okı b430d yazıcı driver lazım

Kodla Büyü

edamnur

Aktif Üye
Arkadaşlar aradım ama bulamıyorum bir türlü okı b430d yazıcı driver i olan,bulan,bulabilecek olan varsa çook sevinirim.

-------ÇÖZÜLDÜ--------------
Driverlarda problem var sanırım arkadaşlar elinde cd si olan bir arkadaşımız rapid e aktarabilirse çok makbule geçer. OKI B430d Win XP driver bulamadım ben.
-------ÇÖZÜLDÜ--------------

OKI B430d winxp driver

Hocam Cd'den yükledim. Umarım işinizi görür. Görmezse elimde cd mevcut ilgileniriz. İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• winxp2k.rar
    2.4 MB · Görüntüleme: 5,817
Re: OKI B430d winxp driver

mehmetak70' Alıntı:
Hocam Cd'den yükledim. Umarım işinizi görür. Görmezse elimde cd mevcut ilgileniriz. İyi çalışmalar

denedim oldu, diğer arkadaşlara da tavsiye ederim. Teşekkürler.

ya hocam ben bir türlü kuramadım. kurulumdan sonra "üzgünüm bu sürüm işetim sisteminizi desteklemiyor" diye uyarı veriyor benim öğretmen bilgisayarında win7 ultimate kurulu ?????

turkuaz45' Alıntı:
http://www.oki.com.tr/Includes/Pages/FileDownload.aspx?id=tcm:109-66154-16

arkadaşın verdiği adreste pcl driverı için win7 desteği var yazıyor bir deneyin

tşk ederim hocam bi denicem

ya kafayı yicem olmuyoo bi türlü vista pc de de denedim bu kurulumu işletim sisteminiz desteklemiyor dedi

windows 7'ye bir türlü kuramadım yazıcıyı. kurabilen varsa nasıl kurduğunu söyleyebilir mi?

ELİNDE OKI B430 YAZICI DRİVERİ OLAN VARMI ACABA ÇOK LAZIM ŞİMDİ TEŞEKÜRLER

Hocam sitesnden bunu (ingilzce) :
http://www.oki.com.tr/support/printer/p ... 9-66199-16
kurdum. Kurulurken USB kablosu takılı değil.Sonra uyarı çıkıyor; yazıcı kapalı iken kabloyu takın ve sonra yazıcıyı açın diye.

Bu kurulumdan sonra (arada başka bişeyler de kurmuştum ama sanırım bu yetmiştir.) "Aygıtlar ve Yazıcılar"da ben yazıcımı göremedim.Bilgisyarı yeniden başlattım gene göremedim. Tesadüf Aygıt yöneticine girdiğimde orada yazıcımı gördüm (üzerinde işaret varmıydı hatırlamıyorum).üzerinde sağ tıklayıp "Sürücü Yazılımını Güncelleştir" dedim ve güncelleştirdi. Sonra "Aygıtlar ve Yazıcılar"da yazıcımı gördüm :) inşallah aynı yöntemle sizin bilgisayarda tanır yazıcıyı.

Umarım faydalı olmuşumdur.Kolay gelsin

Bu arada benim sistem Windows 7 -söylemeyi unutmuşum-. win 7 de yazıcı ekle diyorsun USB ise eklemiyor.yok kendisi otomatik tanır diyor. USByi takıyorsun otomatik falan tanıdığı yok. Neyse ben bi şekilde hallettim. Darısı olmayanlara... :+1:

bayos' Alıntı:
Bu arada benim sistem Windows 7 -söylemeyi unutmuşum-. win 7 de yazıcı ekle diyorsun USB ise eklemiyor.yok kendisi otomatik tanır diyor. USByi takıyorsun otomatik falan tanıdığı yok. Neyse ben bi şekilde hallettim. Darısı olmayanlara... :+1:
hocam aynı sorunu ben de bugün yaşadım benim okuldaki de malesef usb girişli bir önceki mesajınızda söylediklerinizi de yaptım hatta aynı hataları aldım ama yine olmadı?? tam olarak nerden yüklediniz?? bende ki windows 7??

Geri