Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Okul sayfasını Google'a nasıl ekleyebilirim ?

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında otherm tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. otherm

otherm Seçkin Üye Seçkin Üye

Okulumuz için oluşturduğumuz web sayfasının (MEB'in ücretsiz verdiği alandaki meb.k12.tr uzantılı) Google arama motoruna nasıl ekleyebilirim. Ayrıca meta keyword ler gerekli mi ? Kesin sonuç verecek yolları anlatırsanız sevinirim !

2. karinca_52

karinca_52 Hiperaktif Üye Hiperaktif

hocam googla web sitesini googla kaydetmek yaz. orda hangisi hatırlamıyorum ama ilk 5 siteden birisi olması lazım oraya kaydet siteni o kadar

3. otherm

otherm Seçkin Üye Seçkin Üye

Yoksa kimse google a eklemedi mi ?

Yoksa hiçkimse okul için oluşturduğu web sitesini Google a eklemedi mi ? Yoksa biliyorlarda bizimle mi paylaşmak istemiyorlar ?

4. karinca_52

Re: Yoksa kimse google a eklemedi mi ?

yazdım ya hocam okumadın mı cevabı

5. ickerya

ickerya Aktif Üye

Hocam bu sordugunuz hizmet ücretlidir.Yıllık 100 ytl kadar.

6. karinca_52

yok hocam ne ücreti ben kendi sitemi kayıt ettim dediğim gibi 5 kuruş vermedim

7. Hacker

Hacker Seçkin Üye Seçkin Üye

8. karinca_52

9. Gezgin-®

Gezgin-® Seçkin Üye Seçkin Üye

Hacker hocamız bu olayı açıklamış. İki seçeneğide kullanmanızı tavsiye ederim. Özellikle
    http://www.google.com/webmasters/ den almış olduğunuz; googlenin size verdiği kök dosyasını root içine atmanız yeterli.

Ben bu yöntemle; ilçemin adı Olur; googlede olur diye arama yaptığımız zaman www.olurluyuz.com sitesinin 1. sırada çıkmasını sağladım.

10. fyagiz

fyagiz Üye

root dosyası ne hocam bende ekleyemiyorum sayfamı yardımcı olurmusunuz

11. nedenben

nedenben Aktif Üye

arkadaşlar ya ben hiç bişey yapmadığım halde site google da aratınca çıkıyor nasıl olmuş bu iş anlamadım

12. fyagiz

fyagiz Üye

arkadaşlar ben yukarıda yazılanları uyguladım ve hala benim sayfam google eklenmedi ayrıntılı olarak ne yapmam gerekeni anlatırmısınız teşekkürler

13. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Arkadaşlar meb.k12.tr uzantılı olunca kayıt edilmiyor ve doğrulamayı google görmüyor nedendir bilmiyorum ama birtürlü ekleyemedim yöntemini bilen varsa bize bir açıklarsa seviniriz. Bu uzantılı sitesini kaydeden varmı?

14. basbag

basbag Seçkin Üye Seçkin Üye

Sitenizi Google'a Ekleyin: Web sitenizi tamamlayarak ziyarete açtığınızda yapmanız gereken ilk iş http://www.google.com/addurl.html adresine giderek sitenizi Google'a eklemek. Bu adreste karşınıza çıkan formdaki URL: bölümüne web sitenizin adresini "http://" ön ekini de kullanarak http://www.sizinsiteniz.com şeklinde girmelisiniz. Ayrıca Comments kısmına sitenizin amacı ve çalışma prensipleriyle ilgili yorumlar yazabilirsiniz. Yaptığınız ekleme işleminin bir yazılım tarafından otomatik olarak yapılmadığını belgelemek üzere aşağı kısımda bulunan resimdeki karakterleri gerekli bölüme girmeniz avantaj sağlayacaktır. Bu karakterleri girmeseniz de Google site ekleme talebinizi kabul ediyor.

15. hasari

Hocam dediklerini yapıyoruz ama site doğrulanmıyor verdiği meta taglarına ekledik googlenin verdiği html uzantılı dosyayı oluşturup servere de attık ama olmadı birtürlü.
    Hocam siz meb.k12.tr uzantılı bir site ekledinizmi hiç?

16. hasari

Bilgisayarcılar nerdesiniz okul sitenizi google kaydetmediniz mi?

17. keyikcik

keyikcik Üye

aklıma gelmemişti aratmak google da yaptım burda görünce. okulumuzun eski adresi (www.23nisanioo.com)çıkıyor, halbuki adres kullanımda deil. yeni adresimizi (www.23nisanio.k12.tr) ekledim söylediğiniz gibi ancak hiç bir fark olmadı. eski adresi silip nasıl yeni adresi google ekliycem şimdi... :x kafama kurt düştü :shock:

18. processor

processor Aktif Üye

hasari hocama katılıyorum, ben de yaptım söylenilenleri (url ekleme, anahtar kelime yazma, meta ekleme...) ama k12.tr uzantılı sitemi google a ekleyemedim:(
    aslında cidden önemli de bir konu yardımcı olabilecek olan varsa seviniriz...

19. hasari

Hocam görüyorsunuz konu baya ilgisiz kaldı hepimiz açmış olduğu en az biri site var. Bazıları iki ve daha fazla açanlarda var ama konuya gösterilen ilgi :( :(

20. burakarguc

burakarguc Site Gezgini

bencede yardım lütfen çünkü olmuyor...siteye giren sayısı 1800 oldu ama halen googleda çıkmıyor...

21. hasari

Bu gidişle çıkmayacakta hocam meb nasıl böyle birşeyi akıl etmez ki! Hocam birşey daha diyecem sizin sitelerin favicon ları gözüküyormu .meb.k12.tr uzantılı adresinizden? (Benim çıkmıyorda...)

22. others

others Site Gezgini

hiç bir şeklde eklenmiyor katılyorum bir yolunu bilen söylesin

23. metecan

metecan Site Gezgini

Google dünyanın en büyük arama motorlarından biri. Hocam sitenizi yayına verdikten bir iki ay sonra google otomatik olarak kaydeder. bir şey yapmanıza gerek yok.

24. okur_musun

okur_musun Site Gezgini

Ben de denedim, meb.k12.tr uzantılı okul sitemizi, ama olmuyor. google55c7ffd7dfbadd54.html dosyasını yolladım, görünüyor ama doğrulamada sorun çıkıyor.
    <meta name="verify-v1" content="wpalQbElhPpFIEFPwdhGeV0eDl7f0QKhCwiMXWIoU4o=" /> kodunu da koyuyorum ana sayfaya, ama sayfayı yollayınca bu kod görünmüyor sitedeki sayfanın kodlarında. Yapan var mı acaba meb.k12.tr için? :(

25. hasari

Hocam kaydedicek olsa kaydederdi şimdi hemde kendimiz eklemeye çalıştığımız halde eklemiyor. Kendisinin gözekmesi biraz zor gibime geliyor diğer bir sitem vardı googleye kaydını çok kolay yapmıştım linkinide verdim çabuk eklesin diye ama tık yok adresim www.hasari.xm.com bunu googlede çok rahatlıkla görüyorum okulumun adını yazınca ama diğer bir sitem www.700.meb.k12.tr çıkmıyor ve doğrulanmıyor nedir anlamadım.

26. hasari

Hocam bu dediklerini yaptım hemde tekrar tekrar. Ama sonuç :(

27. hakoteknik

hakoteknik Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar okulweb adresini verirseniz kayıt ediyor. Yani demek istediğim
    bizim okulun adresi mesela okulweb.meb.gov.tr/34/26/318852/ bu adresi verince kayıt ediyor.

28. processor

processor Aktif Üye

hocam biraz daha açar mısınız? meb.k12 li adres değil de meb.gov.tr den doğru gelen kısmı mı? anlayamadım sanırım :oops:

29. hasari

Tam olarak açıklarmısın nasıl yapıcağımızı?

30. hasari

Sanırım eklemeyi başardım eklemek isteyen varsa web sitesini adresini yazsın nasıl yapıldığını anlatayım.(Doğrulama gerçekleşti)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal