Öğretmen PC- Sabitdisk Bölümlenmiyor

Kodla Büyü

semantic

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sata harddisk 80 GB ikiye bölünmüş ama D kısmı 190 MB bunu büyütmeye çalıştım. Güvenlik kartını çıkartarak Partiton Magic ile yeniden boyutlandırdım ama banamısın demiyor.Ne yapmam gerek anlamadım?

cok dolu ise belki verileri taşıyabileceği yer olmadığı için sıkıntı veriyor olabilir..

Hayır sistem boş denecek kadar az programla çalışıyor. Sata harddisklerde bios ayarı falanmı gerekli acaba?

Bios tan bir ayarı yok bildiğim kadarıyla ama windows kurmaya başlarken F6 tuşuna basıyorsunuz ve ileride bir disket istiyor sizden. Bu disketi de anakartın CD sinden önceden oluşturmanız lazım. Benim SATA ile ilgili bildiğim ayar bu.

Format atmadan disk bölümleri üzerinde yapacağınız işlemlerden önce mutlaka bilgilerinizin yedeklerini alın. İlerde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kesin çözüme format atarak ulaşabilirsiniz.

Acaba harddiskin kendi disk bölümleme yazılımı varmıdır. Sanırım samsungtu, kaayı açıp bakıcam ve sitesinde böyle bir program varmı araştırıcam. Teşekkürler...

hocam tam hatırlamıyorum ama bende böyle bi sorunla karşılaşmıştım şöyle yapmayı deneyin kurtarma dvdsini takın orda karşınıza gelecek ekranda diger bilgisayarlara bakın c bölümünün miktarının aynısını yazın bişeyler olabilir ben galiba böyle halletmiştim yaaa ama yineede tam hatırlayamıyorum.

Geri