Öğretmenler odasında...

Kodla Büyü

aydinx

Aktif Üye
Merhabalar hocalarım,okulumuzdaki öğretmenler odasındaki bilgisayara deepfreeze kurayım dedim öğretmenler tepki gösterdi ,masa üstü evlere şenlik asla düzenli kullanmıyorlar ...sizler bu duruma ne care buldunuz deepfreez kullanan var mı ? pc lere virüs bulaşmaması ve düzen açısından nasıl bir yol izliyorsunuz

Bizde kullanıyoruz. Aksi halde virüsten geçilmiyor. Masaüstüne hazırladığı bir uyarı resmi koyun. Bilgisayarda koruma programı vardır, dosyalarınızı flash belleğinize saklamayı unutmayın gibi.
Öğretmenler bir iki sızlanır sonra alışırlar.

Son düzenleme:
öğretmenlere sormuyorum direk kuruyorum. masaustune de yazıyorum dosyalarınız silinecektir diye. kimse itiraz edemez , görev ve sorumluluk sende. yetkilerin de var bu konuda hocam. isteyen istediği yere şikayet edebilir

En güzeli lisanslı bir anti virüs yazılımı. yıllık 25-30 tl ye alıyorum hiç bir sıkıntı olmuyor.

hocam hard diskin d sürücüsünü masaüstüne kısa yol olarak ekledim silinmesini istemediğiniz şeyleri buraya alın dedim c yi korumaya aldım kimse de bir şey demedi deseydi de cevabını verirdim alttan almayın sonra başınız çok ağırır.

Bizde kullanıyoruz. Aksi halde virüsten geçilmiyor. Masaüstüne hazırladığı bir uyarı resmi koyun. Bilgisayarda koruma programı vardır, dosyalarınızı flash belleğinize saklamayı unutmayın gibi.
Öğretmenler bir iki zırlar sonra alışırlar.
Aynenn hocamın dediği gibi bir iki zırlar alışırlar

Toplu kullanılan bilgisayarların temiz kalması için şart, ben de kurdum, D: yi açık bıraktım, masaüstü arkaplanına da bir uyarı yazısı, tamamdır. Tantana edenler iş biliyor gibi görünmeye çalışanlardır rahat ol sen bildiğini yap hocam..

Öğretmenler bir iki zırlar sonra alışırlar.
Ne ahlaksız adamsın. Senin gibi bilişimci ile aynı mesleği paylaştığım için utanıyorum. Zırlıyorlarmış. Baban, annen yaşındaki meslektaşlarına böyle mi hitap ediyorsun. Suç senin değil seni orda tutanlarda.

Ne ahlaksız adamsın. Senin gibi bilişimci ile aynı mesleği paylaştığım için utanıyorum. Zırlıyorlarmış. Baban, annen yaşındaki meslektaşlarına böyle mi hitap ediyorsun. Suç senin değil seni orda tutanlarda.

Gereksiz bir tepki gösteriyorsunuz. O mesajı yazan kişi ahlaksız falanda değil çok eskiden beri forumun üyesi, hiçbir ahlaksız mesajını görmedim. Burası bir aile ortamı. Eğer samimi mesajlara bile böyle anlamsız tepkiler gösterirseniz kimsede mesaj yazmaz. Suç senin değil seni orda tutanda yazmışsınız, bu mesajınız devlete hakaret kapsamında, olurda birisinin dikkatini çeker, soluğu savcılıkta alırsın.

Oncelike arkadaşın sorusuna cevap verelim. Böyle şeylerde çok sorarak iş yaparsanız başınıza gereksiz yere iş acarsiniz. Gerekli uygulamayı kurar masaüstünde uyarıyı koyar geçersiniz.

Simdi sizin uslubunuz çok mu uygun olmuş. Ayrıca Yakuphan hocanın kullandığı günlük hayatta bile biraz sinirlenince ağızdan çıkabilecek bir kelime kaldiki burada branşa has bir angarya iş çıkarılması durumu var. Yıllardır forumda yazan yararlı bir arkadaşımız. Daha düzgün bir şekilde hassasiyetinizi belirtebilirsiniz. Kaş yapayım derken göz çıkarmaya gerekyok.

d sürücüsünde koruma yok c de var
arkaplan resmine de uyarıyı yazdım
d de klasör yapıp masaüstüne kısayol yaptım adını da silinmeyen klasör koydum. uğraşamam virüslü flaşlarıyla

Virüslü flash olayına deepfreez de çözüm olmuyor. Benim tüm tahtalarda var ama yine virüslü. Antivirüs alacağım ben.

Geri