Ogretmenlik dışında ne islerle meşgulüz

Kodla Büyü

the_joker

Aktif Üye
Arkadaşlar öğretmenlik dışında ek iş yapan veya bir hobisiyle uğraşan var mi? işin açıkçası Ben ek bir is yapsam mi diye düşünüyorum

Ben ek iş yapmayı istiyorum ancak yapacak bir is bulamıyorum. Eski ögretmenler "memuriyet bi süre sonra alnına yapışır" diyordu. Yapıştı heralde. 11. yılımı calısıyorum. Bazen aksamları bi heves geliyo, sabah kalktıgımda hepsi ucup gitmiş. "Amaaan, sen artık ögretmenlikten baska bisey yapamazsın " diyorum kendi kendime. İcinde bilgisayar olmayan bir ek is yapmayı isterdim yine de.

denizlerb' Alıntı:
idril42' Alıntı:
Hocam aylik ortalama ne kadar kazaniyorsunuz bu isten?

ilgilenme ile alakalı..
300-700 arası bir rakam oluyor ama çok bakamıyorum son senelerde,önceki senelerde yaptıklarım idare ediyor son yıllarda :)

boş vakit olacak,iki tane de liseli bulacan aslında,sabahtan akşama konu girecekler,haklarını vereceksin,ondan sonra SEO olayına girip,mayalanmaya bırakacaksın,site 3-5 ay sonra kazanmaya başlayacaktır. Bu şekilde sayısız site yapılabilir ama dediğim gibi zaman olacak.Üzülürüm de bekarken boş geçen zamanlarıma üzülürüm..

Bir çok iş yaptım. Girişimcilik yaptım. Öğretmenlik yanında getirisi olan baş ağrıtmayan, bedeni çalıştıran en iyi iş çiftçilik. Kendi işinin Irgatlığı. Hobi konusunda ise alan çok geniş.

Re: Ynt: Ogretmenlik dışında ne islerle meşgulüz

e-konferans' Alıntı:
Bir çok iş yaptım. Girişimcilik yaptım. Öğretmenlik yanında getirisi olan baş ağrıtmayan, bedeni çalıştıran en iyi iş çiftçilik. Kendi işinin Irgatlığı. Hobi konusunda ise alan çok geniş.
Hobi derken?
Kahvede fayans dizmek.
Borsa ile ilgilenmek.
2. El oto al sat yapmak.
Seyyar emlakçılık yapmak ( temiz iş)
Halı saha da maç ve haftasonları enduro racer turları.

arabaya hırdavat koyuyorum.bakkal market dolaşıyorum.pazarlamacı gibi.sıcak satış :)

Gecen dikkatimi cekti bir dugunde ucan balonlari boyutuna gore 5 - 10 tl fiyata satiyordu bir kisi. 10 dakikakada 10-13 balon satmıştır. 50-100 tl arasi bi fiyata denk gelir. Maliyeti nedir diye bakmistim bir ara 50 balon gaziyla 80 tl olmasi lazim. Belki yanlis hatırlıyor olabilirim. Ama buna benzer bir seydi. Ek is dusunenler taninmadik bir dugune gitsin 4 tl den satsin bence . cocuk sayisi coksa dugunde cok temiz para birakiyor tahminimce.

Geri