Öğretmenler kararlı. Sendikalardan destek bekleniyor

Kodla Büyü

andariel

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Memurlar.net forum üyelerinden gelen bir öneri aşama aşama tüm Türkiye'ya yayılıyor. Öğretmenler istedikleri ek ödeme zammını alamazsa, sınavlarda görev almayacak. 27 Mayıs 2012 tarihinde "Öğretmenler sınavlarda görev almasın' önerisi hayata geçirilebilir mi?" başlığı ile memurlar.net'te yer alan eylem önerisi bugün gazetelere yansıdı ve Kamu Sen Başkanı da açıklama yaptı... Devamı için başlığa tıklayınız.

"Sınavlarda görev almayacağım." diyenlerin platformu?

http://www.memurlar.net/haber/236001/

easytr' Alıntı:
hiç kimse akıllı düşünmüyor, başbakan öğretmenler yatarak para kazanıyor diye gündem oluşturmaya çalışırken, sen vatandaşın sınava girecek öğrencisini mağdur edecek bir eylem planlarsan başbakanın değirmenine su taşırsın.veli de öğretmene karşı cephe alır, yapayalnız kalırsın. başka akıllıca eylem yapılmalı, bu eylem çok safça.üniversite yüksek lisans yapana bile görev yazarlar bu sınavı yine yaparlar böyle durumda. birde ek dersim gitmesin diye tüm sendikaların aldığı eylem kararına uymayan pırsak, cimri öğretmenlerin olduğu bu camiada bu eylem bi halta yaramaz.
Bir şekilde sınavda gözetmenlik yapacak kişileri bulurlar, bulmak zorundalar zaten, yoksa tepkileri kendileri alır.
Eylem, eylemdir sayın hocam. Önemli olan, ne olursa olsun, ortaklaşa yapılan tüm eylemlere katılmak diye düşünüyorum.

eksileri artılarından fazla.
1. bir gün eylem yaptı diye yatarak para kazanan ilan edildikten sonra böyle eylem yapılsa insanları nasıl doldururlar akıl bile almaz. insanların en hassas yanları evlatlarıdır buradan insanlara ders vermeye çalışılmaz.
2. yılarca hazırlanıp sınava girecek çocukların günahı ne ki. stresten mahvolmuş çocukların stres dönemini bizde mi uzatalım. devletin işleyişini yavaşlatmak ya da vatandaşa haklı olduğumuzu göstermek için yapılsa olur ama çocuklar perişan olacaksa olmaz.
3. siz sınava girecek öğrencilerden biri olsanız nasıl hissedersiniz
4. eylem sebebiyle bir öğrenci kazanabileceği bir yeri kazanamazsa ömür boyu sorumluluğunu taşırız. (kendi adıma 1 yanlış doğru olsa tercih ettiğimbir tıp fakültesine girmiştim. şu an neleri konuşuyorum)

her_dem' Alıntı:
1. bir gün eylem yaptı diye yatarak para kazanan ilan edildikten sonra böyle eylem yapılsa insanları nasıl doldururlar akıl bile almaz. insanların en hassas yanları evlatlarıdır buradan insanlara ders vermeye çalışılmaz.
2. yılarca hazırlanıp sınava girecek çocukların günahı ne ki. stresten mahvolmuş çocukların stres dönemini bizde mi uzatalım. devletin işleyişini yavaşlatmak ya da vatandaşa haklı olduğumuzu göstermek için yapılsa olur ama çocuklar perişan olacaksa olmaz.
4. eylem sebebiyle bir öğrenci kazanabileceği bir yeri kazanamazsa ömür boyu sorumluluğunu taşırız. (kendi adıma 1 yanlış doğru olsa tercih ettiğimbir tıp fakültesine girmiştim. şu an neleri konuşuyorum)

1. İsteyen istediğini desin sayın hocam, bunlar daha önce neler demedi, toplu görüşmelerden önce, yok böyle iyi, yok şöyle iyi; toplu görüşmeler başlayınca, 0,5 için Yunanistan oluruz, anında bir U dönüşü ( lafım o ki, bir şekilde söylediklerinin tersini söylerler ).
2. Yıllarca okumuşum, sınavlara girmişim, yıllarca meslekte çalışmışım, beni kimse düşünmedi ise ben sadece bir sınavda mı düşüneceğim, istedikleri bu zaten, bizleri vicdan yoluyla sindirmek. Kimse kusura bakmasın, benim vicdanım rahat!
3. Gerekçelerine göre düşünürdüm. Ezilenin(¿) yanında olur bizim halkımız ( Neyi kastettiğimi anladınız umarım ).
4. Öğrenci, ne şartla olursa olsun, sınava hazırlanmakla mükelleftir. İdare de , ne şartla olursa olsun, sınavları layıkı ile yapmakla mükelleftir ( tedbirini de idare alacak ).

#easytr: Her eylem illaki bir ses getirir. 1 elin nesi var, 2 elin sesi var desem yeterli olur herhalde. Bunlar sadece yeni yürümeye başlamış bir bebeğin adımları... illaki birkaç kez düşecek, canı yanacak ama azmettiği sürece, umudunu yitirmeden hareket ettiği sürece daha da iyi öğrenecek yürümeyi.

eylem ancak ve ancak birilerine dokunursa eylem olur. eylem yapalım ama kimse zarar görmesin derseniz oturduğunuz yerde kalırsınız... veli-öğrenci sizi ne kadar düşünüyor ki, siz onlar zarar görmesin diye yapılacak en basit eylemden kaçıyorsunuz? doktorlar eylem yaparken nerdeydiniz?

hayalcisuat' Alıntı:
eylem ancak ve ancak birilerine dokunursa eylem olur. eylem yapalım ama kimse zarar görmesin derseniz oturduğunuz yerde kalırsınız... veli-öğrenci sizi ne kadar düşünüyor ki, siz onlar zarar görmesin diye yapılacak en basit eylemden kaçıyorsunuz? doktorlar eylem yaparken nerdeydiniz?
:alkis:

bbayer' Alıntı:
her_dem' Alıntı:

1. İsteyen istediğini desin sayın hocam, bunlar daha önce neler demedi, toplu görüşmelerden önce, yok böyle iyi, yok şöyle iyi; toplu görüşmeler başlayınca, 0,5 için Yunanistan oluruz, anında bir U dönüşü ( lafım o ki, bir şekilde söylediklerinin tersini söylerler ).
2. Yıllarca okumuşum, sınavlara girmişim, yıllarca meslekte çalışmışım, beni kimse düşünmedi ise ben sadece bir sınavda mı düşüneceğim, istedikleri bu zaten, bizleri vicdan yoluyla sindirmek. Kimse kusura bakmasın, benim vicdanım rahat!
3. Gerekçelerine göre düşünürdüm. Ezilenin(¿) yanında olur bizim halkımız ( Neyi kastettiğimi anladınız umarım ).
4. Öğrenci, ne şartla olursa olsun, sınava hazırlanmakla mükelleftir. İdare de , ne şartla olursa olsun, sınavları layıkı ile yapmakla mükelleftir ( tedbirini de idare alacak ).

#easytr: Her eylem illaki bir ses getirir. 1 elin nesi var, 2 elin sesi var desem yeterli olur herhalde. Bunlar sadece yeni yürümeye başlamış bir bebeğin adımları... illaki birkaç kez düşecek, canı yanacak ama azmettiği sürece, umudunu yitirmeden hareket ettiği sürece daha da iyi öğrenecek yürümeyi.

Aynen öyle bugüne kadar kendimizden başka herkesi düşündüğümüz için bu hallere geldik.

Aha 15 dakika önce okula geldim. Çocuğun biri rahatsızdı hastaneye götürdüm. Tamam vicdanım rahat, gene olsa gene yaparım ama kimse bana ne maddi ne de manevi bir teşekkür de bulunmadı bu güne kadar.

ÇOCUK SALLAMAZ, VELİ SALLAMAZ, DOKTOR SALLAMAZ, AMBULANS SALLAMAZ, MEB SALLAMAZ EEEEE?

Artık bıçak kemiğe dayandı

hocam ona bakarsanız doktorlar bile iş bırakıyorlar.düşün insan sağlığı doğrudan etkileniyor.

kafkas' Alıntı:
Hergün mağdur olmaktansa 1 gün mağdur edelim derim.

Saygılar
Hep ben mi mağdur olacağım, biraz da onların canı yansın. Gelen tepkileri bakalım nasıl eritecekler, tepkilerden nasıl sıyrılacaklar!
Eylem yapılsın, neden yapıldığı halka iyice açıklansın! Önemli olan bu.

eylem yapacakken bile sorumlu olduğu insanları düşünen bir topluluk :" Öğretmenler" ve bu özelliğimizden dolayı bizleri sömürenler hakaret edenler küçük ve basit görenler.. Ama artık "YETER" demenin vakti geldi arkadaşlar.

Bu mesele şimdilik ortada, eğer görev alacağım dedin de sınav günü rapor vs. ile göreve gitmeyerek çocukları mağdur edeceksen bu doğru değil, ki anladığım kadarıyla eylem bu şekilde olmayacak. En baştan ben görev almıyorum dendiyse artık işin sorumluluğu o kişiden kalkar, kimse boşuna vicdan yaptırmaya çalışmasın.

Öğretmenler kendini kullandırtmasın artık. Seçimdi, sınavdı hep bize yıkıyolar. Bunlardan elimizi eteğimizi çekelim bakın o zaman nasıl sıkıntı çekiyolar. Bulurlar yine birilerini ama en azından uğraştırırız bunları o bile yeter.

the_korsan' Alıntı:
isimiz yok tartismanizlami ugrasalim her dem, uzatmayin bitsin gitsin...
hocam işlerinizden biri diğerine hakaret ediyorsa forumda uzaklaştırmaktır. aslında işiniz bu ama dediğiniz gibi bitsin gitsin. kolay gelsin

her_dem' Alıntı:

o stres çeken ve en zayıf yanları denilen evlatların daha iyi eğitim almaları ve eğitimcilerinin geleceği için yapılacak bir eylemde velininde öğretmenin yanında olması gerekir. biz eylem yapalım diyoruz kimsenin hakkını yemeden, kimseyi mağdur etmeden. eğer bu eylem yapılırsa öğrencilerin zaten haberi olur sabahtan gidip okul kapısında beklemezler.

Ayrıca dediğiniz gibi evlatlarını çok düşünen velilerin tepkisinden korkmaya gerek yok. olaylı kpss ve öss sınavlarının sorumlularndan kaçı yakalanmış ya da kaçı tepki görüyor şu anda??

okulca 9-10 haziranda yapılacak olan sbs sınavında görev almıyoruz
bugun herkes istemiyorum diye işaretledik
kendi adıma alkışlıyorum okulumu :alkis: :alkis: :alkis:

boteningulu_44' Alıntı:
okulca 9-10 haziranda yapılacak olan sbs sınavında görev almıyoruz
bugun herkes istemiyorum diye işaretledik
kendi adıma alkışlıyorum okulumu
:alkis: :alkis:

her_dem' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
isimiz yok tartismanizlami ugrasalim her dem, uzatmayin bitsin gitsin...
hocam işlerinizden biri diğerine hakaret ediyorsa forumda uzaklaştırmaktır. aslında işiniz bu ama dediğiniz gibi bitsin gitsin. kolay gelsin

her_dem sen ne yazdın da, admin bu tepkiyi verdi yaw. Sadece 1 msj yazmışın, onda da bişey yok...

Bu gun sbs görevlendirmesi için istek yazısı geldi 90 öğretmenli okulumuzda 3 kişi haricinde kimse sınavda görev istemedi, onlarda zaten malum yandaş arkadaşlar .

biz görev almıyoruz diye öğrenciler mağdur edilirse bunun sorumlusu biz değil sınavlard gözetmen görevlendiremeyen idaredir. gönül rahatlığı ile böyle bir eylemi yapın sayın hocalarım

her_dem' Alıntı:
1-2 şıklar için; hocam zaten velilerinde bize karşı olumsuz tavrı ve umursamazlıkları mevcut dolayısı ile bir sorun çıkmayacaktır. çocukların stresini aşmak ailenin görevidir.
3- ben sınava girsem, gözetmen olarak kimin girdiğini umursamazdım sınav sırasında gözetmenler ile konuşmak soru sormak vs yasak çünkü.
4- eylemin çocuklara bir eksi yada artı durumu yoktur. sizi bilmiyorum ama hocam biz sınavda sadece gözetmeniz kimseye cevap vermiyoruz. dolayısı ile çocuğun vereceği doğru-yanlış cevaplar sadece çocuğun kapasitesi ile ilgilidir, bizi ilgilendirmez.

zaten herkes yeterince bize karşı... eğer korkunuz buysa olan olmuş haberiniz yok diyorum ve bu eylemi sonuna kadar destekliyorum... geçen hafta gis ten görev başvurusu yapmıştım ama eylem kararı alınırsa görev gelse dahi kabul etmeyeceğim. madem böyle bir hakkımız var ozaman kullanmakta hakkımız... ben sınava gitmek istemiyorsam kimse zorla gideceksin diyemez. burada çocuklara bir haksızlık olacağınıda düşünmüyorum çünkü görevli olma işi sistem üzerinde isteğe bağlı ve ben isteklerimin karşılanmadığı bir ortamda sınavda görevli olmak istemiyorum. BU KADAR BASİT...

23 mayısta ki eyleme gittik koca ilçe adına 15 öğretmen...
çoğu okulda derslerede girildi üstelik bakan bir şey olmayacağını açıkladığı halde...
Yapılacak olan öncelikle sendika kararı olacak sonrada bu işten kimsenin canının yanmayacağı iyice anlatılmalı çünkü çoğu kişi korkuyor aman bişey olmasın diye sesini bile çıkaramıyor
zor ama imkansız değil... memur olsakta zihniyetimiz memur olmasın yeter

her_dem' Alıntı:

1. benim veliden insanlardan ne korkum olacak. ancak bizi insanlara yatıyor gibi yansıtıyorlar, bizi 15 saat çalışarak çok para kazandırıyor gibi göstermiyorlar mı? veli mi üzeni üzerim siyasetinin daha neler neler ekleyeceğini söyledim.
2. doktorlar hastalarımı düşünüyor bizde düşünmeyelim diyenler oldu. doktorlar acil servise gelenleri ölüme terketmiyor. sadece rutin tedavilerini durduruyor. benim için lgs sınavıda doktorların acil servisiyle aynı kapıya çıkıyor. derse girmeyelim eğitimlere katılmayalım, karne vermeyelim vb. ama ben eylem yapacam diye kimsenin hayatıyla oynayamam.
3. ve 4. durumu anlaşılması için dedim.

not: eylem insanların hayatlarını yavaşlatır hayatlarını değiştirmez. sendikam türk eğitim senin her eylemine katıldım katılmayı da düşünüyorum.

arkadaşlar doktorlar da eylem yapıyor ama acil servisi bırakmıyorlar ....
yani şuan önümüzdeki sınavlar çocuklarımızın geleceği için gerçekten çok önemli sınavlar yapılmamalı bu sınalvarda baska yöntemler bulunmalı

Bir öğretmen olarak yapılacak sınavlarda görev almama eylemine katılırmısınız?

piechart.aspx

Geri