Öğretmenlerden birine çok kötü ders prog hazırlanması.

Kodla Büyü

luckyeser

Üye
Selam arkadaslar bi konuda fikrinize basvurmak istedim.Ben Formatör öğretmenim ve ilimizde bulunan 3 ayrı okula ders programı hazırladım.Öğretmenlerden hiçbirisini çok zor durumda bırakacak program hazırlamadım.Eşimin okulunda Bilgisayar Öğretmeni arkadasımız haftanın 2 günü 3 saat, 2 günüde 4 saat beklemesi gerekecek şekilde olaganüstü kötü bir ders programı hazırlayıp vermiş.Eşim yeni tayini çıktığı için böyle bi duruma maaruz kaldı sanırım.Okuldaki geri kalan bütün öğretmenlere boş günler ve arada bosluk olusmayacak şekilde program hazırlanmış.İdareye durum bildirilince 'idare edin böyle yapmasak program oluşmuyordu' şeklinde cevap alıyoruz.Bu durumda ne yapılabilir fikriniz var mı?

Bu tip eşitsizlikler durumunda yapılacak bişey yok mu?Huzursuzluk olusturuyolar çalışan öğretmeni küstürüyolar.Bu konuda yönetmelik maddesi genel ifadeylede olsa yok mudur acaba?

yapcağınız birşey yok. sadece diğerleri örnek gösterilerek idareden bilgi istersiniz. ayrımcılık yapıldığını anlatırsınız. o zaman değiştirirlerse değiştirirler.

hocam başkasının günlerini düzeltince eşinizin programı otomatik olarak bozuluyor, eşim idareyle bozuşunca ona da aynı şey olmuştu, bence biraz sıkıştırın idareyi, biz şikayet etmiştik, idare gıcıklık olsun diye herkesin programını bozdu :) sonunda eşim tayin istedi

Eşit davranılması etik bir davranış olması itibariyle gerekliliktir fakat yönetmelikte şöyle yapın böyle yapın diye yazıyor mu bilemem.

hocam ne maddesi bekliyorsunuz ki
öğretmenlere boş gün verin derslerini blog yapın diyemi
gidip konuşulacak yada çok çok müdüre dilekçe yazın

Hocam bu durumda yasal olarak hiç bi hakkınız olduğunu sanmıyorum. İdarenin insafına kaldınız artık

ders programı işi malesef hrekesin istediği gibi olmuyor. bakıyorsun bir öğretmene kötü gelmiş saatini kapatıp toplansın diyorsun bu sefer de başkası dağılıyor. hele bizim gibi tek saatliler çok büyük sıkıntı malesef.

eemree hocam öğretmenlere boş ders verin gibi bir madde beklesem sordugum soruda ifademi öğretmenlere idarenin eşit davranmaması konusunda genel bir yönetmelik maddesi yokmudur diye sormam.biraz alakasız yazmıssınız ama neyse problem değil.Ya çokta önemli değil ama okulda 3-4 saat nerdeyse hergün oturacak ve 16 saat derse giriyor.Herkesin başına gelebilir ya idarecilerin hepsi çok iyi insanlar olamayabiliyor.Hatta programı yapanda bizim gibi Formatör Öğretmen yani.her Formatör öğretmen bile düşünceli olamayabiliyo yani.

Sayın Hocalarım biçoğumuz formatör Öğretmeniz ve ders programı yapmayı bizden iyi bilen yok çok net bu.Kötü ders programı yapmak zorunda kaldığımız oluyodur.Ben bu sene herkesi memnun ettim dediğim gibi 3 okula yaptım tamamı memnun oldu ama şansım önemli faktör burda.Öğretmenlerin istekleri uyustu yoksa olmazdı.Ama burda bahsettiğim ders programı okadar kötüki hani burdaki biçok kişinin vicdanı izin vermez herhangi bi öğretmene bu programın teslim edilmesine..Demek istediğim bu yani.

ders programı hazırlamak senin görevin değil hocam. müdürleri müdür yardımcılarını böyle alıştırmasanız sizden sonra gelecekler için iyi olur

Benim müdür ve müdür yardım gibi idareciler keske heryerde olsa.Hergün program hazırlarım o konuda sıkıntım yok..benden sonrakininde olmaz .Her idareci bir değil ya.Neyse herkese tsk ettim ya bu foruma ilk defa yazdım.Ne yazıkki Bilgisayar formatör öğretmenleri arasında güzel bi muhabbet olmadıgını hissettim.iyi günler.

3 okula ders programı yaptınız bunu da buraya mı yazıyorsunuz?İşte böyle böyle değer kaybediyoruz.Hadi kendi okulunuza yaptınız diğer 2 okula niye yaptınız?Asıl yanlış bu bence. İdareciler bilmediklerinden değil yapan birini bulunca işlerine geliyor.Ayrıca bilmiyorsa neden müdür yardımcısı oluyor. Eşinizin programı da herkesin başına gelebilecek bir şey. Keşke o okulun programını da yapsaydınız.

Stajer değil hocam ya tayini çıktı sadece.3 senelik öğretmen eşim ya.hergün 3-4 saat arası olan pek öğretmen yoktur ya skandal bi program yani.neyse çözüm yokmus olsa illaki birileri bişe derdi.tskler tekrardan..

Çok bilmiş arkadaslarım ben okulumda hergün fazladan bikaç saat faazla duran bir formatörüm.Okadar güzel muhabbet varki eve gidesi gelmiyor insanın.Her yapılan güzel çalışmadan sonra muhtesem onore etme cabası içinde idarecilerim.Ve bizim bransa öteki branslardan daha fazla önem vermeleri.hiçbir öğretmeni degersiz hissettirmemeleri gibi özellikleri var.Siz nasıl idarecilerle çalışıyorsunuz?Bakış açınız niye bukadar olumsuz.Bransımızın durumu zaten vahim,bu tip insanlara asıl sahip çıkmak gerekiyor bizden sonrakilerinde rahat etmesi açısından?

Hocam idareye diğer öğretmenlere boş günler verilirken eşinizin ise ders saatlerinin dağıtıldığını durumun 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 125.maddesi ı bendine (Görevin yerine getirilmesinde dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep ayrımı yapmak, kişilerin yarar veya zararını hedef tutan davranışlarda bulunmak) göre sorumluların kademe ilerlemesinin durdurulmasını gerektirdiğini ve bu durumun düzeltilmesini istediğinizi içeren/anlatan bir dilekçe veriniz.
Dilekçenin sonunda mutlaka "durumun düzeltilmesini aksi takdirde bir üst kuruma başvuru ve yargı işlemleri için tarafıma yazılı olarak bilgi verilmesini istiyorum." ibaresini koyup kayıt ettirdiğiniz dilekçenizin bir fotokopisini alınız.
İdareyle aranız oldukça bozulur ama unutmayın ki bu yaptığınız idareye zarar vermek için değil elinizden alınmış hakkınızı geri kazanmak içindir.
Devamında sendikanıza başvurunuz.

Hocam ben o programa o arkadaşı bile oturtabilirim böyle söyler misiniz? İsterse telefon ve isimde verebilirim! :verymad:

'aradaugrarım' hocam çok tesekkür ederim Allah razı olsun.Bu mantıklı gibi bi yöntem işler yoluna girmese..çok sağolun.

Rica ederim hocam.
Arkadaşlar lütfen bu ve bunun gibi durumları kabullenmeyelim. Bir kaç arkadaşımız idare yapar bir hakkınız yok demişler.
Bugün artık müdürler 80/90 larda olduğu gibi borularını öttüremeyeceklerinden habersizler. Hala dikta bir yönetim tarzı sergiliyorlar. Bugün artık iş yerinde psikolojik şiddet sebebiyle tazminatlar alınıyor,görev yerleri değiştiriliyor.
Bir sendikaya üye olalım ve uğramaktan çekinmeyelim. Derdiniz olduğunda binada gördüğünüz ilk masada oturan kişiye durumunuzu anlatabilirsiniz sizi mutlaka işinizi görecek birine yönlendirirler.
Unutmayalım ki bizler branştaşlar olarak idarenin/öğretmenlerin angaryalarını yaptığımız zaman çok iyi diye nitelendirilen idarece beraber çok güzel çalışıyoruz diye gazlanan yapmadığımızda hatırı bile sorulmayan öğretmenleriz. Kabullenmemiz ve mücadele etmemiz gereken durum budur.

GİF' Alıntı:
Selam arkadaslar bi konuda fikrinize basvurmak istedim.Ben Formatör öğretmenim ve ilimizde bulunan 3 ayrı okula ders programı hazırladım.Öğretmenlerden hiçbirisini çok zor durumda bırakacak program hazırlamadım.Eşimin okulunda Bilgisayar Öğretmeni arkadasımız haftanın 2 günü 3 saat, 2 günüde 4 saat beklemesi gerekecek şekilde olaganüstü kötü bir ders programı hazırlayıp vermiş.Eşim yeni tayini çıktığı için böyle bi duruma maaruz kaldı sanırım.Okuldaki geri kalan bütün öğretmenlere boş günler ve arada bosluk olusmayacak şekilde program hazırlanmış.İdareye durum bildirilince 'idare edin böyle yapmasak program oluşmuyordu' şeklinde cevap alıyoruz.Bu durumda ne yapılabilir fikriniz var mı?
okulunuz büyük ise bu sıkıntı normaldir

bizim ilçe mem e şikayet dilekçesi vermiş başka okuldan gelen bir öğretmen. müdür hakkında.. ders programında adil davranmadı diye.. haftaya değişecek bakalım giden gelen öğretmenler sebebiyle

aradaugrarim' Alıntı:
Hocam idareye diğer öğretmenlere boş günler verilirken eşinizin ise ders saatlerinin dağıtıldığını durumun 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 125.maddesi ı bendine (Görevin yerine getirilmesinde dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep ayrımı yapmak, kişilerin yarar veya zararını hedef tutan davranışlarda bulunmak) göre sorumluların kademe ilerlemesinin durdurulmasını gerektirdiğini ve bu durumun düzeltilmesini istediğinizi içeren/anlatan bir dilekçe veriniz.
Dilekçenin sonunda mutlaka "durumun düzeltilmesini aksi takdirde bir üst kuruma başvuru ve yargı işlemleri için tarafıma yazılı olarak bilgi verilmesini istiyorum." ibaresini koyup kayıt ettirdiğiniz dilekçenizin bir fotokopisini alınız.
İdareyle aranız oldukça bozulur ama unutmayın ki bu yaptığınız idareye zarar vermek için değil elinizden alınmış hakkınızı geri kazanmak içindir.
Devamında sendikanıza başvurunuz.

hocam dediğiniz bu işin prosedürü. Fakat sonunda da belirttiğiniz gib idare ile bu durum ileri boyuta geçer. Bunun yerine eşinizin ek dersi yoksa eğer belki yanlış olacak ama sevk veya rapor almasının daha etkili olacağını düşünüyorum.

Şöyle birşeyde var eşinizin olduğu okulda idareyle arası iyi olupta günü boşaltılan kişiler varsa bu kişilerin durumlarının bozulmaması için idare sizin yapacağınız şikayeti dikkate alabilir. tabi idare ile aranız yine bozulacaktır.

Benimde bu okulda 3. senem, inanın 3 yıldır daha güzel bi programım olmadı. Hemde en fazla 15 saat derse. İsteseler 2 günü bile boşaltabilirler ama yapmıyorlar. İnsanin zoruna giden sadece bana bu şekilde yapılıyor olması. Çok kavga ettim ama bende resmi bişey olmadığı için bişey yapamadım. Küçük bebeğim vardı, derslerimi bari toplayın dedim ilk ve son saate, birde ortaya ders koydular. Ben artık böylelerini Allah'a havale ettim. Adam kayırıyorlar resmen sonra da diyor ki 'neticede programimiz ne kadar kötü olursa olsun yarım gün çalışıyoruz diyor' şe....siz!

il veya ilçe memle görüşmek şart.
çalıştıgım yerde bir öğretmene böyle yapmışlardı toto loto gibi...
okul idaresi mırın kırın edince öğretmen doğruuu milli eğitim müdür yardımcısına...

bi telefon... sonrasında program düzeldi

aradaugrarim' Alıntı:
Rica ederim hocam.
Arkadaşlar lütfen bu ve bunun gibi durumları kabullenmeyelim. Bir kaç arkadaşımız idare yapar bir hakkınız yok demişler.
Bugün artık müdürler 80/90 larda olduğu gibi borularını öttüremeyeceklerinden habersizler. Hala dikta bir yönetim tarzı sergiliyorlar. Bugün artık iş yerinde psikolojik şiddet sebebiyle tazminatlar alınıyor,görev yerleri değiştiriliyor.
Bir sendikaya üye olalım ve uğramaktan çekinmeyelim. Derdiniz olduğunda binada gördüğünüz ilk masada oturan kişiye durumunuzu anlatabilirsiniz sizi mutlaka işinizi görecek birine yönlendirirler.
Unutmayalım ki bizler branştaşlar olarak idarenin/öğretmenlerin angaryalarını yaptığımız zaman çok iyi diye nitelendirilen idarece beraber çok güzel çalışıyoruz diye gazlanan yapmadığımızda hatırı bile sorulmayan öğretmenleriz. Kabullenmemiz ve mücadele etmemiz gereken durum budur.
Çok haklısınız.
GIF hocam bu konuda kesinlikle okul idaresinin başını ağrıtmalısınız, eminim düzeltme yoluna gideceklerdir.

keşke benim eşiminde haftada 4 gün ve günde 2-3 saatlik işi olsa.. yılda 3 ay tatili olsa..

yapabileceğiniz tek şey şikayet etmek.. ancak gerçektende planı başka şekilde yapamıyorlarsa o zaman siz haksız duruma düşersiniz.. yapılabilecek düzenleme gerçekten varsa şikayet edin.. tüm derslerini 1-2 güne koysunlar.

hocam eğer kurum içerisinde programdan dolayı bir haksızlık varsa bunu dile getirin ve şikayet edin o kurumda yeni olmanız bu şekilde bir hak yaratmaz kimseye...

Geri