Öğrenci bilgisayarı sürekli yeniden başlıyorrrr...Yardım....

Kodla Büyü

nedlloyd

Aktif Üye
Vestel marka öğrenci bilgisayarım internete girdiğim anda yeniden başlıyor ve sürekli bip sesleri geliyor.Sorun neden olabilir.Lütfen yardım edin...

bip sesi sanırsam hocam ramle ilgilidir onarala bir oyna sürekli yeniden başlamasının bir nedeni işlemcinin çok ısınıyor olması olabilir yüksek ihtimal işlemci fanında sorun var bide kasanın kapağını çıkarıp çalıştır bakalım işe yarayacakmı

Hocam bu bios ayarlarından kaynaklanıyor. Boot sırası öncelikle güvenlik kartı olacak daha sonra, hdd sonra cd. Boot ayarları da advanced da olacak.

Aynı problem geçenlerde benim okulumda da olmuştu, virüs taramasıyla çözülmüştü hocam, ama sürekli bir reset varsa eğer herhangi bir aşamada anakartaki kondansatörlere bir bak şişme yapmış ise o da yapar..

Aynı sorun bende de vardı. Sorun donanımsal değil hocam. Donanımsal olsaydı windows açılmadan da resetleme işini yapardı. Ben windows'u tazeledim çalışıyor şimdi...

hocam ramı sök tak daha sonra düzelir.düzelmesse biosda açılış sırasını düzenle önce güvenlik kartı olacak.gerisi önemli değil.oda olmazsa bir virus taraması combofix ile. oda olmadı format. :)

Geri