Öğrenciye cetvelle hafiçe vurmak:)

Kodla Büyü
öğretmeni döner sanıp döner bıçağı ile dalan aç piskopat zihniyet ne alacak ekmek arası dönermi :verymad: :verymad:

daha neler olacak hocam bunlar iyi günlerimiz herşey öğrenvinin öz güveni için ahlak yozlaşması var. adamı yolda tinerciler kesiyo denize atıyo ne yapılıyor hiç birşey. biraz düşünmek lazım ne oluyor diye.

Öğretmenimiz bu öğrenciyle kendi çocuğu gibi ilgilenmiş ki ben samimiyetine inandım bu konuda. Bu olaydan sonra hangi çocuğa niye ilgi göstersin. Bunsan sonra derse girer çıkarım geriside umrumda olmaz dese kim ne diyebilir. Böyle olaylar insanın mesleğine olan isteğini ve şevkini kırıyor. Hiçbir öğrenciye ne artniyet ne iyi niyet beslemeyeceksin klasik bir memur gibi gir çık derse. Elbette bu bisim mesleğimizin özüne aykırı birşey ama bu olaylarlada karşılaşınca off off..

kemal sunalın bekçi filminde düğmeyi koparmak bile 6 aydan başlar diye bir ifade vardı hatırlarsınız galiba bizim düğmemiz değerli :) göbek bağından bağlanmışız adeta kaçarımız yok malesef :?

ahhhh 2 yıl önce 5. sınıfları okuturken tam da bu zamanlar dı o yıl bir öğrencim nakil gelmişti başka bir okuldan . Bir yazılıda 95 almıştı yanında duran arkadaşı da 95 almıştı ve testti 20 soruluk bir test 1 soru yanlış yapılmış ve her ikiside aynı soruyu yanlış yapmışlardı . tesadüf mü sizce sadece o iki öğrenciye kopya mı çektiniz dedim hayır demişlerdi bu olydaki gibi de cetvel falan vurmadım. notları e okula girince veli geldi müdürle beraber bt sınıfına bana aynen şunları dedi . "Benim çocuğum eski okulunda hep teşekkürle geçti de sen çocuğum kopya çekmedi de sen çektin dedin de gurunun kırdın güvenini sarstın gibisinden bir sürü laf açtı e okulu açtım yazılıdaki 95 i gsterdim notu kırmadım aynen verdim deidm. seneye görürsün 6. sınıfa geçsin bak nasıl teşekkür alıyor da senin yüzünden alamadıda abooooooooooooooooooooooooovvvvvvv

ya neler saydı ne kadar kendimi anlatmaya çalışsam da boşunaydıb Ama yorum yapan arkadaşlara hak veriyorum memur gibi gircem çıkçam bundan sonra valla ilgilenmicem hiç birşeyleriyle yok hasta yok bilmem ne biz hasta olunca hangi veli ilgileniyor neyse memur gibi gircen memur gibi çıkcan kılına dahi dokunmak yok bundan sonra

öğretmen az ceza almış ... 600 TL kadar...

gecen gun bi hakimle konusuyorduk laf lafa geldi dayak olayını soyledim... hukuki yanı nedir diye

maddeyi soyledi... 4 ay
bi de kanunun verdiği konumunu kötüye kullanma o da 2 ay... totalde 6 ay...

hakim isterse para cezasına cevirir isterse 6 ay hapis... ama her halukarda cezayı 1 yıl erteleme hakkı da var...
para cezası olursa da 3600 TL ye denk geliyor.

aynı sey öğrencinin öğretmene karsı tutumu icin de gecerli...

dayak konusunda da istersen hafifce cocugu ittiriver, istersen agız burun kır aynı şey... dayak dayaktır dedi...

Geri