saldırı sitesi olarak algılandı mesajı alıyorum.Bu problemi nasıl cözebilirim?
Bu sorunu cözebilecek bilişim öğretmeni arkadaşım varsa,yardımcı olursa cok sevinirimmm.
Sitenin adresi:
www.mehmettuncayaykac.k12.tr

Hocam google dan herhangi bir sorun yok.Siteniz endexlenmiş
Sitenizde virüs yok
Çünkü ortada site yok adı var ama ben açamadım.Sitenizin adresi var ortada site yok.Yani yeni bir site yapacaksınız.

Ben hiç bir şey anladım sitemiz dün öglen saatlerine kadar gayet net bir şekilde acılıyordu.Ne oldu site nerde?Hiç bir şey anlamadım:(

nrc27' Alıntı:
Ben hiç bir şey anladım sitemiz dün öglen saatlerine kadar gayet net bir şekilde acılıyordu.Ne oldu site nerde?Hiç bir şey anlamadım:(
Ortada site yok derken bazı sayılar menüler gördüm yani.Birşeyler var ama sitenin çoğunu yemiş bitirmiş bir şeyler.Bence yeniden yükleyin ( yedeğiniz vardır sanırım )çözülür.

Hocam host firmalarının bir çoğu günlük, haftalık ve aylık yedekler almakta. Sizde sitenizin bulunduğu host firmasını arayarak yedekten geri yükletebilirsiniz. :wink:

Arkadaşlar sitenin yedeğini aldım fakat google web yöneticisi araçlarıyla sitemin bize ait olduğunu dogrulamak istiyorum.Çeşitli dogrulama metodları var ama ben bunları suanki site üzerinden yapamıyorum.Yardımcı olabilecek arkadaşım varmı?

Googleden sitenin bize ait olduğunu doğruladım.Fakat google bizim okul sitesini saldırgan olarak belirlemiştir gibi bir şey yokki tekrar inceleme isteyim.Hatta söyle yazıyor:
google bu sitede herhangi bir kötü amaçlı yazılım algılamamıştır.
Ama siteye girince bu site saldırgan olarak bildirilmiş site yazıyor.
Ben hiç bir şey anlamadım,lütfen yardımcı olun.
www.mehmettuncayaykac.k12.tr

Hocam yedeğini aldıysanız, temiz bir sistemde, bu dosyaları taratın, hosttaki bütün dosyaları silin, tarattığınız dosyaları tekrar hosta yükleyin ve google'dan sitenizi yeniden incelemesini isteyin.

Wordpress kurulu sitede dikkat etmeniz gereken kullandığınız eklentilerdir...

add-logo-to-admin
dmsguestbook
dynamic-to-top
nextgen-gallery
si-contact-form
wp-polls
wp-spamfree

Yukarıda kullandığınız bu eklentiler arasında gereksiz, geliştirilmesi durdurulmuş olan varsa kaldırın ya da yeni sürümleri çıkmışsa güncelleyin. Sonuçta Wordpress gönüllü yazılımcılar tarafından sürekli geliştirilen, ücretsiz olarak dağıtılan bir blog sistemi, her zaman açıkları olacaktır ve kimse güvenlik garantisini veremez... 8)

Geri