Öğretmen çiftlerde il dışı nasil oluyor?

Kodla Büyü
neden olmasın :D çünkü ikimizinde tayin hakkı var. meb bu belki zorunluluk getirmiştir iki este isteyecek diye.

Geçen yıl eşlerden biri isteyip diğeri özür grubundan yararlanabilir diye bir yazı buldum Hamza Aydoğdu demis. Geçmiş yıllarda iki es isteyecek şeklinde klavuz çıktığı da olmuş.

mnyk03' Alıntı:
hocam en iyisi tayin dönemini bekleyip kılavuzu okumak. Çünkü sık sık değişiyor atama yönetmeliği
valla olmadi gelmeyecek yerleri yazıp özür grubuna bırakırız 6 senedir köydeyiz.

Bu yonetmelikte 2 eş de tayin ister eger farklı illere cikarsa tayinleri digeri tayini iptal ettirebilir diye anladim dogru mu arkadaslar.

forzabilisim' Alıntı:
Bu yonetmelikte 2 eş de tayin ister eger farklı illere cikarsa tayinleri digeri tayini iptal ettirebilir diye anladim dogru mu arkadaslar.
Doğru hocam ve aynı atama döneminde eş durumu isteyebilirsiniz

Buyuksehirde ayni ilin farkli ilcesi cikarsa nasil oluyor ayni donem ozur grubu istenebiliyor mu ?

Arkadaşlar il dışı elektronik basvuru formunun çıktisini atama şubesine goturmek gerekiyormuş bu doğru mu ?
Dogruysa bu idarenin gorevimidir yoksa bizim mi goturmemiz gerek yoksa başurumuz onaylanmazmi .

forzabilisim' Alıntı:
Arkadaşlar il dışı elektronik basvuru formunun çıktisini atama şubesine goturmek gerekiyormuş bu doğru mu ?
Dogruysa bu idarenin gorevimidir yoksa bizim mi goturmemiz gerek yoksa başurumuz onaylanmazmi .

Bilgisi olan yokmu arkadaşlar .

Geri