Öğrenci Forumu Açıldı (Eski 6. bas teknoloji konusu için)

Kodla Büyü

eya

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Her sene hem kendim hem de bir sürü öğretmen arkadaşımız bu konuyu (6.1.3. Teknoloji Forumu Etkinliği) işlemek için bir yerler arıyor, bazıları da öğrencileri buraya BBNET'e yönlendiriyor. Bu sene en önemli bir konunun içine bile girdi çocuklar.

Kendim bu haftaki dersim için forum kurdum. http://forum.ogrenci.web.tr adresinde.

Tüm öğretmen arkadaşlarımız kullanabilir forumu. Öğretmen grubu oluşturdum, moderatör olarak yetkilendirdim. Kullanıcı adını bana bildirin gruba dahil edeyim.

Okul, il ve ilçe alanları da oluşturdum profil alanlarında. Hiç değilse öğretmenlerimiz bunları doldursun da kim nerede bilelim.

Uzun vadeli olarak forumu açık tutmayı düşünüyorum. Derslerinizde öğrencilerinizle iletişim için de kullanabilirsiniz. Maksat kobay olarak bir forum kurmak. İşimiz görülsün.

Ekleme: Yoğun saldırılardan dolayı site Türkiye dışından ulaşıma kapatıldı.

Konu sabitlenebilir admin arkadaşlar.

Forum önceki ata.eyaktas.com adresinden http://forum.ogrenci.web.tr adresine mevcut içeriği ile birlikte taşınmıştır arkadaşlar.

phpbb 3.1.7 responsive tasarımlı daha gelişmiş sürüme güncellendi.

Re: 6. Basamak Teknoloji Forumu konusu için forum açtım...

Güzel bir düşünce... Projeksiyondan göstererek Rastgele bir forumdan üyelik aldırmıştım iki öğrenciye ve yeni konu açtırmıştım...

Böylesi daha güzel olmuş... Teşekkürler :+1: :+1:

Bugün haftalık ders sunularımı hazırlayacağım. Vaktim olmayacak. İlk fırsatta foruma bazı örnek başlıklar v.s. açıp, düzenlemeleri yaparız. Öğretmenler için moderatör yetkilendirmesi yaparız.

Hocam teşekkür ederiz.
Forumunuzu bugün kullandık. Emeğinize sağlık.
Sizden izin almadık ama kusura bakmayın.

Ben de kullanmayı düşünüyorum derste. Çok teşekkürler hocam...

batsi' Alıntı:
Ben de kullanmayı düşünüyorum derste. Çok teşekkürler hocam...

Hocam ne izini. Sevindim kullandığınız için. Forumu sadece kendim için değil tüm BT öğretmenlerinin kulluanması için açtım.

bizde kafaca 100.yıl ilköğretim olarak şu an forumdayız :D

Hocam şimdiki dersim bu konuyla ilgili. İyi oldu. Emeğinize elinize sağlık

Öğretmenim süpersiniz. Çok teşekkür ederim :)

Hocam ben Bolu Atatürk ilköğretim okulunu forum açtım. Moderatörlük istiyorum. :idea:

ozkan_misirli' Alıntı:
Hocam ben Bolu Atatürk ilköğretim okulunu forum açtım. Moderatörlük istiyorum. :idea:

Moderatörlük ayarlarını henüz tam yapmadım hocam. Yine de nickinizi belirtin, halledelim ilk fırsatta ;)

Foruma bir hücum olmuş :scared:

Gerçekten işe yaradığına sevindim. Öğrenciler rahat rahat denerler. Okumaları için bir kaç da teknoloji başlığı açabiliriz aslında. Konunun adı Teknoloji Forumu sonuçta. Çocukların seviyesinde yazılar bulalım.

Hocam burdakiyle aynı ozkan_misirli.
Bu hafta bu konuyu işliyoruz

bizde işgal ettik bugün forumunuzu. teşekkürler

Öğretmen grubu oluşturdum, moderatör olarak yetkilendirdim.

boteakif, hasangenc, ozkan_misirli sanırım hepiniz öğretmensiniz. Sizleri bu gruba dahil ettim.

Başka forumu kullanmak isteyen öğretmenimiz varsa kullanıcı adını bana bildirsin gruba dahil edelim.

Çok iyi düşünmüş, düşünmekle de kalmamış hayata geçirmişsiniz hocam. Teşekkürler... Kullanıcı adım Sevilay. Öğretmen grubuna eklerseniz sevinirim :)

Eslivya' Alıntı:
Çok iyi düşünmüş, düşünmekle de kalmamış hayata geçirmişsiniz hocam. Teşekkürler... Kullanıcı adım Sevilay. Öğretmen grubuna eklerseniz sevinirim :)

Hocam tamamdır :wink: Ben teşekkür ederim.

Okul, İl ve ilçe alanları da oluşturdum profil alanlarında. Hiç değilse öğretmenlerimiz bunları doldursun da kim nerede bilelim :)

kullanıcı adim rahmen03 hocam beni de ekler misiniz gruba? teşekkürler. emeğinize sağlık.

eya' Alıntı:
Öğretmen grubu oluşturdum, moderatör olarak yetkilendirdim.

boteakif, hasangenc, ozkan_misirli sanırım hepiniz öğretmensiniz. Sizleri bu gruba dahil ettim.

Başka forumu kullanmak isteyen öğretmenimiz varsa kullanıcı adını bana bildirsin gruba dahil edelim.

zilal kul. adım. bizde dün kullandık. benide dahil edersnz sevinirim.
haftayada kullanırız inş.
birde girerken atatürk iöo değilde tüm iöo kapsayacak bir başlık olursa çok daha iyi olur..

nurrah' Alıntı:
kullanıcı adim rahmen03 hocam beni de ekler misiniz gruba? teşekkürler. emeğinize sağlık.

zilal' Alıntı:
zilal kul. adım. bizde dün kullandık. benide dahil edersnz sevinirim.
haftayada kullanırız inş.
birde girerken atatürk iöo değilde tüm iöo kapsayacak bir başlık olursa çok daha iyi olur..

Öğretmenler grubuna dahil ettim hocam ikinizi de.

Aslında forum öğrenciler açısından oldukça faydalı oldu. Değişik okulların yazdıklarını okumak ilgilerini çekiyor.

İletişim şansına sahip olmuş oldular. Kullandığınız, katkı sağladığınız için ben teşekkür ederim.

hocam elinize sağlık benide eklermisiniz.ozlembagci.tşkr ederm

bilgisayarmax' Alıntı:
hocam elinize sağlık benide eklermisiniz.ozlembagci.tşkr ederm

ozlembagci kullanıcı adı ile üye henüz görünmüyor hocam. Önce üye olmalısınız, yetkilendirmeyi yapayım hemen.

• Öğretmenler grubu yetkilerini düzenledim. Öğretmenler odası açıldı.
  • Öğrencilerin otomatik oturum açmasını yanlışlıkla seçebileceğini düşünerek otomatik oturum açmayı kapattım arkadaşlar.
  • Okul, il, ilçe alanları mesajların sağ kısmında da görüntülenecek şekilde ayarladım.
  • Yeni mesajlar kısayolunu üst kısımda kullanıcı kontrol paneli üzerine de koydum her sayfada görünmesi için.
  • Avatar yükleyin kendinize, öğrencilerin hoşuna gidecektir.

Aklıma gelenler bunlar.

Fikir olarak acilen teknoloji ve dersimiz ile ilgili bazı konuları teknoloji bölümüne açmamız lazım. Öğrencilerin okuyabileceği örnek içerikler olmalı.

Bir diğer fikir olarak sınıf başkanlarına grup oluşturup bazı yetkiler verebiliriz.

Aklınıza fikir gelirse burada belirtin. Forum bizim, herşeyi yapabiliriz ;)

teşekkürler hocam öğrencilere göstereceğimiz güzel bir örnek olacak

Vali İhsan Dede İ.Ö.O'ndan "Gökhan eren" küfürlü iki mesaj atmış temizledim. Öğretmenine duyurulr :shock:

Arkadaşlar forumu kullanmadan önce kendiniz üye olup bana kullanıcı adınızı bildirin hemen yetkilendirmenizi yapayım. Öğrencilerinizin mesajlarına kendiniz müdahale edebilirsiniz.

eya' Alıntı:
Vali İhsan Dede İ.Ö.O'ndan "Gökhan eren" küfürlü iki mesaj atmış temizledim. Öğretmenine duyurulr :shock:

Arkadaşlar forumu kullanmadan önce kendiniz üye olup bana kullanıcı adınızı bildirin hemen yetkilendirmenizi yapayım. Öğrencilerinizin mesajlarına kendiniz müdahale edebilirsiniz.

gördüm hocam.uyardım onu. zaten aklıma gelmişti böyle bişey yapacakları.
tşkler

zilal' Alıntı:
eya' Alıntı:

gördüm hocam.uyardım onu. zaten aklıma gelmişti böyle bişey yapacakları.
tşkler

Genel olarak kendi öğrencilerim dahil öğrencilerin, lan kelimesini kullanmadan cümle kuramıyor olması beni üzüyor. Televizyon ve sokak kültürü... Çok kötü. Çocuklar derste bile kendilerini kaptırıp öğretmen olmasına rağmen küfürlü konuşabiliyor, nerede olduğunu unutup.

Arkadaşlar forum coştu gidiyor. Fakat öğretmen arkadaşlar lütfen bana kullanıcı adlarını bildirsin, yetkilendirelim, öğrencilerin mesajlarını kontrol edelim. Bugün iki küfür daha temizledim...

Hocam elinize sağlık. Gerçekten bu çok iyi oldu. Temizce forumun amacını gösterebileceğimiz bir ortam. Bu hafta ben de göstereceğim. Üye oldum. Kullanıcı adım acun37. Yetkilendirmeyi yaparsanız sevinirim. Tekrar emeğinize sağlık hocam.

acun37' Alıntı:
Hocam elinize sağlık. Gerçekten bu çok iyi oldu. Temizce forumun amacını gösterebileceğimiz bir ortam. Bu hafta ben de göstereceğim. Üye oldum. Kullanıcı adım acun37. Yetkilendirmeyi yaparsanız sevinirim. Tekrar emeğinize sağlık hocam.

Yetkilendirdim hocam.

Afiyet olsun :)

Geri