Öğretmen Performans Değerlendirme İle İlgili Olarak.

Kodla Büyü

mkankan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bildiğiniz üzere Meb öğretmenleri 120 ye yakın kriter ile performans değerlendirmeye tabi tutuyor. Bu yetkiyi de mebbis üzerinden müdürlere tanıdı. Şimdi bizim gibi Btr Görevlendirme olan arkadaşlar kendi okulunda değerlendirilmiyor. mebbis de görevlendirme gözüktüğü için görevlendirildiği okulda gözüküyor. Halbuki ben iki okul da çalışıyorum (Ortaokulda dersler- lise de btr) Durum sizde de mi aynı? Nasıl olacak bu işler?

kadronuzun olduğu okul müdürü mebbis üzerinden yapacak değerlendirmenizi.btr gittiğiniz okul mebbisten sizin bilgilerinize ulaşamaz.

can_cay' Alıntı:
kadronuzun olduğu okul müdürü mebbis üzerinden yapacak değerlendirmenizi.btr gittiğiniz okul mebbisten sizin bilgilerinize ulaşamaz.
Ulaşıyor hocam. mebbis de görevlendirme bilgileriniz işlendiyse ulaşılıyor.

can_cay' Alıntı:
Görevlendirme öğretmenlerin değerlendirmeleri görevlendirildikleri okullarda yapılmaktadır Hocam.

FP-Btr'lerin değerlendirmeleri görevlendirildikleri okulda çıkar. Ancak değerlendirmelerini kimin yapacağı bana muallak gibi geldi ama sistemsel olarak görevlendirildikleri okul yapabilir şu anda.

Re: Ynt: Öğretmen Performans Değerlendirme İle İlgili Olarak.

ilk3r' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
ilk3r' Alıntı:
Performans notumuzu ogrenebiliyor muyuz?
Verildiyse görürsünüz Hocam.

Cevap için teşekkürler hocam Peki bu değerlendirmenin getirisi yada götürüsü var mıdır?

Bende bu getiri-götürü durumunu merak ettim.

Ayrıca mebbis kişi şifresi ilemi
Yoksa okul şifresi ilemi görebiliyoruz?

COBOL' Alıntı:
ilk3r' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
ilk3r' Alıntı:
Performans notumuzu ogrenebiliyor muyuz?
Verildiyse görürsünüz Hocam.

Cevap için teşekkürler hocam Peki bu değerlendirmenin getirisi yada götürüsü var mıdır?

Bende bu getiri-götürü durumunu merak ettim.

Ayrıca mebbis kişi şifresi ilemi
Yoksa okul şifresi ilemi görebiliyoruz?
Hocam,

Kendi şifrenizle görebilirsiniz.

Teşekkürler sayın hocam.
Şeffaflık iyidir.Göreceğiz

Tüm illerde var. Bizim okulda notlar moral bozmaktan başka işe yaramadı. Kesinlikle subjektif değerlendirme yapılıyor.

atakom' Alıntı:
evet notları görelim.. kim ne almış bakalım

kim ne almış mı, kim ne vermiş mi? :D

Nereden bakılır diyenelere :

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    51.1 KB · Görüntüleme: 641
91 almışım.
Bana ne getirisi olacak yada düşük alandan ne götürüsü olacak sonuç?

Ben başka bir okulda btr olarak görevliyim ancak benim değerlendirmemi kendi okul müdürüm yapmış

Bu sene notlar istisnalar dışında yüksek verilecek gibime geliyor. Milletin hoşuna gittikten sonra seneye asıl uygulama başlar, o zaman görürüz getirisini götürüsünü.

kazuo' Alıntı:
Tüm illerde var. Bizim okulda notlar moral bozmaktan başka işe yaramadı. Kesinlikle subjektif değerlendirme yapılıyor.

%100 katılıyorum hocam :+1:
Hangi okul müdürü tamamen objektif olarak bir öğretmeni sendika siyasi görüş ve kişisel hırsları dışında tutup bu değerlendirmeyi yapar hiç emin değilim.

Bu seneki puanların bir getirisi veya götürüsü olmayacak. Hatta olabildiğince yüksek verin bu senelik denildi, çünkü herhangi bir tutanaksız düşük puan verilmede mahkeme tak diye iptal eder o puanı.

Biraz idareciler biraz öğretmenler öğrensin puanlama kriterlerini diye yapıldı bu sene. Seneye senabşından itibaren müdürünüz her yaptığınız olumlu olumsuz harekette tutanak tutacak. Örneğin 2 kere derse geç girdiyseniz bunu tutanakla belirtecek ve senesonunda size 0 veya 0.5 puan gibi düşük bir puan verebilecek.

Buraya kadar aslında sorun yok gibi ama bir çok kriter okul müdürünün insiyatifine bırakılmış gibi. Kıyafet ve milli manevi değerler mesala. Kıyafetine özen gösterir puanlaması neye göre yapılacak ? Milli manevi değerlere sahip çıkar, maddesinin ucu çok açıktır. Nereye çekersen oraya gider.

Seneye danıştay, yargıtay, bölge mahkemesi, anayasa mahkemesi(artık hangisine denk gelirse) iptal eder, objektif bir değerlendirme çok zor girdisi de çıktısı da insan olan eğitimde.

ben size şöyle söyleyeyim bizim okulda en düşük puanlılar eğitim iş ve eğitimsenliler, sonra türk eğitim senliler, eğitimbir senliler mi onlar fevkalede öretmenler..
Okullara tek yeteneği yandaşlık olan müdürleri atadılar, onlarda öğretmenleri değerlendiriyor. Sen kimsin ki beni değerlendiriyorsun. sen hangi meziyetlere sahip olduğunu sanıyorsun. Hiçbir sınav, yetenek .... testine tutulmamış adamların bizi değerlendirilmeleri isteniyor.
Bütün allah (c.c) diyen malüm partilileri Hz Ömer(a.s) adaletine davet ediyorum

97
okulumda müdür yardımcısıyım :)

not mesele değil de bazı okullarda öğretmen sayısı fazla olunca , müdürler öğretmenlere şifreyi verip, herkes kendi değerlendirmesini yapsın demişmişmiş... ne kadar doğru bilmiyorum ama bazı okulların puan konusunda uçacağı, bazı okullarında dip yapacağı bir gerçek.

Ne yazık ki; bizim millette ne adil not verme kültürü, ne de eksiklerini kabullenme kültürü oluşmamış.
Yarın bir gün şu olayları da göreceğiz:
1- 95 alan kişi müdürün kapısına dayanıp nereden kırdın benim puanlarımı?
2- 75 alan kişinin sesinin çıkmaması..
3- okul ortalaması 60-70 olan okullar
4-okul ortalaması 95-100 olan okullar..

kültür yerleşmedi diye yüzyıllarca beklemek saçma olur ama ilk sonuçların saçma olacağı gerçek...

sabah okul ortalamasına da bakıp buraya eklerim inşaallah..

Geri