Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Öğrenciye cetvelle vurmanın cezası 3 bin TL!

Konu, 'Her Telden' kısmında btformatör tarafından paylaşıldı.


 1. btformatör

  btformatör Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Haziran 2008
  Mesajlar:
  865
  Beğeni:
  1
  İstanbul'da ilköğretim okulunda kopya çeken öğrencisinin eline cetvelle vuran öğretmen 3 bin TL ceza aldı.

  Avcılar’da bir ilköğretim okulunda kopya çeken öğrencisinin eline cetvelle vurduğu gerekçesiyle hakkında dava açılan öğretmen Funda K. “hakaret” suçundan beraat, cetveli dokundurmaktan 3 bin TL ceza aldı.

  Vatan'ın haberine göre, Avcılar’da bir ilköğretim okulunda matematik dersi birinci sınıftan beri zayıf olan üçüncü sınıf öğrencisi B.I., matematik sınavında bütün soruları cevapladı. Ablasının da öğretmenliğini yapmış olan Funda K. öğrencinin cevap kağıdının yanındaki arkadaşıyla aynı olduğunu gördü.

  Öğretmen öğrenciden soruları bu kez tekrar tahtada cevaplamasını isteyince öğrenci soruları yapamadı. Öğretmeninin defalarca “Kopya mı çektin” sorusuna ise yemin ederek “Hayır” cevabını verdi.

  Öğretmen yalan söyleyen öğrencisinin eline cetvelle vurarak tahtada beklemesini ve soruların çözümlerini izlemesini istedi. Küçükçekmece 8’nci Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın son duruşmasına öğretmen Funda K. avukatı Özlem Alp ile katıldı. Funda K. duruşmada hakaret suçundan beraat ederken öğrencisinin eline cetvelle vurduğu gerekçesiyle 3 bin TL’ye mahkum edildi. Ancak mahkeme sabıkasız olan öğretmen hakkındaki para cezasını erteledi.

  http://haber.mynet.com/cetvelle-dayagin ... 535-yasam/
   
 2. aydansiii

  aydansiii Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2009
  Mesajlar:
  511
  Beğeni:
  5
  2 yıl öncde okulumdaki bir sınıf öğretmeni de ödevini getirmeyen öğrenciye cetvelle vurdu diye ailesinin şikayeti üzerine açılan idari soruşturma sonucu KINAMA cezası almıştı.
   
 3. computing

  computing Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  799
  Beğeni:
  38
  ben de bu öğretmen arkadaşları anlamıyorum ver sıfırı bitsin. Ne uğraşıyorsun öğrenecek, disipline olacak diye. Boşver gitsin...
   
 4. hayalcisuat

  hayalcisuat Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  947
  Beğeni:
  12
  bu eğitim öğretim yılında bir sınıf öğretmeni arkadaşım, öğrencilere çok ödev veriyor, çok dsiplinli ders işliyor ve bazen öğrencilere teneffüse çıkmama cezası veriyor diye KINAMA cezası aldı... Bunlar iyi günlerimiz...
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal