Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Öğretmenler kararlı. Sendikalardan destek bekleniyor

Konu, 'Her Telden' kısmında andariel tarafından paylaşıldı.

1. andariel

andariel Seçkin Üye Seçkin Üye

Memurlar.net forum üyelerinden gelen bir öneri aşama aşama tüm Türkiye'ya yayılıyor. Öğretmenler istedikleri ek ödeme zammını alamazsa, sınavlarda görev almayacak. 27 Mayıs 2012 tarihinde "Öğretmenler sınavlarda görev almasın' önerisi hayata geçirilebilir mi?" başlığı ile memurlar.net'te yer alan eylem önerisi bugün gazetelere yansıdı ve Kamu Sen Başkanı da açıklama yaptı... Devamı için başlığa tıklayınız.

"Sınavlarda görev almayacağım." diyenlerin platformu?

http://www.memurlar.net/haber/236001/

2. bbayer

bbayer Seçkin Üye Seçkin Üye

Bir şekilde sınavda gözetmenlik yapacak kişileri bulurlar, bulmak zorundalar zaten, yoksa tepkileri kendileri alır.
    Eylem, eylemdir sayın hocam. Önemli olan, ne olursa olsun, ortaklaşa yapılan tüm eylemlere katılmak diye düşünüyorum.

3. her_dem

her_dem Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

eksileri artılarından fazla.
    1. bir gün eylem yaptı diye yatarak para kazanan ilan edildikten sonra böyle eylem yapılsa insanları nasıl doldururlar akıl bile almaz. insanların en hassas yanları evlatlarıdır buradan insanlara ders vermeye çalışılmaz.
    2. yılarca hazırlanıp sınava girecek çocukların günahı ne ki. stresten mahvolmuş çocukların stres dönemini bizde mi uzatalım. devletin işleyişini yavaşlatmak ya da vatandaşa haklı olduğumuzu göstermek için yapılsa olur ama çocuklar perişan olacaksa olmaz.
    3. siz sınava girecek öğrencilerden biri olsanız nasıl hissedersiniz
    4. eylem sebebiyle bir öğrenci kazanabileceği bir yeri kazanamazsa ömür boyu sorumluluğunu taşırız. (kendi adıma 1 yanlış doğru olsa tercih ettiğimbir tıp fakültesine girmiştim. şu an neleri konuşuyorum)

4. bbayer

1. İsteyen istediğini desin sayın hocam, bunlar daha önce neler demedi, toplu görüşmelerden önce, yok böyle iyi, yok şöyle iyi; toplu görüşmeler başlayınca, 0,5 için Yunanistan oluruz, anında bir U dönüşü ( lafım o ki, bir şekilde söylediklerinin tersini söylerler ).
    2. Yıllarca okumuşum, sınavlara girmişim, yıllarca meslekte çalışmışım, beni kimse düşünmedi ise ben sadece bir sınavda mı düşüneceğim, istedikleri bu zaten, bizleri vicdan yoluyla sindirmek. Kimse kusura bakmasın, benim vicdanım rahat!
    3. Gerekçelerine göre düşünürdüm. Ezilenin(¿) yanında olur bizim halkımız ( Neyi kastettiğimi anladınız umarım ).
    4. Öğrenci, ne şartla olursa olsun, sınava hazırlanmakla mükelleftir. İdare de , ne şartla olursa olsun, sınavları layıkı ile yapmakla mükelleftir ( tedbirini de idare alacak ).

#easytr: Her eylem illaki bir ses getirir. 1 elin nesi var, 2 elin sesi var desem yeterli olur herhalde. Bunlar sadece yeni yürümeye başlamış bir bebeğin adımları... illaki birkaç kez düşecek, canı yanacak ama azmettiği sürece, umudunu yitirmeden hareket ettiği sürece daha da iyi öğrenecek yürümeyi.

5. bbbbb

bbbbb Seçkin Üye Seçkin Üye

6. hayalcisuat

hayalcisuat Seçkin Üye Seçkin Üye

eylem ancak ve ancak birilerine dokunursa eylem olur. eylem yapalım ama kimse zarar görmesin derseniz oturduğunuz yerde kalırsınız... veli-öğrenci sizi ne kadar düşünüyor ki, siz onlar zarar görmesin diye yapılacak en basit eylemden kaçıyorsunuz? doktorlar eylem yaparken nerdeydiniz?

7. kade38

kade38 Üye

:alkis:

8. kafkas

kafkas Süper Üye Süper Üye

Aynen öyle bugüne kadar kendimizden başka herkesi düşündüğümüz için bu hallere geldik.

Aha 15 dakika önce okula geldim. Çocuğun biri rahatsızdı hastaneye götürdüm. Tamam vicdanım rahat, gene olsa gene yaparım ama kimse bana ne maddi ne de manevi bir teşekkür de bulunmadı bu güne kadar.

ÇOCUK SALLAMAZ, VELİ SALLAMAZ, DOKTOR SALLAMAZ, AMBULANS SALLAMAZ, MEB SALLAMAZ EEEEE?

Artık bıçak kemiğe dayandı

9. mrtcmhr_13

mrtcmhr_13 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam ona bakarsanız doktorlar bile iş bırakıyorlar.düşün insan sağlığı doğrudan etkileniyor.

10. kafkas

kafkas Süper Üye Süper Üye

Hergün mağdur olmaktansa 1 gün mağdur edelim derim.

Saygılar

11. bbayer

Hep ben mi mağdur olacağım, biraz da onların canı yansın. Gelen tepkileri bakalım nasıl eritecekler, tepkilerden nasıl sıyrılacaklar!
    Eylem yapılsın, neden yapıldığı halka iyice açıklansın! Önemli olan bu.

12. tamram

tamram Seçkin Üye Seçkin Üye

eylem yapacakken bile sorumlu olduğu insanları düşünen bir topluluk :" Öğretmenler" ve bu özelliğimizden dolayı bizleri sömürenler hakaret edenler küçük ve basit görenler.. Ama artık "YETER" demenin vakti geldi arkadaşlar.

13. whitetiger0006

whitetiger0006 Seçkin Üye Seçkin Üye

Sayın hocalarım Sakin olalım. 8) :!:

14. netame

netame Süper Üye Süper Üye

Bu mesele şimdilik ortada, eğer görev alacağım dedin de sınav günü rapor vs. ile göreve gitmeyerek çocukları mağdur edeceksen bu doğru değil, ki anladığım kadarıyla eylem bu şekilde olmayacak. En baştan ben görev almıyorum dendiyse artık işin sorumluluğu o kişiden kalkar, kimse boşuna vicdan yaptırmaya çalışmasın.

15. pythagorean

pythagorean Seçkin Üye Seçkin Üye

Öğretmenler kendini kullandırtmasın artık. Seçimdi, sınavdı hep bize yıkıyolar. Bunlardan elimizi eteğimizi çekelim bakın o zaman nasıl sıkıntı çekiyolar. Bulurlar yine birilerini ama en azından uğraştırırız bunları o bile yeter.

16. turkuazalacam

turkuazalacam Seçkin Üye Seçkin Üye

evet fikri kim attıysa ortaya çok güzel ben görev alamayacağım.

17. the_korsan

the_korsan Site Admin Yetkili Kişi

isimiz yok tartismanizlami ugrasalim her dem, uzatmayin bitsin gitsin...

18. her_dem

her_dem Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

hocam işlerinizden biri diğerine hakaret ediyorsa forumda uzaklaştırmaktır. aslında işiniz bu ama dediğiniz gibi bitsin gitsin. kolay gelsin

19. abayandur

abayandur Site Gezgini

o stres çeken ve en zayıf yanları denilen evlatların daha iyi eğitim almaları ve eğitimcilerinin geleceği için yapılacak bir eylemde velininde öğretmenin yanında olması gerekir. biz eylem yapalım diyoruz kimsenin hakkını yemeden, kimseyi mağdur etmeden. eğer bu eylem yapılırsa öğrencilerin zaten haberi olur sabahtan gidip okul kapısında beklemezler.

Ayrıca dediğiniz gibi evlatlarını çok düşünen velilerin tepkisinden korkmaya gerek yok. olaylı kpss ve öss sınavlarının sorumlularndan kaçı yakalanmış ya da kaçı tepki görüyor şu anda??

20. boteningulu_44

boteningulu_44 Seçkin Üye Seçkin Üye

okulca 9-10 haziranda yapılacak olan sbs sınavında görev almıyoruz
    bugun herkes istemiyorum diye işaretledik
    kendi adıma alkışlıyorum okulumu :alkis: :alkis: :alkis:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal