Öğretmenler günü için ne yapabilirim?

Kodla Büyü

gelincik42

Aktif Üye
24 KASIM Öğretmenler Günü için video hazırlamak istiyorum. Okulumuzda çalışan bütün öğretmenlerin vesikalık resimleri, baş öğretmen Atatürk'ünde olacağı bir video olmalı. örnek vereceğiniz bir çalışma var mı?

ayrıca yeni tüm öğretmenlerin olduğu resimde gerekli?
yardımcı olursanız sevinirim.

Proshow gold programı ile müzikli bir video hazırlayabilirsin hocam. Programın kullanımı basit, biraz kurcalarsan çözersin.
Müzik olarakta "benim adım öğretmen" şarkısını fon olarak kullandığında duygusal bir video oluşur.

crespo467 teşekkürler.
tek tek vesikalıklar mı çıksa, yoksa aynı ekrana sırayla tüm öğretmenlerin vesikalıkları mı çıksa daha güzel.
fikirlerinizi bekliyorum.

Sony Vegas Pro programını da kullanabilirsiniz hocam. İki videoyu birbirine geçirebiliyorsunuz güzel bir görüntü oluşuyor. Geçen yıl okulumuzda bir hocamız hazırlamıştı benzer bir video çok güzel olmuştu. Bütün öğretmenleri sınıflarında kısa kısa videoya alarak fon müziği ile birleştirdi.

Hocam kişi sayısını bilmiyorum ama eğer küçük bir okulda iseniz tek tek çıkması daha güzel bir etki bırakacaktır. Tek tek olması öğretmenlere verdiğiniz değeri göstergesi olarak düşünülebilir. Ayrıca toplu bazı etkinliklerden fotolar var ise onları da ekleyebilirsiniz. Program içerisinde çok güzel geçişler var, o geçişleri süre ayarlaması yaparak uygun hale getirebiliyorsunuz. Kişi sayısına ve ekleyeceğiniz müziğin uzunluğuna göre gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

Okulumuzda 24 kasından yaklaşık 1 hafta öncesinden birkaç öğrenci görevlendirip öğretmenlerimizin çalışırken dinlenirken sohbet ederken gibi doğal fotoğraflarını öğrencilerimiz çektiler. Sonra bu doğal fotoğraflar üzerine mizahla karışık durumu anlatacak yazılar ekleyerek bir sunu yapılmıştı. Çok da güzel ve eğlenceli olmuştu. Çok resmi olmamakla birlikte gayet samimi idi.

Geri