Öğretmenlerde Mesleki Tükenmişlik Düzeyleri

Kodla Büyü
Okulum ilkokul oldu ama kademeli geçiş yapılıyor. yani 6-7-8 var 5 yok. seneye 6 yok sonra 7 yok ve ilkokuluz! dolayısıyla branşçılar hep tayin istedi gitti. yerlerine ücretli yada diğer okullardan öğretmen aldık yaklaşık 12 öğretmen. ders programı olmadı tabiki hepsinin ayrı şartı var biri p.tesi gelir biri salı ilk 3 saat vs. vs. neyse program olsun diye müdür benim dersleri sildirtti programdan yaptık oldu. sonra sınıfların boş kalan ders saatlerinede benim dersleri yazdık. boş kalan saatler diğer bilişim dersleriyle çakışanlar doğal olarak. şimdi 6-8, 6,7 ve 6-6 çiftleşmeli aynı ders saatinde 2 sınıfa birden ders yapıyorum yada yapamıyorum. bt sınıfı bir tane 15+1 sandalye sayısı 15 tabure 15 2 sınıf en az 45 enfazla 61... BİRİ TÜKENMİŞLİK Mİ DEDİ?

Hocam hangi bölüm-hangi üniversite için hazırlıyorsunuz tezi? Benimde yöneticilerin tükenmişliği ile ilgili çalışmam vardı da acaba aynı üniversiteden miyiz diye merak ettim.İyi çalışmalar..

çalıştığınız okulun düzeyi cevabına ne vereyim bilemedim, okul aynen devam ilköğretim gibi, keşke iki seçeneği işaretlesek. bir de bu bilgisayar öğretmenlerine hitap etmiyor sanki, biz zaten bitmişiz, bize sorulacak sorularda intiharı düşünüyor musunuz, günde kaç kaz cinayet işlemek istiyorsunuz filan olmalı, bu anket hafif kaçar bize.

eda.arslan' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

Öğretmenlerin mesleki tükenmişlik düzeylerinin yaş, cinsiyet, çalıştığı okul türü, hizmet yılı vb. bazı değişkenlere göre incelenmesi konulu bir tez çalışması yapıyorum. Anket linkini aşağıda verdim, doldurabilirseniz çok sevinirim. 5 dakikada literatüre katkıda bulunabilirsiniz :wink:

https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... a2JyOGc6MQ

buradakilerin çoğu bilişim teknolojileri öğretmeni, dolayısıyla hükümetin milli eğitim politikasının kurbanı, buna istinaden verilecek olan cevapların tek yönlü ve depresyon kokan cevaplar olacağı kanaatindeyim. bu yüzden anketinizi doldurmayı reddediyorum. sebebi ise anketin insanları yanıltacağı düşüncesi..örneğin sizin sorularınıza bt öğretmeni olarak cevap verdiğimde çok karamsar olabiliyorken , bir ingilizce öğretmeni olarak aynı sorulara verdiğim cevaplar çok iç açıcı olabilir. Anketinizin yelpazesini geniş tutarak başka branşlara da soru yönelttiğinizi düşünmek istiyorum. iyi günler.

arkadaşlar haklısınız, sadece tek bir branş üzerinden genelleme yapamam, ki bizim branşımız zaten sorunlu. Merak etmeyin, bir çok okul ve branşa uygulanacak bu test. Ama şimdiden söylemeliyim ki, kendi çalıştığım okulda diğer branşlardaki öğretmenler içinde durum pek iç açıcı değil. Anketi her eline alan, "amaann ver ver dolduralım biz bitmişiz zaten" modunda :S gerçekten çok üzücü.. :(

hocam bende doldurdum,herkes gıbı bende sonuçları merak edıyorum acaba biz bu ölçeği kednımız değerlendırme şansımız var mı.tükenmışlık düzeyimiz ne düzeyde diye :)

kolay gelsin. sonuçları bizlerle paylaşırsanız sevinirim. istatistiki ve veri analizi boyutunda bir sorununuz olursa yardımcı olabilirim. iyi çalışmalar dilerim.

vex_alex' Alıntı:
kolay gelsin. sonuçları bizlerle paylaşırsanız sevinirim. istatistiki ve veri analizi boyutunda bir sorununuz olursa yardımcı olabilirim. iyi çalışmalar dilerim.

çok teşekkürler arkadaşlar destekleriniz için..

ben de doldurdum hocam.
keşke neden tükendiğimizi de yazabileceğimiz alan olsaydı.
çünkü öğrencilerimle ilgilenirken gerçekten mutlu oluyorum ama şartlar beni zorluyor.
sonuçları merakla bekliyorum:)

Bende doldurdum.insan kaynakları alanıni secim nedeniniz nedir.bende egitim yönetimi alanında yl yapıyorum.bizim bolumun iceriginde de var insan kaynakları yonetimi.ama cok ilgimi cekmiyor.planlama alaninda calismayi düsünüyorum bende

ben de tükendim ama insanlar yüzünden yoksa işimizi yapıyoruz ama işte de yöneticiler yüzünden yıpranıyoruz

Formu doldurdum. Mesleğimiz için hayırlı neticeler vermesini temenni ederim. Sonucunu da paylaşırsanız memnun olurum.

bende doldurdum. bende teze başladığım için yardım edeyim ki yardım bulayım :)

Geri