Öğremene 700tl ek gelir geliyormuşmuşmuşmuş

Kodla Büyü

ofsati

Aktif Üye
http://www.egitimsistem.com/ogretmene-e ... 11433h.htm

Allahını seven şu haberi okusun.
Takvim gazetesinin hükümet yanlılığı açısından benim için zaman gazetesinden bir farkı kalmamıştır.
Cemaati ve icraatlarını severim ama zaman gazetesinin hükümet yanlısı yaptığı haberler beni
delirttiği için okumayı bıraktığım bir gazete. İnsan bu kadarmı yanlı olur.

Alın size takvimin yaptığı başka bir haber.
Bir öğretmen ayda 80saat ekders alabiliyormuşda 700tl ek gelir kapısı açılmışda.
Bu haberi okuyan bu öğretmenlerde ne kadar bencil maaşarı 2000 tl ekdersleri 700tl
özel dersdende 3000tl kazanıyor dermi demezmi der hemde fazlasını soyler.

ne geliri yaw aslında var olan bişeydi şimdilerde yeni sistemle her sene kademeli olarak öğretmenler bu gelirdende olacaklar.
aslında ona alıştırmak için önceden öne sürülmüş bir kandırmaca sistemi iyi inceleyen
okul ders dağıtımı için kafa yoran herkes bunu iyi kavramıştır ki ilerleyen yıllarda eğer ki öğretmenlerin maaşlarında en az 500 tl iyileştirme yapılmasa
bütün öğretmenler ekonomik dar boğazda cebelleşip duracaklar.
çünkü her sene öğretmen ihtiyacı artarak devam edecek artan ihtiyacı karşılamak için ücretli yada kadrolu mecbur görevlendirilecek onlarında dersleri dolsunn die dersler bölüştürülecek git gide bu eşitlenip düşecek bu demek oluyorki artık hiç bir branş örğetmeni full ek ders alamayacak.

Bir yorumlar yazdım ama yayınlamazlar sanırım...

24 kasıma kadar bu tarz haberler yayınlanır, sonra öğretmen şöyle yaptı, öğrenciye şiddet uyg. haberleri tavan yapar. Ama öğretmenlere yapılanlar haber değeri bile taşımaz. Bu arada diğer çalışanlar da öğretmenler 15 saat çalışıyo bu maaşı alıyor der

Bütçe açığını memura yüzünden bu kadar açık verdik diyen bir zihniyetten para gelirmi arkadaslar.Bu tarz haberler halkı uyutmaktan başka birşey değildir.Annem aradı oğlum size zam vereceklermiş dedi.Annem ne anlasın 65 yasında kadın seviniyor.İşte annem gibi cahil insanları kandırıyorlar.Neyseki anneme açıkladım.İnanmayacak artık.

Memlekette okulda başından kötü olaylar geçmiş ne kadar çok insan varmış. Okulda onlara her kim ne yaptı ise psikolojileri bozulmuş. Her fırsatta bugünkü öğretmenlerle uğraşıp duruyorlar.

Her haberde olduğu gibi sokaktaki cahil insan yine tüm öğretmenlerin ekstradan o kadar para aldığını sanacak.

bu mesaj öğretmenler için değil vatandaşın öğretmene bakışını göstermek için yapılmış bir haber. vatandaş öğretmeni nasıl görmesi gerekiyor; hükümet öğretmene tonlarca para veriyor öğretmen ise yattığı halde hala ağlıyor.

Geri