OKUL GAZETESİ için A3 biçimi yardım lütfen

Kodla Büyü

af__ra

Aktif Üye
okul gazetesi hazırlamayı düşünüyoruz A3 olsun diyorum
gazete için şablonu nasıl yapabilirim
publisher de yapılsa bile yazılar ortada kalıyor
word de yapsam A3 ayarlayınca iki yanına eşit olarak ayıramadım sayfayı
A3 ü katladığımda sağda ve solda iki sayfa olacak şekilde nasıl hazırlayabilirim???
yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

Hocam gazete, dergi çalışmalarında Corel draw pofesyonel olarak çözümler sunuyor. Diğer programlar bu konuda eksik kalıyor. Corel draw ın görsel eğitim setleri var. Onları inceleyerek bu programda yapmanızı tavsiye ederim. Kolay gelsin...

bizde okul gazetesi çıkarıyoruz ve corel draw kullanıyoruz.
bence de bunun için en iyi program bu

hocam publiserde bizim çıkardığımız gazete. ayarları yapılmış. gönlünüzce a3 çıktı alabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• gazetenisan.rar
    405.2 KB · Görüntüleme: 1,873
Sayın hocam, Ben daha önce bir bülten çıkarma çalışması yapmıştım. Word dosyasında A4 ebatlarında 4 ve katları sayısında istediğin kadar sayfa hazırladıktan sonra,A3 çıktısı alabileceğin bir yazıcıdan A4 çıktısı alabilirsin. Örneğin 24 sayfalık bir dergi için çıktı alırken, önce yazıcıyı her kağıda 2 sayfa seçeneğini işaretleyip sonra 24-1, 2-23, 22-3, 4-21, 20-5, 6-19, 18-7, 8-17, 16-9, 10-15, 14-11, 12- 13 olarak çıktı alabilrisin.

af__ra' Alıntı:
okul gazetesi hazırlamayı düşünüyoruz A3 olsun diyorum
gazete için şablonu nasıl yapabilirim
publisher de yapılsa bile yazılar ortada kalıyor
word de yapsam A3 ayarlayınca iki yanına eşit olarak ayıramadım sayfayı
A3 ü katladığımda sağda ve solda iki sayfa olacak şekilde nasıl hazırlayabilirim???
yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar

sayfayı iki sütuna ayırınca eşit bölmüyor mu?

kranos' Alıntı:
hocam publiserde bizim çıkardığımız gazete. ayarları yapılmış. gönlünüzce a3 çıktı alabilirsiniz.
hocam merhaba publısher da sayfa yapısında a4 gözüküyor gazete ama ben mi yanılıyorum?

arkadaşlar publisher da çıkaracağız bizde gazeteyi sorun olmaz inşallah. ya da word de her şeyi hazırlayıp matbaaya öyle vermek daha mı mantıklı yardımcı olursanız sevinirim

Geri