okul formatörüyüm - eğitici formatör olayım mı?????

Kodla Büyü

alsniket

Site Gezgini
arkadşalar ben 3 okullu bir ilçede okul formatör öğretmenliği yapıyorum. eğitici formatörlük için ilçede kontenjan yok başka ilçeye görevlendirilmem gerekecek. peki şu anda okul formatörlüğünden geri çekilip yani görevi bırakıp ilçe eğitici formatörlüğüne mi geçmem lazım. bir de başka ilçeye görevlerndirildiğimde her gün geliş gidiş mi yapacam. ne laıyoruz ki zaten onu da yola mı vereceğim bilgis olan varsa bilgilendirsin lütfen selmlar

walla bende bu konuda çok tereddüt ediyorum ilçede tek bilgisayar öğretmeniyim ve formatörüm. kurs derseniz halk eğitim müdürlüğü sürekli kurs açtırıyor zaten bi de kadroda açmamışlar.
başvurursam il müdürlüğünde çalışmak için basvuracaktım ama eğitci formatörlüğün tam olarak artı larını ve eksilerini anlamadım. Bir sürü şey yazıldı çizildi. Sınavın hemen akabinde kesin istiyordum verilen eğitmlerden dolayı... Şimdi ise tam olarak kimsenin birşe dememesinden dolayı kararsızım. Bi de düşünmek için sürede yok hemen icraat istiyorlar :( bana da ne yapmam konusunda yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler...

hocam okul formatörüyüm eğiticili bugün sabah itibariyle reddettim. kabul edenlere hayırlı olsun.

Alsniket!
Kadronun bulunduğu ilçede değilse görevlendirme merkezde görev yapacaksın ama görev sorumluluk alanın görevlendirileceği ilçe olacak ve ayda en az birer defa sorumlu olduğun okullaı dolaşman gerekecek. Ayrıca verilecek hizmetiçi eğitimlerde de o ilçeye hergün gitmen gerekecek.
Karar vermeye gelince okul formatörü isen bence yerinde kal derim. Ekdersini zaten ful alıyorsun. Ek ödemeden olma derim. Ayrıca üç okulun işi ile uğraşmak yerine bir sürü angarya işin yanında sorumlu olduğun bilmem kaç okul olacak.
Ama vereceğin eğitimlerden elde edeceğin gelir de var tabii.
Aslında bu bir gönül işi. Hepsi bu yoksa bir mataf değil. Diyorum ben ancak son karar tabii ki senin.

eğiticiliğin zorluklarını bi sıralayan olsa da biz de bir sonuca varsak.
bugün itibareyle form gelse ne cevap vereceğimi bilmiyorum.

çok zor diyenler el kaldırsın. pardon yazsın.

hocam bence gitme.bulunduğun yerden daha strsli bir iş bu.ama karar senin tabi.

ya ne işin var?

ben sizleri anlayamıyorum ne işiniz var formatörlükte eğitici formatörlükte öğretmenlik dururken formatörlükte zamanının okulda geçmesi demek yaşamının en kıymetli yıllarını okul duvarları arasında geçirmen demek gir dersine çık o eğlence mekanı senin bu benim yazık gençliğinize( evli biri olarak bunları söylüyom ayrıca 1 yıl formatörlükte yaptım) :)

hmmtklnc nikli arkadaş..
zorluklarını bir kaç sıralasanız..
bari şunlar kafama yatmadı diyebilsem..

hani kendi düşen ağlamaz hesabı

herkes birşeyler söylüyor. Arkadaşlar ama net bi cevap hala yok. konuştuğum birkaç kişide tavsiye ediyor. Eğiticiler ne yapar cidden arkadaşlar birileri ayrıntılı anlatırsa sevinirim.

İlginç valla eziyetleri var ama artılarıda var(kurs verme imkanı ayda 660 ytl gibi tabi ful kurs olursa) karar zor gibi. ama ben kabul ettim zaten senini bitmesine 3 ay kaldı. 3 ay sonra yaşa gör mantığıyla hareket edicem 3 sonra zaten yenilenecek istemeyenler yeniletmeyi verirsiniz. Gerçi benim tayin çıkıyorda otamatik düşecek zaten :)

bence okul formatör öğretmeni yapan birinin eğitici olmasının bir avantajı birde dezavantajı var..eğitici olursanız denge tazminatı problemi çıkacak ama okulda kalırsanız MEMlerin açtığı Bilgisayar Kurslarında görev alamayacaksınız..ben şu an düz öğretmenim..ama seneye okulumda formatör öğretmen olmayı düşünüyorum ve 10 saat derse girecem..belki uyarsa günde 3 saat derse girmeyi düşündüğümüde idareye söyledim..

e öyle kardeşim uzman değiliz başöğretmen değiliz formatör de değiliz e neyiz "Düz Öğretmen".. :roll: :cry:

Re: ya ne işin var?

akif_van' Alıntı:
ben sizleri anlayamıyorum ne işiniz var formatörlükte eğitici formatörlükte öğretmenlik dururken formatörlükte zamanının okulda geçmesi demek yaşamının en kıymetli yıllarını okul duvarları arasında geçirmen demek gir dersine çık o eğlence mekanı senin bu benim yazık gençliğinize( evli biri olarak bunları söylüyom ayrıca 1 yıl formatörlükte yaptım) :)

Yazdığının Türkçe açıklaması var mı?

alpago' Alıntı:
akif_van' Alıntı:

arkadaşlar burada birbirimizin yazdıklarını eleştirmektense bilgilerimizi paylaşarak yardımcı olalım. kimse burada roman yazmıyor duygu ve düşüncesini aktarabiliyorsa kafidir. ne işin var senin onun bunun yazdığı cümlenin imla hatasıyla hocam. adam anlatmış işte. gitmeyin faydalı değil diyor.

bende tavsiye. okul formatörü olarak kal. çünkü ilçe formatörü olmanın hiç bir artısı yok ayrıca 111 ytl maaşından kesilecek

koksalbasaran' Alıntı:
alpago' Alıntı:
akif_van' Alıntı:

arkadaşlar burada birbirimizin yazdıklarını eleştirmektense bilgilerimizi paylaşarak yardımcı olalım. kimse burada roman yazmıyor duygu ve düşüncesini aktarabiliyorsa kafidir. ne işin var senin onun bunun yazdığı cümlenin imla hatasıyla hocam. adam anlatmış işte. gitmeyin faydalı değil diyor.

Ne eleştirmesi? Yazılandan bir şey anlamak zor. Yazılandan bir şey anlayabilmek için Türkçe'yi düzgün kullanmak gerekir.

ben de okul formatörüyüm.ve eğiticiliği reddettim.okuldan uzak olmak bana göre değil ve pek bir artısı yok gibi

Geri