Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Öğretmenlerden birine çok kötü ders prog hazırlanması.

Konu, 'Mevzuat-Yönetmelik' kısmında luckyeser tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. luckyeser

  luckyeser Üye

  Kayıt:
  14 Eylül 2009
  Mesajlar:
  21
  Beğeni:
  0
  Selam arkadaslar bi konuda fikrinize basvurmak istedim.Ben Formatör öğretmenim ve ilimizde bulunan 3 ayrı okula ders programı hazırladım.Öğretmenlerden hiçbirisini çok zor durumda bırakacak program hazırlamadım.Eşimin okulunda Bilgisayar Öğretmeni arkadasımız haftanın 2 günü 3 saat, 2 günüde 4 saat beklemesi gerekecek şekilde olaganüstü kötü bir ders programı hazırlayıp vermiş.Eşim yeni tayini çıktığı için böyle bi duruma maaruz kaldı sanırım.Okuldaki geri kalan bütün öğretmenlere boş günler ve arada bosluk olusmayacak şekilde program hazırlanmış.İdareye durum bildirilince 'idare edin böyle yapmasak program oluşmuyordu' şeklinde cevap alıyoruz.Bu durumda ne yapılabilir fikriniz var mı?
   
 2. luckyeser

  luckyeser Üye

  Kayıt:
  14 Eylül 2009
  Mesajlar:
  21
  Beğeni:
  0
  Bu tip eşitsizlikler durumunda yapılacak bişey yok mu?Huzursuzluk olusturuyolar çalışan öğretmeni küstürüyolar.Bu konuda yönetmelik maddesi genel ifadeylede olsa yok mudur acaba?
   
 3. hasanemre

  hasanemre Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2007
  Mesajlar:
  486
  Beğeni:
  8
  yapcağınız birşey yok. sadece diğerleri örnek gösterilerek idareden bilgi istersiniz. ayrımcılık yapıldığını anlatırsınız. o zaman değiştirirlerse değiştirirler.
   
 4. mriza

  mriza Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  4 Ekim 2007
  Mesajlar:
  361
  Beğeni:
  0
  hocam başkasının günlerini düzeltince eşinizin programı otomatik olarak bozuluyor, eşim idareyle bozuşunca ona da aynı şey olmuştu, bence biraz sıkıştırın idareyi, biz şikayet etmiştik, idare gıcıklık olsun diye herkesin programını bozdu :) sonunda eşim tayin istedi
   
 5. yasarsahbaz

  yasarsahbaz Hiperaktif Üye Hiperaktif

  Kayıt:
  22 Aralık 2010
  Mesajlar:
  3.138
  Beğeni:
  15
  Eşit davranılması etik bir davranış olması itibariyle gerekliliktir fakat yönetmelikte şöyle yapın böyle yapın diye yazıyor mu bilemem.
   
 6. eemree

  eemree Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  29 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  2.145
  Beğeni:
  40
  hocam ne maddesi bekliyorsunuz ki
  öğretmenlere boş gün verin derslerini blog yapın diyemi
  gidip konuşulacak yada çok çok müdüre dilekçe yazın
   
 7. gipart

  gipart Aktif Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2007
  Mesajlar:
  155
  Beğeni:
  3
  Hocam bu durumda yasal olarak hiç bi hakkınız olduğunu sanmıyorum. İdarenin insafına kaldınız artık
   
 8. hasanemre

  hasanemre Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2007
  Mesajlar:
  486
  Beğeni:
  8
  ders programı işi malesef hrekesin istediği gibi olmuyor. bakıyorsun bir öğretmene kötü gelmiş saatini kapatıp toplansın diyorsun bu sefer de başkası dağılıyor. hele bizim gibi tek saatliler çok büyük sıkıntı malesef.
   
 9. luckyeser

  luckyeser Üye

  Kayıt:
  14 Eylül 2009
  Mesajlar:
  21
  Beğeni:
  0
  eemree hocam öğretmenlere boş ders verin gibi bir madde beklesem sordugum soruda ifademi öğretmenlere idarenin eşit davranmaması konusunda genel bir yönetmelik maddesi yokmudur diye sormam.biraz alakasız yazmıssınız ama neyse problem değil.Ya çokta önemli değil ama okulda 3-4 saat nerdeyse hergün oturacak ve 16 saat derse giriyor.Herkesin başına gelebilir ya idarecilerin hepsi çok iyi insanlar olamayabiliyor.Hatta programı yapanda bizim gibi Formatör Öğretmen yani.her Formatör öğretmen bile düşünceli olamayabiliyo yani.
   
 10. luckyeser

  luckyeser Üye

  Kayıt:
  14 Eylül 2009
  Mesajlar:
  21
  Beğeni:
  0
  Sayın Hocalarım biçoğumuz formatör Öğretmeniz ve ders programı yapmayı bizden iyi bilen yok çok net bu.Kötü ders programı yapmak zorunda kaldığımız oluyodur.Ben bu sene herkesi memnun ettim dediğim gibi 3 okula yaptım tamamı memnun oldu ama şansım önemli faktör burda.Öğretmenlerin istekleri uyustu yoksa olmazdı.Ama burda bahsettiğim ders programı okadar kötüki hani burdaki biçok kişinin vicdanı izin vermez herhangi bi öğretmene bu programın teslim edilmesine..Demek istediğim bu yani.
   
 11. s_bote

  s_bote Aktif Üye

  Kayıt:
  16 Eylül 2009
  Mesajlar:
  175
  Beğeni:
  0
  ders programı hazırlamak senin görevin değil hocam. müdürleri müdür yardımcılarını böyle alıştırmasanız sizden sonra gelecekler için iyi olur
   
 12. luckyeser

  luckyeser Üye

  Kayıt:
  14 Eylül 2009
  Mesajlar:
  21
  Beğeni:
  0
  Benim müdür ve müdür yardım gibi idareciler keske heryerde olsa.Hergün program hazırlarım o konuda sıkıntım yok..benden sonrakininde olmaz .Her idareci bir değil ya.Neyse herkese tsk ettim ya bu foruma ilk defa yazdım.Ne yazıkki Bilgisayar formatör öğretmenleri arasında güzel bi muhabbet olmadıgını hissettim.iyi günler.
   
 13. suldal2000

  suldal2000 Aktif Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2010
  Mesajlar:
  202
  Beğeni:
  1
  hocam stajer olduğu için öle yapmıştır, benim eşimde yeni atandı ve onunda program berbat :)
   
 14. mutlak_adeger

  mutlak_adeger Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Haziran 2007
  Mesajlar:
  280
  Beğeni:
  1
  3 okula ders programı yaptınız bunu da buraya mı yazıyorsunuz?İşte böyle böyle değer kaybediyoruz.Hadi kendi okulunuza yaptınız diğer 2 okula niye yaptınız?Asıl yanlış bu bence. İdareciler bilmediklerinden değil yapan birini bulunca işlerine geliyor.Ayrıca bilmiyorsa neden müdür yardımcısı oluyor. Eşinizin programı da herkesin başına gelebilecek bir şey. Keşke o okulun programını da yapsaydınız.
   
 15. luckyeser

  luckyeser Üye

  Kayıt:
  14 Eylül 2009
  Mesajlar:
  21
  Beğeni:
  0
  Stajer değil hocam ya tayini çıktı sadece.3 senelik öğretmen eşim ya.hergün 3-4 saat arası olan pek öğretmen yoktur ya skandal bi program yani.neyse çözüm yokmus olsa illaki birileri bişe derdi.tskler tekrardan..
   
 16. luckyeser

  luckyeser Üye

  Kayıt:
  14 Eylül 2009
  Mesajlar:
  21
  Beğeni:
  0
  Çok bilmiş arkadaslarım ben okulumda hergün fazladan bikaç saat faazla duran bir formatörüm.Okadar güzel muhabbet varki eve gidesi gelmiyor insanın.Her yapılan güzel çalışmadan sonra muhtesem onore etme cabası içinde idarecilerim.Ve bizim bransa öteki branslardan daha fazla önem vermeleri.hiçbir öğretmeni degersiz hissettirmemeleri gibi özellikleri var.Siz nasıl idarecilerle çalışıyorsunuz?Bakış açınız niye bukadar olumsuz.Bransımızın durumu zaten vahim,bu tip insanlara asıl sahip çıkmak gerekiyor bizden sonrakilerinde rahat etmesi açısından?
   
 17. aradaugrarim

  aradaugrarim Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Nisan 2007
  Mesajlar:
  448
  Beğeni:
  8
  Hocam idareye diğer öğretmenlere boş günler verilirken eşinizin ise ders saatlerinin dağıtıldığını durumun 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 125.maddesi ı bendine (Görevin yerine getirilmesinde dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep ayrımı yapmak, kişilerin yarar veya zararını hedef tutan davranışlarda bulunmak) göre sorumluların kademe ilerlemesinin durdurulmasını gerektirdiğini ve bu durumun düzeltilmesini istediğinizi içeren/anlatan bir dilekçe veriniz.
  Dilekçenin sonunda mutlaka "durumun düzeltilmesini aksi takdirde bir üst kuruma başvuru ve yargı işlemleri için tarafıma yazılı olarak bilgi verilmesini istiyorum." ibaresini koyup kayıt ettirdiğiniz dilekçenizin bir fotokopisini alınız.
  İdareyle aranız oldukça bozulur ama unutmayın ki bu yaptığınız idareye zarar vermek için değil elinizden alınmış hakkınızı geri kazanmak içindir.
  Devamında sendikanıza başvurunuz.
   
 18. barthez

  barthez Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  16 Ocak 2008
  Mesajlar:
  1.144
  Beğeni:
  2
  Hocam ben o programa o arkadaşı bile oturtabilirim böyle söyler misiniz? İsterse telefon ve isimde verebilirim! :verymad:
   
 19. luckyeser

  luckyeser Üye

  Kayıt:
  14 Eylül 2009
  Mesajlar:
  21
  Beğeni:
  0
  'aradaugrarım' hocam çok tesekkür ederim Allah razı olsun.Bu mantıklı gibi bi yöntem işler yoluna girmese..çok sağolun.
   
 20. aradaugrarim

  aradaugrarim Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  2 Nisan 2007
  Mesajlar:
  448
  Beğeni:
  8
  Rica ederim hocam.
  Arkadaşlar lütfen bu ve bunun gibi durumları kabullenmeyelim. Bir kaç arkadaşımız idare yapar bir hakkınız yok demişler.
  Bugün artık müdürler 80/90 larda olduğu gibi borularını öttüremeyeceklerinden habersizler. Hala dikta bir yönetim tarzı sergiliyorlar. Bugün artık iş yerinde psikolojik şiddet sebebiyle tazminatlar alınıyor,görev yerleri değiştiriliyor.
  Bir sendikaya üye olalım ve uğramaktan çekinmeyelim. Derdiniz olduğunda binada gördüğünüz ilk masada oturan kişiye durumunuzu anlatabilirsiniz sizi mutlaka işinizi görecek birine yönlendirirler.
  Unutmayalım ki bizler branştaşlar olarak idarenin/öğretmenlerin angaryalarını yaptığımız zaman çok iyi diye nitelendirilen idarece beraber çok güzel çalışıyoruz diye gazlanan yapmadığımızda hatırı bile sorulmayan öğretmenleriz. Kabullenmemiz ve mücadele etmemiz gereken durum budur.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal