Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Öğretmen eşlerin il dışı/özür grubu/iptal durumları hakkında?

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında hakanyandım tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. hakanyandım

hakanyandım Üye

Yıllardır tayin ile ilgili bir düşüncem olmadı,bu yüzden güncel bilgiye sahip değilim.

1) Eşlerin ikisi de il dışı isteyebiliyorsa aynı illere tayin isteme şartı devam ediyor mu?
    2) Ben iller arası yer değiştirme ile tayin oldum ancak eşim özüre bağlı yer değiştirme de açılan okullar uzak olduğu için tercih yapmazsa ben il dışı atamayı iptal edebiliyor muyum?

2. acipinarli

acipinarli Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

1. Yanlış değilsem devam ediyor. Farklı illeri isteyemiyorlar.
    2. İlişiği kestikten sonra artık dönüşü olmuyor. Eşinizin de eş özrü için zaten sizin o ilde başlamış olma şartınız vardı ben tayin istediğimde ve hala öyle olması lazım diye düşünüyorum.

Klavuzu inceleyin derim.

Ben 2008'de eş durumu, 2011 yılında da il dışı istedim ikisi de oldu. O zamandan beri de tayin istemedim.

3. vgmrym

vgmrym Site Gezgini

Eşler aynı anda il dışı ister birine gelir diğerine çıkmazsa ilişik kesmeden eş durumunu bekleyebilir çıkmazsa iptal edebilir.Ama aynı ilde farklı ilçelere çıkarsa eş durumuna başvurabilmek için ilişik kesip öyle eş durumu başvurusu yapılıyor geçen yıl böyle oldu bildiğim kadarıyla

4. e_mrehan

e_mrehan Site Gezgini

Kılavuz 4.sayfa F.Dikkat Edilecek Hususlar 2.Madde açık bir şekilde yazılmış.

Ekli Dosyalar:

acipinarli bunu beğendi.
  5. acipinarli

acipinarli Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Yani diyor ki senin çıktı eşinin çıkmaması durumunda iptal edersen yerine gelen adamı mağdur edemezsin norm fazlası olursun ona göre. Böyle anladım yanlış anlamadıysam ki mantıklı bir tutum.

6. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

Yani hocam bu durumda eş durumu yapacak olan öğretmen görev yaptığı okuldan ilişiğini kesip yeni okuluna kayıt yaptırmak zorunda . doğru mu anlıyorum.

7. zibo

zibo Üye

Yazımda ufak bir düzenleme yapacağımdan dolayı sildim arkadaşlar . Bir konuda emin değilim çünkü . İl dışı atamam çıktı ilişiğimi kesmedim , eşim ise il dışına başvurmadi merkezi okulla açılmadığı için , eş özrüne başvurdu . Eş özründe de baktiki iyi okullar açılmamış eş özrüne de başvurmadi . İşte o zaman benim il dışı atamam iptal edilir mi acaba o konuda çok emin değilim . Çünkü eş özrüne başvurup çıkmaması il dışı atamanın iptali için bir mazeret ama eş özrüne hiç basvurmamasi iptal için bir mazeret olmayabilir , neden Esin eş özrüne basvurmadi deyip il dışı iptalini yapmayabilirler. İptal dilekçesine belki soyle bir gerekçe yazılırsa kabul edilebilir . Eşime eş özrü için acilan okullar arasında benim tayinimin çıktığı ilçe olmadığı için esim özür atamasına başvurmadi ( sonradan yeniden ilçe özrü ortaya çıkmaması için ) . İl dışı tayinimin iptalini istiyorum gibi bir şey .
    .

Son düzenleme: 1 Ağustos 2021
    subversaa bunu beğendi.
  8. subversaa

subversaa Seçkin Üye Seçkin Üye

Norm kadroda olan birisi il dışı atamasını, eşinin ozur grubu ataması çıkmadığında iptal ederse, kendi okulunda yeniden çalışabilme ihtimali neye bağlı? Tayin cikmasina rağmen, henuz ilişik kesmediği okulu özür grubu kontenjanlarına açılıyor mu acaba? "Eski okulunda norm kadro ifadesi varsa" diye bir ifade var neyi işaret ediyor sizce? Arada atama da yok başkası gelebilir mi özür grubu tayiniyle.?

9. zibo

zibo Üye

10. zibo

zibo Üye

Bu konu şöyle olabilir . Benim okulumda 1 bilisimci norm fazlası var ama norm fazlası ben değilim , hizmet puanım yuksek. İl dışı tayin istedim sonra iptal ettirdim kendi okulumda hizmet puan yüksek olsa dahi norm fazlası durumuna ben dusuyorum puana bakılmaksızın . İlişiğimi kesmeden okuluma biri eş ozrunden atanabilir mi tam bilmiyorum ama mantıken eş ozrune açılmaz gibime geliyor okul . Çünkü halen okulum dolu görünüyor , kararnameyi aldıktan sonra okulun boşta gorulme ihtimali daha fazla gibi ...

11. vgmrym

vgmrym Site Gezgini

Eğer ikinizin de farklı ilçelere çıkarsa evet

zibo bunu beğendi.
  12. ilk3r

ilk3r Süper Üye Süper Üye

öğretmen eşlerden ikisininde tayin isteme hakkı bulunuyorken sadece birisi il dışı tayin istediğinde, diğer eş il dışı tayin istemesede özür grubundan başvuru yapabiliyor. Her yerde buna yönelik yazılar okuyorum. Sizcede bu şekilde mi arkadaşlar?

13. hakanyandım

hakanyandım Üye

Hocam madde açık olsa bu kadar çok soru işareti olmazdı kafamızda

14. zibo

zibo Üye

15. zibo

zibo Üye

Evet bu şekilde , eşlerden birinin tayin istemesi yeterli . Ben de daha önce bu şekilde Bodrum'a tayin istemiştim eşime 1 okul açılmıştı o da il merkezine çok uzak o nedenle eşim il dışı istemedi , benim tayin çıkınca eş durumundan tayin istedi ve çıktı

16. hakanyandım

hakanyandım Üye

Cikmasaydi siz il dışını iptal edebiliyor muydunuz? İl dışı çıkınca ilişik kesmeden bekliyorsunuz değil mi?

17. zibo

zibo Üye

Evet , esimin tayini eş ozrunden cikmasaydi , ben il dışını iptal ettirebilirdim. İl dışına tayin çıkınca ilisiginizi kesinlikle kesmeyin , eş ozrunde bu sorun olmuyor . Eşinizin eş özrü atamasına göre ya il dışını iptal edersiniz yada eşinizin tayini çıkınca ilisiginizi kesersiniz .

18. maslan123

maslan123 Aktif Üye

Eskiden ilişki kesmeden yani gidip göreve başlamadan eş durumu için eşinize açılmıyordu sizin dediginize göre değişmiş

zibo bunu beğendi.
  19. sertokus

sertokus Süper Üye Süper Üye

eş durumundan gitme ihtimali bulunanlara "MUHTEMEL BOŞALACAK" yayızor. Eğer kesin ise "BOŞ" yazıyor diye hatırlıyorum.

zibo bunu beğendi.
  20. hakanyandım

hakanyandım Üye

Siz orada göreve başlamadan eşinize sanki siz orada çalışıyor gibi eş durumu açılıyor bu durumda

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal