Öğretmene verdiğimiz tablet aktive edilmeden arıza yaptı??

Kodla Büyü

mustafa_ogr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Gelen tabletlerden bazıları henüz aktivasyon işlemi yapılmadan arıza verdi. Elimizde birkaç tane tablet var.
Sizce bu tabletleri öğretmenlerin adına gönderip tamirden gelmesini mi bekleyim? Yoksa elimizdeki henüz açılmamış tabletleri öğretmenlere mi verelim?

Sorun Aslında burada şüphesiz ikinci şıkkı yapmak gerek ama biz öğretmenlere dağıtırken içerisinden çıkan barkodları alıp listeye yapıştırdık. Şimdi o barkodları çıkartmakla mı uğraşalım? Yoksa o barkodlar zaten klavye ve tabletlerin arkasında yazdıkları için çok da önemi yok mu? Elle de yazıp kaydetsek olur mu?

Bu arada arızadan kastım, TEST ekranının gelmesi. Disable MPTEST yazdığımızda da sistem açılıyor ama görünüm farklı ve aktivasyon sayfası gelmiyor.

Aktive edilmedi ise zaten öğretmenin adına görünmez. Sağlam tableti öğretmene verin bunları da servise gönderin. Mantıklı olan bu.

Aktive edilmeden arıza yapan bilgisayarları nasıl servise gönderiyoruz? Bunun prosedürü var mı? Yoksa kargoya verip direk servis nereyse oraya mı gönderiyoruz?

pybs.eba.gov.tr Ye okula verile şifre ile tabletin barkotunu girip arıza kaydı açın. MNG kargo gelip alır, gelmezse en yakın şubeye verirsiniz. aktivasyonsuz tamir edilip geri geliyor.

Aslında o tableti root yapmak daha kolay oluyor. Bir iki değişiklikten sonra normal tablet olarak kullanıyor. Bizde iki tane vardı birini gönderdim diğerini dönüştürdüm. Aktivasyon yapmadığın için öğretmene başka tablet verebilirsin. Garantiden geldiğinde bu tableti yedeğe bırakırsın.

Hocam seri noyu girip ara dediğim zaman alttaki listede boş çıkıyor. Yukarıda kaydet - tamam tıklıyorum, o zaman arıza bildirimlerine atıyor. Ama oradan da herhangi birisine tıkladığım zaman alttaki listede tabletin seri no vs. görünmüyor sadece yukarıda onay bekliyor yazan bir bildirim var. Doğru mu yapıyorum yoksa eksik mi yoksa bir yerde hata mı var?

Arıza bildirimlerinde görebiliyorsan üstte düzenle var oradan seçip düzenleyebiliyor musun bir dene. Modülü yenilemişler normalde barkotu yazınca alttan arıza tipini seçip kaydediyorduk tamam oluyordu.

Yok hocam düzenle deyince de birşey olmuyor. Az önce ille görüştüm, bu konuda bilgilendirdim onları. Onlar da bilmiyorlar :D Bakanlığı bekliyorlar.

444 43 09 telefonu ara o zaman hocam telpa'nın arıza kayıt numarası. Buradan da arıza kaydı bırakabiliyorsun

okulumuza tabletler geldiğinde pybs sistemi çalışmıyordu.Thinkware hatası yüzünden açılmayan tableti pybs kaydı olmadan gönderdim. Sorun çıkmadı.444 43 09 telefonu ararsanız yardımcı oluyorlar gerçekten

aynen Test ekranı bize gelen 11 öğretmen tabletinde de vardı, pybs.eba.gov.tr'ye kaydettik, en yakın MNG kargo şubesini aradık yolladık.. yaklaşık 1 hafta içerisinde sorun halledildi ve geri geldi. 444 43 09'u da aradım o arada, sistem (pybs.eba.gov.tr'de) üzerinde hala çalışma varmış, herhangi bir arıza kaydı oluşturmadan da gönderebilirsiniz dediler... Hocam size tavsiyem yollayacağınız tabletlerin kime ait olduğunu not edin, servisten dönünce seri no'larını kontrol edersiniz diye...

4444309 numaralı telefonu aradım, onlara tablet aktivasyon problemi olduğunu söyledim. Bana pybs den arıza kaydı girin dedi :) Ben de zaten tabletlerin aktive edilmediği için oradan nasıl arıza kayde vereceğimizi sordum. tablet@eba.gov.tr eposta adresini verdi, eposta atarsam yardımcı olacaklarını söyledi. Attım bekliyorum...

Geri