Okul İnternet Hızının Dalgalı Olması

Kodla Büyü

LostParadise

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar. Okulumuzda fatih altyapısı yok fakat meb in interneti mevcut. kendi binanın altyapısını kullanıyoruz. bazen çok yavaş oluyor hız testi yapıyorum normalde 50 mbit internetimiz ve bu değerleri görebiliyorken yeri geliyor 1-4 mbit arası değerler alıyorum upload hep yüksek 12 mbit felan çıkıyor. Acaba bu meb engeli ile alakalı olabilir mi? şundan dolayı söylüyorum çünkü hız testinde bazen server değiştirdiğim zaman yavaş girse bile o server da yine 50 mbit değerleri görebiliyorum.

Aşağıya 5 dk ile server değiştirerek aldığım hiz testlerinin sonucunu ekliyorum

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    40.4 KB · Görüntüleme: 50
  • 2.PNG
    2.PNG
    25.5 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Merhabalar. Okulumuzda fatih altyapısı yok fakat meb in interneti mevcut. kendi binanın altyapısını kullanıyoruz. bazen çok yavaş oluyor hız testi yapıyorum normalde 50 mbit internetimiz ve bu değerleri görebiliyorken yeri geliyor 1-4 mbit arası değerler alıyorum upload hep yüksek 12 mbit felan çıkıyor. Acaba bu meb engeli ile alakalı olabilir mi? şundan dolayı söylüyorum çünkü hız testinde bazen server değiştirdiğim zaman yavaş girse bile o server da yine 50 mbit değerleri görebiliyorum.

Aşağıya 5 dk ile server değiştirerek aldığım hiz testlerinin sonucunu ekliyorum
Hocam benim okulu tarif etmişsin resmen,
gün içinde modem üzerindeki internet ışığı en az 2, 3 defa kırmızıya düşüyor,
modemi kapatıp açıyorum düzeliyor, internet geliyor, ama kısa süreliğine,
internet olsa dahi kağnı gibi çok yavaş,
telekoma arıza bıraktık gelip baktılar, okul olduğu için ilgilendiler de epeyce,
bize gelen telefon hattının mahalledeki kutusunun uzak bir yerde olduğunu söylediler,
okula ancak bu kadar hız verilebileceğini ifade ettiler,

birde biz yeni bir ADSL modem alıp, hız arttırmıştık,
tabii ki o arttırılmış hızları almamız mümkün değil,
telekomdaki arkadaşlar hızımızı normal seviyeye düşürmemizi tavsiye ettiler,
tekrar tekrar sordum yanlış anlamış olabileceğim için ama kesinlikle hattınız yüksek hızları desteklemiyorsa hız yükseltmenin olumsuz sonuçları olabildiğini söylediler, en azından denememiz gerektiğini söylediler.

benim LAB' da 16 PC,
21 Etkileşimli tahta,
10 adet diğer PC,
artı 19 adet IP kamera
toplam cihaz sayısı 66 adet.

il koordinatörü inşaat projesinde data prizleri olan okullara Fatih Projesi altyapı, kabin, fiber kurulumunun ez azından şimdilik yapılmayacağını söyledi,
en azından okulun bulunduğu bölgeye fiber gelse.

birde soru sorayım; ip kameraların internet tüketimi fazla mıdır? sorun ondan kaynaklamıyor olabilir mi?

Geri