Okul Fiber İnternet Bazı Sitelere Girilmiyor

Kodla Büyü

porterta

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Btr olarak görev yaptığım okul yakın zamanda fiber internete geçti. Bu geçişten sonra bazı siteler
(il mem, meb, e-okul raporlar,google vs.) açılmıyor. Aynı sorunu yaşayan var mı? Sizce sorunun kaynağı nedir ve nasıl çözebiliriz? Teşekkürler, iyi çalışmalar...

Hocam ayni, innova ve turk telekoma bildirdik bekliyoruz

hocam bilgisayarlara sabit ip vermeyi dene. ayrıca DNS değiştir sorun hallolacaktır.

Hocam dns değiştirdim, sabit ip de verdim ama sonuç değişmedi. Mavi85 hocam dönüt aldığınızda ya da sorununuz çözüldüğünde bildirseniz sevinirim. Keza bende çözülürse yazarım. Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.İyi çalışmalar...

sakgeyik_63' Alıntı:
Hocam modem ayarlarına giriniz. İnternet ayarlarında MTU değerini 1400 yapınız düzelir muhtemelen.
Gerçi bizim okulun fiber değil ama bizimde başımıza benzer bir şey gelmişti. Sadece meb sayfası açılıyordu. Mtu değerini 1450 olarak değiştirince düzeldi.

Değerli arkadaşlar bu sorun fiber internet ile alakası yok akıllı modemlerde bu sorun meydana geliyor. Çözüm ise arkadaşlarımında söylediği gibi modemden MTU değerini değiştirmek. Ben 1408 yapınca düzeldi.

can61' Alıntı:
Değerli arkadaşlar bu sorun fiber internet ile alakası yok akıllı modemlerde bu sorun meydana geliyor. Çözüm ise arkadaşlarımında söylediği gibi modemden MTU değerini değiştirmek. Ben 1408 yapınca düzeldi.
Hocam dediginiz ADSL, VDSL modemlerde geçerli Fiber modemin arayüzüne girme yetkimiz yok zaten arayuz şifresini istedim vermediler sorun olursa innovayi arayin uzaktan baglanip çözeriz dediler.

hocam aynı sorun bizde de var dı modem den kaynaklanıyor telekomdan yeni modem aldık düzeldi.

Ağ bağdaştırıcınızın DNS ayarlarına TTelekom'un DNS adreslerini yazınız.Muhtemelen sorun çözülecektir.

DNS1 : 195.175.39.39
DNS2 : 195.175.39.40

biltek99' Alıntı:
Ağ bağdaştırıcınızın DNS ayarlarına TTelekom'un DNS adreslerini yazınız.Muhtemelen sorun çözülecektir.

DNS1 : 195.175.39.39
DNS2 : 195.175.39.40
Hocam bu dns kayitli zaten fiber modemde bilgisayarlara da bu dnsyi veriyor. Çözüm bulan var mı bu arada eokul açilmadı bugün de.

Bizim okulda da fiber internet geldi. Bizim okulda bu tarz sıkıntılar olmuyor. Ama bazı öğretmen arkadaşlar daha önce girmiş oldukları bazı sitelere giremediklerini söylüyorlar. E-okulda sıkıntı olmuyor.

Sorun devam etmekte. İnnova, meb ve eba da ilgili kişilere mail attık okuldan. Haber beklemekteyiz...

mavi85 hocam. Bizim sorunumuz çözüldü. Geçenlerde ilden yazı gelmişti fiber sorunları yaşayan kurumların iletişime geçecekleri adresler gönderilmişti. Bizde okul maili ile sorunumuzu belirtmiştik. Bugün itibariyle sorun giderildi. Herhangi bir dönüt almadık ama muhtemelen bizim iletişime geçmemizden ötürü sorun giderildi. Kolay gelsin. Umarım sizin sorununuz da bir an önce giderilir.

arkadaşlar bizim de live mailden okul e postası ne mail alıyor ne de gönderiyor.
fibere geçince sorun başladı
nasıl halledilebilir ki

porterta' Alıntı:
Sorun devam etmekte. İnnova, meb ve eba da ilgili kişilere mail attık okuldan. Haber beklemekteyiz...
hangi adreslere bildiriyoruz. biri destek@eba herhalde diğerleri???

Geri