Öğretmenden Temiz Renault Megane 1.5 DCi Dynamique II

Kodla Büyü

alley_upp

Seçkin Üye
Seçkin Üye

Ekli dosyalar

• megy.jpg
    megy.jpg
    333.7 KB · Görüntüleme: 2,254
dianolojik (kelimeyi yanlış yazmış olabilirim) teste girdiniz mi hiç? motor testine

hocam endüstri meslek liselerinin motor bölümlerinde ekseri var varsa arkadaşın bi öğren derim satarken doğru karar vermede önemli

dizeller 100000 den sonra motoru aşındırır genelde
motorun sağılığı ve ürettiği gücü hesaplıyorlar. aynı şey özel expertiz raporlarında da geçer
örnğin benim aracım auris 100000 de aldım teste soktum benzinli ve bakımlı olduğundan test sonuçlarına göre 99,4 aşınmasız çıktı

tabi bu alacak için önemli :)

alfa-turk' Alıntı:
tam aradığım araç ama mesafe uzak görme şasım yok.
tam aradığın araçsa tüm detayları boya, darbe, km, fiyat telefonda konuşursunuz. telefonda anlatılan doğrultusunda ikna olduysan gidersin. anlatılanlar dışında birşey varsa araç sahibi arkadaş yol paranı karşılar. sıkıntı yoksa sende tam aradığın araça sahip olursun hocam.

her_dem' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
tam aradığın araçsa tüm detayları boya, darbe, km, fiyat telefonda konuşursunuz. telefonda anlatılan doğrultusunda ikna olduysan gidersin. anlatılanlar dışında birşey varsa araç sahibi arkadaş yol paranı karşılar. sıkıntı yoksa sende tam aradığın araça sahip olursun hocam.
:++:

her_dem' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
olay sadece yol parası değil. rapor almak lazım onu da ben yapamam.

kily' Alıntı:
hocam endüstri meslek liselerinin motor bölümlerinde ekseri var varsa arkadaşın bi öğren derim satarken doğru karar vermede önemli

dizeller 100000 den sonra motoru aşındırır genelde
motorun sağılığı ve ürettiği gücü hesaplıyorlar. aynı şey özel expertiz raporlarında da geçer
örnğin benim aracım auris 100000 de aldım teste soktum benzinli ve bakımlı olduğundan test sonuçlarına göre 99,4 aşınmasız çıktı

tabi bu alacak için önemli :)

Hocam affınıza sığınarak soruyorum, 100.000 km de olup aşınan, hasar gören motor gördünüz mü, duydunuz mu? O dediğiniz olay eski sanayi ustalarının uydurması, günümüzde araç motorlarında 100.000 km de NŞA bir sorun yaşanmaz.

Hayırlı satışlar. Kazasız Belasız. Allah gönlünüze gör versin hocam.

Ayrıca 2005 model arabaya dijital klima koyup KASETÇALAR koyan, 2010 model arabaya yol bilgisayarı koyup arka camları elle çevirten Gavur zihniyetini KINIYORUM. :verymad: Avrupa arabalar dolu dolu, bize gelince vergiyi yapıştır, bagaja küçücük bir ampül koyma, bir tane kolçak ekleme, herşey manuel olsun gitsin :verymad:

Ah devrim arabaları ahhh. Ne olurdu zamanında benzin koyaydınız içine, Ahh medya ah, şark gark karıştırmayıp adam gibi övseydiniz mühendislerimizi. :cry:

kafkas' Alıntı:
Hayırlı satışlar. Kazasız Belasız. Allah gönlünüze gör versin hocam.

Ayrıca 2005 model arabaya dijital klima koyup KASETÇALAR koyan, 2010 model arabaya yol bilgisayarı koyup arka camları elle çevirten Gavur zihniyetini KINIYORUM. :verymad: Avrupa arabalar dolu dolu, bize gelince vergiyi yapıştır, bagaja küçücük bir ampül koyma, bir tane kolçak ekleme, herşey manuel olsun gitsin :verymad:

Ah devrim arabaları ahhh. Ne olurdu zamanında benzin koyaydınız içine, Ahh medya ah, şark g

walla dedıklerınızde tamamen haklısınız. cd calar olmaması gercekten cok komık. ama gercekten arabamdan memnunum. malum ekonomık sartlar bıze bazen ıstemedıgımız seylerı yapmaya zorluyor :(

alfa-turk' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:

hocam rapor derken neyı kastedıyorsunuz?

ekspertız ıcın dıyorsanız goturursunuz renault yetkılı servısıne onlar sıze ne ıstersenız soyler

3 sene önce aynısı bende de vardı. Şimdi de Expression Plus modeli var. Megane lerin bir çok artısı ve eksisi var. En büyük artısı mazotu adeta koklar. Ben şehirler arasında 105 sabit hızla giderken 100 km de ortalama 3,5 litre yaktığını test ettim.
En büyük eksisi ise bir yerlerinden devamlı ses gelirl. ( ön panel, emniyet kemeri, ark panel vs)

Bana göre bir öğretmenin binebileceği ideal araçlardan bir tanesi.
Hayırlı satışlar olsun hocam
...

sehzade' Alıntı:
3 sene önce aynısı bende de vardı. Şimdi de Expression Plus modeli var. Megane lerin bir çok artısı ve eksisi var. En büyük artısı mazotu adeta koklar. Ben şehirler arasında 105 sabit hızla giderken 100 km de ortalama 3,5 litre yaktığını test ettim.
En büyük eksisi ise bir yerlerinden devamlı ses gelirl. ( ön panel, emniyet kemeri, ark panel vs)

Bana göre bir öğretmenin binebileceği ideal araçlardan bir tanesi.
Hayırlı satışlar olsun hocam
...
Megane yı en ıyı kullanan bılır :)

alley_upp' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:

ekspertız ıcın dıyorsanız goturursunuz renault yetkılı servısıne onlar sıze ne ıstersenız soyler
yok hocam o rapor değil. satışı yada satış vekaletini almak için mutlaka hafta içi bir gün orda olmak gerekecek. mesai var. bunun izni olmaz. hasta değilkende rapor almak bana ters.

alfa-turk' Alıntı:
alley_upp' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:

yok hocam o rapor değil. satışı yada satış vekaletini almak için mutlaka hafta içi bir gün orda olmak gerekecek. mesai var. bunun izni olmaz. hasta değilkende rapor almak bana ters.
ewt hocam o konuda haklısınız.

alfa-turk' Alıntı:
alley_upp' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:

İyi de siz nasıl aracı almayı düşünüyorsunuz? Devlet dairelerindeki işlerinizi nasıl halledeceksiniz? Yanlış anlamayın ama mesai meselesinde bu kadar katı olmayın...

aynı arabanın tek parça boyalı 80.000de 2006 modelini ev arkadaşım 25.000 tl ye aldı geçen gün

sisss' Alıntı:
aynı arabanın tek parça boyalı 80.000de 2006 modelini ev arkadaşım 25.000 tl ye aldı geçen gün
hocam hangı sehırde aldı. bu da onemlı. İstanbul ya da Buyuksehır pıyasası her zaman daha dusuk olur.

alley_upp' Alıntı:
sisss' Alıntı:
hocam hangı sehırde aldı. bu da onemlı. İstanbul ya da Buyuksehır pıyasası her zaman daha dusuk olur.
maraşta aldı. 24.000 ve daha fazla bi fiyat veren olursa bi dakka dumayın derim ben. saygılar

Geri