öğretmenler odası için sunu vs.

Kodla Büyü

mayhem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar müdür öğretmenler odasındaki tahta için devamlı açık kalsın işte güzel sözler olur müzikli olur resimler felan birşeyler dönsün orda dedi
ne yapılabilir yada örnek felan bulabilirmiyiz böyle bir istekle karşılaşan varmı :lol:

Hocam çok saçma. Bizde dijital pano var (2 tane televizyonu bir pc ye bağladık). Onun bile hakkından gelemiyorum. Sürekli düzenleme yapıyorum powerpointte. Ne olacak ki öğretmenler odasında. Emin ol öğretmenler bakmayacak bile.
Sen müdüre de ki diğer öğretmenler de bişeyler paylaşsın bu tahtada. Hatta bir tane görsel yap bununla alakalı. Ben dijital panoya şöyle yazdım. "Karşılaştığınız ilginç, yararlı görsel ve metinleri bu dijital panoda paylaşabilirsiniz" diye . Bir tek kişi bile paylaşım yapmadı. O günden sonra müdür bey anladı. senden başka bu dijital panoyla ilgilenen yok dedi. Bazen farkındalık yaratmak gerekiyor kardeşim.

sertokus' Alıntı:
Hocam çok saçma. Bizde dijital pano var (2 tane televizyonu bir pc ye bağladık). Onun bile hakkından gelemiyorum. Sürekli düzenleme yapıyorum powerpointte. Ne olacak ki öğretmenler odasında. Emin ol öğretmenler bakmayacak bile.
Sen müdüre de ki diğer öğretmenler de bişeyler paylaşsın bu tahtada. Hatta bir tane görsel yap bununla alakalı. Ben dijital panoya şöyle yazdım. "Karşılaştığınız ilginç, yararlı görsel ve metinleri bu dijital panoda paylaşabilirsiniz" diye . Bir tek kişi bile paylaşım yapmadı. O günden sonra müdür bey anladı. senden başka bu dijital panoyla ilgilenen yok dedi. Bazen farkındalık yaratmak gerekiyor kardeşim.

:++:

sertokus' Alıntı:

:+1:

Aklıma şöyle bir fikir geldi.
Hepimizin her şeyi takip etmesi imkansız.
Bütün öğretmenlerin ellerinde telefon ve tablet var ve bir çoğu sosyal medyada ve internette geziyor.
Bir uygulama(application) ya da web sitesi olursa buradan beğendikleri içerikleri( film,video,kitap,web sitesi,resim,yazı ) paylaşabilirler.Sabah okula geldiklerinde ekranda hazırlanan platforma bağlanır ve paylaşılan içerik döner durur.
Nasıl?

suvari58' Alıntı:
Aklıma şöyle bir fikir geldi.
Hepimizin her şeyi takip etmesi imkansız.
Bütün öğretmenlerin ellerinde telefon ve tablet var ve bir çoğu sosyal medyada ve internette geziyor.
Bir uygulama(application) ya da web sitesi olursa buradan beğendikleri içerikleri( film,video,kitap,web sitesi,resim,yazı ) paylaşabilirler.Sabah okula geldiklerinde ekranda hazırlanan platforma bağlanır ve paylaşılan içerik döner durur.
Nasıl?

Kavga çıkar.

Hocam eğlencelik değilde öğrenmelik sunular paylaşabilirsiniz. Ben geçen dönem deneme amaçlı aşağıdaki sunuyu yayınlamıştım öğretmenler odasındaki tahta üzerinde. Tüm öğretmenlerin ilgisini çekmesi mümkün olmuyor malesef ama bir kişinin bile öğrenmesini sağlayabilirsek kardır diye düşünüyorum. Şu anda öğretmen arkadaşlardan en az 4-5 i nin bu yöntemi kullandığını görmek benim için yeterli.

Bu dönemde eba ile ilgili bu şekilde sunular hazırlamayı düşünüyorum vakit buldukça.

Ekli dosyalar

• Pdf Düzenleme.zip
    5.3 MB · Görüntüleme: 95
Geri