Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

öğretmenler odası için sunu vs.

Konu, 'Fatih Projesi | Görev, Teknik Sorunlar ve Çözümler' kısmında mayhem tarafından paylaşıldı.

1. mayhem

mayhem Seçkin Üye Seçkin Üye

arkadaşlar müdür öğretmenler odasındaki tahta için devamlı açık kalsın işte güzel sözler olur müzikli olur resimler felan birşeyler dönsün orda dedi
    ne yapılabilir yada örnek felan bulabilirmiyiz böyle bir istekle karşılaşan varmı :lol:

2. suhabe

suhabe Aktif Üye

slayt şeklinde olabilir mi acaba :(

3. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Hocam çok saçma. Bizde dijital pano var (2 tane televizyonu bir pc ye bağladık). Onun bile hakkından gelemiyorum. Sürekli düzenleme yapıyorum powerpointte. Ne olacak ki öğretmenler odasında. Emin ol öğretmenler bakmayacak bile.
    Sen müdüre de ki diğer öğretmenler de bişeyler paylaşsın bu tahtada. Hatta bir tane görsel yap bununla alakalı. Ben dijital panoya şöyle yazdım. "Karşılaştığınız ilginç, yararlı görsel ve metinleri bu dijital panoda paylaşabilirsiniz" diye . Bir tek kişi bile paylaşım yapmadı. O günden sonra müdür bey anladı. senden başka bu dijital panoyla ilgilenen yok dedi. Bazen farkındalık yaratmak gerekiyor kardeşim.

4. zodiac

zodiac Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

:++:

5. mayhem

mayhem Seçkin Üye Seçkin Üye

eyvallah hocam :)

6. yasarcan

yasarcan Seçkin Üye Seçkin Üye

:+1:

7. suvari58

suvari58 Seçkin Üye Seçkin Üye

Aklıma şöyle bir fikir geldi.
    Hepimizin her şeyi takip etmesi imkansız.
    Bütün öğretmenlerin ellerinde telefon ve tablet var ve bir çoğu sosyal medyada ve internette geziyor.
    Bir uygulama(application) ya da web sitesi olursa buradan beğendikleri içerikleri( film,video,kitap,web sitesi,resim,yazı ) paylaşabilirler.Sabah okula geldiklerinde ekranda hazırlanan platforma bağlanır ve paylaşılan içerik döner durur.
    Nasıl?

8. Eskişehirli26

Eskişehirli26 Site Gezgini

Kavga çıkar.

9. suvari58

suvari58 Seçkin Üye Seçkin Üye

Neden?

10. bilisimkml

bilisimkml Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam eğlencelik değilde öğrenmelik sunular paylaşabilirsiniz. Ben geçen dönem deneme amaçlı aşağıdaki sunuyu yayınlamıştım öğretmenler odasındaki tahta üzerinde. Tüm öğretmenlerin ilgisini çekmesi mümkün olmuyor malesef ama bir kişinin bile öğrenmesini sağlayabilirsek kardır diye düşünüyorum. Şu anda öğretmen arkadaşlardan en az 4-5 i nin bu yöntemi kullandığını görmek benim için yeterli.

Bu dönemde eba ile ilgili bu şekilde sunular hazırlamayı düşünüyorum vakit buldukça.

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal