Okul için fotoğraf makinası tavsiyesi?

Kodla Büyü

yasarcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhabalar arkadaşlar

okulumuz için kompak fotoğraf makinası bakıyorum fakat Nikon L120 ve Canon SX150 arasında kararsız kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim.

kardeş canon sx210 aldım geçtiğimiz günlerde ikinci el aldım ankaradan.Makinenin fiyatını internetten ara en ucuz bulabileceğin rakam 600 olacaktır.Ben internetten 370 e aldım makine çok iyi terdemşiz.
Bak sahibinden com a orada var bir tane istanbulda 400 tl sende istanbuldasın git makineyi elden gör pazarlık da yaparsın.makine mis gibi.

canon sx100 kullanıyorum 10x optik zoomu var, bence özellikle okul için kullanılacaksa optik zoom önemli, yorulmadan uzaktan etkinlik fotolarını çekebiliyorsunuz. (gerçi günlük kullanımdada önemli) canonun kullanımı nikona göre biraz daha kolay belki alışkanlık olduğundandır bilmiyorum. sizin söylediğiniz makinelerde özellik ve fiyat olarak nikon daha iyi gibi...

Benim önerim almışken biraz iyisi olsun hem HD video çekimleride var işinizi fazlasıyla görür...
CANON POWERSHOT SX210 IS 14.1MP/14X OPTİK ZOOM/3.0" LCD
NIKON COOLPIX-S3100/14 MP/5XOPTİK ZOOM/2.7"LCD EKRAN LI-ON/SİYAH

daha sağlam bir makine almanızı tavsiye ederim hocam,
tabii ki maddiyat işin içine girince işler zorlaşıyo ama okul vb. yerlerde çok fazla etkinlik vs. oluyor ve geniş açı fotoğraflara ihtiyaç duyuluyor. bizde sony carl-zeiss mercek 14.1 megepiksel bir makine var. model adını tam bilmediğim için böyle yazdım. makine çok iyi. ama geniş açı çekime ihtiyaç olduğunda işe yaramıyor. idareden daha iyi bir makine istiyorum ama bakalım artık. size de tavsiyem olabilirse yarı profesyonel bir makine aldırmanız.

ben nikon d-5000 tarzı bi şey istiyorum ama bakalım.

Bence en ucuzu alın işinizi görür, sonuçta bu makinelerle kısa metrajlı film çekmeyeceğiz, amaç etkinliklerde bir kaç fotoğraf almak.
Geçenlerde okul için nikon marka fotoğraf makinası aldım, yaklaşık 200 tl ye, fotoğraf makinası, çantası, 4 gb hafıza kartı, 2 şarjlı pil, pil şarj cihazı aldım.
İşimizi görüyor gayet memnunum.

canon ixus 300 hs aldım
tavsiye ederim.

10 mp, 3.8X optik zoom, 2.0-5.3 diyafram aralığı
hd kalitesinde video ve fotoğraf çekimi

vatanda 420 TL ye almıştık. 2-3 ay oldu alalı.

arkadaşlar değerlli yorumlarınız için sağolun,
hepsini bir değerlendirelim.
bu arada okulumuzun kocaman bir konferans salonu var ve flashı yetersiz kalan makinaların çekimleri çok kötü çıkıyo bu nedenle biraz büyük makina almak istiyorum.

birde yarı profesyonel bir makine için paramız var fakat özellik olarak fazla gelebilir çünkü onu muhafaza etmesi ileride gelecek arkadaşın kullanabilmesi vs. problem diye düşünüyorum..

Geri