Öğrencimin Balık Tutma oyunu

Kodla Büyü

fat_ser

Aktif Üye
6.sınıf öğrencimin kendi kendine yaptığı balık tutmaca oyunu

Ekli dosyalar

• balık tutmaca.rar
    838.9 KB · Görüntüleme: 947
Vay be bende bugunleri görebilecek miyim bugün office de bir cümle yazıp altina yapılacaklar diyip boyut 24 renk mavi ... Diye bir yazdım snra sınıfa dönüp: "bu cümleye yapılacakları uygulayın bu kısmı yazmayın " dedim 2 dk idareye indim geldgmde herşeyi yazıp hic bir seyi uygulamadıklarini gördüm hadi biri anlamadi 39 kişilik sınıfta 1 kişide mi yapmaz ya offff boyle öğrenci projeleri görünce kıskandım kendime de acidim :(

bende köy okulundayken 8 lere small basic anlatmıştım...4-5 öğrencim gerçekten mantığını kavrayıp çok ciddi projeler yaptılar yaşlarına göre...demek istediğim şu...zaman ve mekan olduktan sonra çocuklara biz çok şeyler veririz. ama 2 saatle 10 yıllık makinelerle ve oyun dersi zihniyetine sahip idareyle olmaz bu işler.

Ben öğrencilere zorunlu tuttum. 6. sınıf 50 puan 3 hafta süre scratch'da oyun yapılacak.

Bakalım nolcek?

bote22' Alıntı:
Vay be bende bugunleri görebilecek miyim bugün office de bir cümle yazıp altina yapılacaklar diyip boyut 24 renk mavi ... Diye bir yazdım snra sınıfa dönüp: "bu cümleye yapılacakları uygulayın bu kısmı yazmayın " dedim 2 dk idareye indim geldgmde herşeyi yazıp hic bir seyi uygulamadıklarini gördüm hadi biri anlamadi 39 kişilik sınıfta 1 kişide mi yapmaz ya offff boyle öğrenci projeleri görünce kıskandım kendime de acidim :(

Hocam ben dönem başından beri blog sitemin adresimi verere öldüm. Hocam biz girdik bulamadık, bilmem ne oldu çocuklar daha internet adresini yazamıyorlar doğru düzgün ki bide laboratuarım olsa ben bunlarla birşey yapamıyacam demek :cry:

Hindistanda 1 yılda mezun olan bilgisayar mühendisi sayısı bizim mevcut bilgisayar mühendisi sayımızdan fazla. Düşün artık adamların ne kadar önem verdiğini.

akdenizkanki' Alıntı:
bote22' Alıntı:

Hocam ben dönem başından beri blog sitemin adresimi verere öldüm. Hocam biz girdik bulamadık, bilmem ne oldu çocuklar daha internet adresini yazamıyorlar doğru düzgün ki bide laboratuarım olsa ben bunlarla birşey yapamıyacam demek :cry:

ayyy hepsi aynı al birini vur ötekine :S

hocam bu örneği öğrencilerime göstermek için örnek uygulama olarak kullanabilirmiyim, izniniz varsa eğer? Saygılar...

veysel232' Alıntı:
hocam bu örneği öğrencilerime göstermek için örnek uygulama olarak kullanabilirmiyim, izniniz varsa eğer? Saygılar...
hocam biraz geç oldu ama tabii ki kullanabilirsiniz, sonuçta bu amaçla forumda paylaşıyoruz.

Geri