Öğrenim özrü hakkında bir soru

Kodla Büyü

gokten

Üye
Arkadaşlar öğrenim özrü ile ilgili tercihte bulunurken, sadece üniversitenin bulunduğu ili mi seçmek zorundayız, o il dışında diğer illerden de tercih de bulunabiliyor muyuz, bilgisi olan yardımcı olabilecek var mı

Edit: Öğrenim özrü tamamen kalktı sanıyordum, mebbisten baktım varmış... Konuyu sapıtmayayım, pardon.. :p

:) evet hocam nihayet sonunda kaç yıldır beklediğimiz durum gerçekleşecek gibi duruyor,henüz tercihler için bu hafta erken ama, gelecek hafta için tercihlerde, ünvnin bulunduğu il dışında yerleri yazabiliyor muyuz merak ettim, bu durum benim için oldukça önemli de. Konu ile ilgili bilgisi olan var mı?

hayir hocam oyle seymi olur devlet sana git derslerine gir diye tayin hakki veriyor

merhaba ben ogrenim ozrunden basvurumu yaptigimda esimde benden dolayi ayni anda es durumundan basvuru yapabilirmi yoksa 1yil daha mi bekler

fishbooone' Alıntı:
merhaba ben ogrenim ozrunden basvurumu yaptigimda esimde benden dolayi ayni anda es durumundan basvuru yapabilirmi yoksa 1yil daha mi bekler

yapamaz hocam ortada ozuru olusturacak durum yok belki sen gidemeyeceksin o durum sadece saglikta gecerli.

fatihtasoz' Alıntı:
fishbooone' Alıntı:

yapamaz hocam ortada ozuru olusturacak durum yok belki sen gidemeyeceksin o durum sadece saglikta gecerli.

yapabilir. meb bunun için bir açıklama yaptı

il ve ilçeyi seçtik ama ya o ilçede zorunlu hizmet sayılan okul yoksa, tercihte diğer ilçeler de açılacak mı acaba?

susudes' Alıntı:
il ve ilçeyi seçtik ama ya o ilçede zorunlu hizmet sayılan okul yoksa, tercihte diğer ilçeler de açılacak mı acaba?

büyükşehir değilse açılmaz hocam.

karambole ales ten barajı geçmiş, yabancı dil puanı, diploma notu gibi kriterler istemeyen bölümler dolu üniversitelerde. tezsiz yüksek lisans muhabbetine 1500 tl yi veren özür durumundan tayin isteyecek. Bizde puanımız yeterse eşimizin yanına gidebileceğiz. 81 ilde üniversite var, maksat yüksek lisans sa herkes bulunduğu ilde yapabilir aslında. eğitim özrü tayinleri sadece doktora yapanlara verilmeli.

..LysimakhoS..' Alıntı:
karambole ales ten barajı geçmiş, yabancı dil puanı, diploma notu gibi kriterler istemeyen bölümler dolu üniversitelerde. tezsiz yüksek lisans muhabbetine 1500 tl yi veren özür durumundan tayin isteyecek. Bizde puanımız yeterse eşimizin yanına gidebileceğiz. 81 ilde üniversite var, maksat yüksek lisans sa herkes bulunduğu ilde yapabilir aslında. eğitim özrü tayinleri sadece doktora yapanlara verilmeli.

ben yüksek lisansa atanmadan önce başladım hocam, bulunduğum ilde benim bölümüm yok. siz diyorsunuz ki bu hayat sadece evlilere güzel olsun...

susudes' Alıntı:
..LysimakhoS..' Alıntı:

ben yüksek lisansa atanmadan önce başladım hocam, bulunduğum ilde benim bölümüm yok. siz diyorsunuz ki bu hayat sadece evlilere güzel olsun...

yazdıklarımı sizi kastederek yazmadım. hakkını vererek tezli yüksek lisans yapanlar doktora yapanlar olacaksa kabul. fakat bu tezsiz yüksek lisansların neredeye tamamı tayin için kullanılıyor. birçoğu tayin çıktıktan sonra devam etmiyor bile.

arkadaşlar eğitim özründe açılan kontenjanlar aynı mı? yani öğrenim+sağlık+eş özürlerine açılıcak okullar aynı mı olcak yoksa farklı sayılarda kontejyanlarımı olcak. bu konuda gerçekten bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

frekans_zz' Alıntı:
arkadaşlar eğitim özründe açılan kontenjanlar aynı mı? yani öğrenim+sağlık+eş özürlerine açılıcak okullar aynı mı olcak yoksa farklı sayılarda kontejyanlarımı olcak. bu konuda gerçekten bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

aynı okullar açılacak hocam. yıllardır aynı okullar açıldı her özüre..

öğrenim özründen yararlanabilmeniz için 2012 yaz veya 2013 şubat döneminde öğretmnim özrü olanlar müracat edebilir

..LysimakhoS..' Alıntı:
frekans_zz' Alıntı:

aynı okullar açılacak hocam. yıllardır aynı okullar açıldı her özüre..

teşekkür ediyorum hocam bilgilendirdiğiniz için

..LysimakhoS..' Alıntı:
Ne yazık ki çoğu kişi bu söylediğiniz şekilde gidemiyor hocam, ben kaç senedir yüksek ales, dil ve ortalama puanlarıyla kaç programı kazanıp, birçok engeller dolayısıyla okuyamamış, ertelemek durumunda kalmış veya birçok zorluklar içinde (izinler, okul yönetimi vs.) okumaya çalışan bir kişiyim ve eminim bu durumu yaşayan birçok kişi var. Herşey öyle birilerinin kafalarında görmek istedikleri şekilde değil. Çoğu kişi durumun "oh ne güzel, biz yapamıyorsak kimse yapamasın" derdinde ama yaşanılan sıkıntılara gelince nedense hiç gözleri görmek istemiyor. Söyleyecek çok şey var ama sadece bu durumun bilincinde olanlar anlayabilir diye düşünüyorum.

Geri