Öğrenci imaj dvd ve geri yükleme sorunu

Kodla Büyü

sunagolcuk

Üye
Öğrenci bilgisayarını imaj dvd sinden başlatıyorum ve yaklaşık yüzde 25 e kadar rahatlıkla yüklüyor ve daha sonra bir uyarı mesajı veriyor. sonra siyah bir ekranda geri yükleme tamamlanmıştır diyor ve disket sürücüsüne geçiyor. Aceba sorun dvd de mi anlamadım

%25 ten direk ms-dos ekranına geçiyorsa sorun dvd dedir. senin image DV lerin bozuktur.

hepsi (%100 ) olduktan sonra siyah ekran geliyor ve GERİ YÜKLEME TAMALANMIŞTIR diyorsa sorun yoktur. Bilgisayarınızı yeniden başlatın windows sorunsuz baslayacaktır.

Bugün sabahtan öğlene kadar canı cıkacısa vestellerle ugrastım. Bütün geri yükleme sorunları raid sürücüsünden kaynaklanıyor.

bunun için
1- Güvenlik kartının sürüclerdeki korumayı kaldırmanız yetmiyor. Güvenlik kartının penceresinden ayarlar sekmesi olması lazım (üstten ikinci) ordaki cmos verilerini koruma standart olarak seçili oluyor onu değiştirip korumayı kaldırıyorsunuz. yoksa setup dan yaptıgınız ayarlar her yeniden baslamada sıfırlanıyor bi işe yaramıyor dolayısıyla image da kuramıyorsunuz.

2- setup da raid / ata bölümü var ordan gerekli seçiimn yapılması gerekiyor.

bunları yaptıktan sonra geri yükleme dvd si ile yükleme yapamıyorsanız DVD niz bozuktur. Normal windows yüklemesi için raid disketini kullanınız. aksi halde mavi ekranın sonunda takılır kalırsınız. HDD yi görmez.

bilgisayarında güvenlik kartı varsa sök bir daha dene bende de takılmıştı güvenlik kartını söktüm düzeldi.

Geri