Öğretmene 200-500 TL ek ödeme geliyor :)

Kodla Büyü

karinca_52

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Öğretmenlere "kariyer basamakları" sistemi ile 200-500 TL düzeyinde bir ek ödeme geliyor.

Öğretmenlik kariyer basamakları sistemi hakkında ayrıntılar gelmeye başladı.

Kariyer basamakları 4 sistemden oluşacak.

Öğretmen, Uzman Öğretmen, Kıdemli Uzman Öğretmen ve Başöğretmen basamakalrından oluşuyor.

Şu anda uzman öğretmen olanlar ortalama 120 TL ek ödeme alıyor. Bu rakam 200-500 TL civarında olması planlanıyor.

http://www.turkiyeegitim.com/ogretmene- ... 41344h.htm

Re: Öğretmene 200-500 TL ek ödeme geliyor :) :) :)

O yüzden herkes harıl harıl YL yapıyor :)

en son 2005 te mi 2006 da mı yapılmıştı o günden bu güne hala davalar bitmedi.

okullar açıldığı hafta bizim okula bakan temsilcisi gelmişti, bizim sorunlarımızı bakana ileteceğini söyledi tabi sorunların başında maaş konusu açıldı..
bakan temsilcisi aynen şöyle dedi "şu an maaşlarla ilgili önemli bir çalışma var yılbaşına kalmaz çıkacak ama herkesi kapsamayacak"

Öğretmenler gününe bir ay kaldı ya bu tarz haberler çıkmaya başlar. Her sene aynı senaryoyu izliyoruz.

Her yıl Ekim ve Kasım aylarında böyle haberler çıkar , Aralık'ta ise devreye Samet girer :)

Bu şekildeki çalışmalar sonucunda öğretmenler ders esnasında öğrencilere ödev verip ders anlatmıyor ve teneffüsten sonra sınıfa da geç gidiyor ki bunlara çalışabilsin. Hatta bilgisayar öğretmenleri hariç diğer branşlara bakın. Eğer adam takdir-teşekkür almışsa muhakkak dersini aksatıp kendini yaptığı etkinlik ya da projeye yoğunlaştırmıştır. Bilgisayar öğretmenleri hariç diyorum çünkü benim de takdir ve teşekkürüm var ama ben dersi aksatarak yapmadım. Evet, istenen siteleri yaptım ama netsupport ile yapımın her aşamasını meslek lisesinde bilişim öğrencileri ile paylaşarak ve öğreterek. :p

kıdem dediğin öğretmenin derslerle çalışmasıyla olması gerekirken,uyduruk sınavlarla millet sınıflara ayrılmaya başlandı.

Doktorlara, Polislere, diğer devlet memurlarına da yapsınlar o zaman kariyer basamaklarını...... :!:

24 kasım zammı değilde
1 nisan dan sonra
24 kasım şakası olabilir

hayır sanki sınavı yenileyip duruyorlar da!!!
sınav bir kere yapıldı, zaten sorun orda. mevcut uzmanlarımız daha da fazlasını götürsün, yaşı yılı tutmayan, tutunca da sınav olmadığı için giremeyen bizler BAKALIM!

Yalancıyı 24 Kasımda 200-500 kere gıdıklasınlar. :verymad:

O haber yakında daha çok kullanıcının ziyaret ettiği web sitelerine de düşer. Başlığı okuyan yine öğretmene kinini kusar. Yakın çevremizdeki insanlara bile bu haberin asılsız olduğuna inandırmakta zorlanırız. 24 Kasım gelir bir iki kuru sözle geçirilir. Öğretmen bazı şeref yoksunları tarafından 3500 TL olarak gösterilip toplumun gözüne batan gerçekte ise en düşük 4 yıllık fakülte mezunu memura verilen maaşıyla yaşamaya devam eder. Her yaşanan aynı saçma döngü ...

Geri