Okul sayfasını Google'a nasıl ekleyebilirim ?

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumuz için oluşturduğumuz web sayfasının (MEB'in ücretsiz verdiği alandaki meb.k12.tr uzantılı) Google arama motoruna nasıl ekleyebilirim. Ayrıca meta keyword ler gerekli mi ? Kesin sonuç verecek yolları anlatırsanız sevinirim !

hocam googla web sitesini googla kaydetmek yaz. orda hangisi hatırlamıyorum ama ilk 5 siteden birisi olması lazım oraya kaydet siteni o kadar

Yoksa kimse google a eklemedi mi ?

Yoksa hiçkimse okul için oluşturduğu web sitesini Google a eklemedi mi ? Yoksa biliyorlarda bizimle mi paylaşmak istemiyorlar ?

Re: Yoksa kimse google a eklemedi mi ?

otherm' Alıntı:
Yoksa hiçkimse okul için oluşturduğu web sitesini Google a eklemedi mi ? Yoksa biliyorlarda bizimle mi paylaşmak istemiyorlar ?

yazdım ya hocam okumadın mı cevabı

yok hocam ne ücreti ben kendi sitemi kayıt ettim dediğim gibi 5 kuruş vermedim

Hacker' Alıntı:

Hacker hocamız bu olayı açıklamış. İki seçeneğide kullanmanızı tavsiye ederim. Özellikle
http://www.google.com/webmasters/ den almış olduğunuz; googlenin size verdiği kök dosyasını root içine atmanız yeterli.

Ben bu yöntemle; ilçemin adı Olur; googlede olur diye arama yaptığımız zaman www.olurluyuz.com sitesinin 1. sırada çıkmasını sağladım.

arkadaşlar ya ben hiç bişey yapmadığım halde site google da aratınca çıkıyor nasıl olmuş bu iş anlamadım

arkadaşlar ben yukarıda yazılanları uyguladım ve hala benim sayfam google eklenmedi ayrıntılı olarak ne yapmam gerekeni anlatırmısınız teşekkürler

Arkadaşlar meb.k12.tr uzantılı olunca kayıt edilmiyor ve doğrulamayı google görmüyor nedendir bilmiyorum ama birtürlü ekleyemedim yöntemini bilen varsa bize bir açıklarsa seviniriz. Bu uzantılı sitesini kaydeden varmı?

Sitenizi Google'a Ekleyin: Web sitenizi tamamlayarak ziyarete açtığınızda yapmanız gereken ilk iş http://www.google.com/addurl.html adresine giderek sitenizi Google'a eklemek. Bu adreste karşınıza çıkan formdaki URL: bölümüne web sitenizin adresini "http://" ön ekini de kullanarak http://www.sizinsiteniz.com şeklinde girmelisiniz. Ayrıca Comments kısmına sitenizin amacı ve çalışma prensipleriyle ilgili yorumlar yazabilirsiniz. Yaptığınız ekleme işleminin bir yazılım tarafından otomatik olarak yapılmadığını belgelemek üzere aşağı kısımda bulunan resimdeki karakterleri gerekli bölüme girmeniz avantaj sağlayacaktır. Bu karakterleri girmeseniz de Google site ekleme talebinizi kabul ediyor.

basbag' Alıntı:
Sitenizi Google'a Ekleyin: Web sitenizi tamamlayarak ziyarete açtığınızda yapmanız gereken ilk iş http://www.google.com/addurl.html adresine giderek sitenizi Google'a eklemek. Bu adreste karşınıza çıkan formdaki URL: bölümüne web sitenizin adresini "http://" ön ekini de kullanarak http://www.sizinsiteniz.com şeklinde girmelisiniz. Ayrıca Comments kısmına sitenizin amacı ve çalışma prensipleriyle ilgili yorumlar yazabilirsiniz. Yaptığınız ekleme işleminin bir yazılım tarafından otomatik olarak yapılmadığını belgelemek üzere aşağı kısımda bulunan resimdeki karakterleri gerekli bölüme girmeniz avantaj sağlayacaktır. Bu karakterleri girmeseniz de Google site ekleme talebinizi kabul ediyor.
Hocam dediklerini yapıyoruz ama site doğrulanmıyor verdiği meta taglarına ekledik googlenin verdiği html uzantılı dosyayı oluşturup servere de attık ama olmadı birtürlü.
Hocam siz meb.k12.tr uzantılı bir site ekledinizmi hiç?

aklıma gelmemişti aratmak google da yaptım burda görünce. okulumuzun eski adresi (www.23nisanioo.com)çıkıyor, halbuki adres kullanımda deil. yeni adresimizi (www.23nisanio.k12.tr) ekledim söylediğiniz gibi ancak hiç bir fark olmadı. eski adresi silip nasıl yeni adresi google ekliycem şimdi... :x kafama kurt düştü :shock:

hasari hocama katılıyorum, ben de yaptım söylenilenleri (url ekleme, anahtar kelime yazma, meta ekleme...) ama k12.tr uzantılı sitemi google a ekleyemedim:(
aslında cidden önemli de bir konu yardımcı olabilecek olan varsa seviniriz...

keyikcik' Alıntı:
aklıma gelmemişti aratmak google da yaptım burda görünce. okulumuzun eski adresi (www.23nisanioo.com)çıkıyor, halbuki adres kullanımda deil. yeni adresimizi (www.23nisanio.k12.tr) ekledim söylediğiniz gibi ancak hiç bir fark olmadı. eski adresi silip nasıl yeni adresi google ekliycem şimdi... :x kafama kurt düştü :shock:
Hocam görüyorsunuz konu baya ilgisiz kaldı hepimiz açmış olduğu en az biri site var. Bazıları iki ve daha fazla açanlarda var ama konuya gösterilen ilgi :( :(

Bu gidişle çıkmayacakta hocam meb nasıl böyle birşeyi akıl etmez ki! Hocam birşey daha diyecem sizin sitelerin favicon ları gözüküyormu .meb.k12.tr uzantılı adresinizden? (Benim çıkmıyorda...)

Google dünyanın en büyük arama motorlarından biri. Hocam sitenizi yayına verdikten bir iki ay sonra google otomatik olarak kaydeder. bir şey yapmanıza gerek yok.

Ben de denedim, meb.k12.tr uzantılı okul sitemizi, ama olmuyor. google55c7ffd7dfbadd54.html dosyasını yolladım, görünüyor ama doğrulamada sorun çıkıyor.
<meta name="verify-v1" content="wpalQbElhPpFIEFPwdhGeV0eDl7f0QKhCwiMXWIoU4o=" /> kodunu da koyuyorum ana sayfaya, ama sayfayı yollayınca bu kod görünmüyor sitedeki sayfanın kodlarında. Yapan var mı acaba meb.k12.tr için? :(

metecan' Alıntı:
Google dünyanın en büyük arama motorlarından biri. Hocam sitenizi yayına verdikten bir iki ay sonra google otomatik olarak kaydeder. bir şey yapmanıza gerek yok.
Hocam kaydedicek olsa kaydederdi şimdi hemde kendimiz eklemeye çalıştığımız halde eklemiyor. Kendisinin gözekmesi biraz zor gibime geliyor diğer bir sitem vardı googleye kaydını çok kolay yapmıştım linkinide verdim çabuk eklesin diye ama tık yok adresim www.hasari.xm.com bunu googlede çok rahatlıkla görüyorum okulumun adını yazınca ama diğer bir sitem www.700.meb.k12.tr çıkmıyor ve doğrulanmıyor nedir anlamadım.

okur_musun' Alıntı:
Ben de denedim, meb.k12.tr uzantılı okul sitemizi, ama olmuyor. google55c7ffd7dfbadd54.html dosyasını yolladım, görünüyor ama doğrulamada sorun çıkıyor.
<meta name="verify-v1" content="wpalQbElhPpFIEFPwdhGeV0eDl7f0QKhCwiMXWIoU4o=" /> kodunu da koyuyorum ana sayfaya, ama sayfayı yollayınca bu kod görünmüyor sitedeki sayfanın kodlarında. Yapan var mı acaba meb.k12.tr için? :(
Hocam bu dediklerini yaptım hemde tekrar tekrar. Ama sonuç :(

arkadaşlar okulweb adresini verirseniz kayıt ediyor. Yani demek istediğim
bizim okulun adresi mesela okulweb.meb.gov.tr/34/26/318852/ bu adresi verince kayıt ediyor.

hakoteknik' Alıntı:
bizim okulun adresi mesela okulweb.meb.gov.tr/34/26/318852/ bu adresi verince kayıt ediyor.

hocam biraz daha açar mısınız? meb.k12 li adres değil de meb.gov.tr den doğru gelen kısmı mı? anlayamadım sanırım :oops:

hakoteknik' Alıntı:
Tam olarak açıklarmısın nasıl yapıcağımızı?

Sanırım eklemeyi başardım eklemek isteyen varsa web sitesini adresini yazsın nasıl yapıldığını anlatayım.(Doğrulama gerçekleşti)

Geri