Okul dergisi mizanpaj için program önerisi

Kodla Büyü

kemane

Site Gezgini
Okul dergisi çıkarmayı planlıyoruz.Önereceğiniz bir program veya tecrübeniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

1. Adobe Indesign
2. quark express (eskiden popülerdi, şimdi nasıl bilmiyorum.)
3. yeni nesil için canva, canva çok başarılı gerçekten.

Teşekkürler canva kullanmaya karar verdim fakat basımında sorun yaşar mıyız A3 boyutunda bastırsak

Teşekkürler canva kullanmaya karar verdim fakat basımında sorun yaşar mıyız A3 boyutunda bastırsak
Merhaba, matbaaya kapak ve iç sayfaları crosslu(kesim çizgileri koyarak) göndermelisiniz, ayrıca iç sayfalar 16 ve katı (ya da 8 in katı) olursa daha iyi olur. kapak ve iç sayfalar CMYK olmalı. Bunun gibi ince ayrıntılar var.

Canva gerçekten bu konuda da çok iyi. Öğretmen hesabınızı da aktiflestirirseniz tüm içerik açılıyor.
Bu da bizim eTwinning dergimiz

http://meb.ai/Jufroj

Merhaba, matbaaya kapak ve iç sayfaları crosslu(kesim çizgileri koyarak) göndermelisiniz, ayrıca iç sayfalar 16 ve katı (ya da 8 in katı) olursa daha iyi olur. kapak ve iç sayfalar CMYK olmalı. Bunun gibi ince ayrıntılar var.
Matbaa kalıp kullanırsa 12 li basacagıno söyledi ni kataloğ işimde 12 24 36 gibi

Hocam bahsedilen Canva şablonunu ben paylaşmıştım. Canva kullanacaksanız Cmyk, Rgb ayrımı düşünmenize gerek yok. Sayfa Kenar boşluklarını göster deyip otomatik ekleyebiliyorsunuz. Baskı için indir diyerek de baskı kalitesinde PDF elinizde oluyor. Kısacası hepsini Canva hallediyor. Ama daha profesyonel bir tasarım için Adobe İndisign bu işin yıldızı. Tabi onda bu söylenenleri bilmeniz gerekli.

Geri