Oğlumun resimlerinin oldugu klasöre virüs bulaştı

Kodla Büyü

neşem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bilgisayarımda oğlumun fotograflarının oldugu klaöre virüs bulaştı açığım anda bilgisayar kilitleniyor ve hiç bir tus işlev çalışmıyor.Fotografların yedegi yok nasıl kurtarabilirim?

Hangi virüs bulaştı hocam klasörü tarattığınızda ne çıkıyor ?

iyi bir antivirüs programıyla taratmayı denediniz mi hocam?

inşallah kurtarabilirsiniz :(

sağ tusa basıp tara dediğim anda bilgisayar kilitleniyor o dosyayla ilgili hiç bir sey yapamıyorum. :cry: :cry: avg ile denedim.zaten deneyemedim dediğim gibi tara dediğimde açtıgımda bilgisayar kilitleniyor çok üzülüyorum yok mu bir yolu?genel tarama yapırdım.olmadı.

işinize yararmı bilmiyorum denemekten zarar çıkmaz..
hangi bölümdeyse resim dosyası c ya da d gönderdiğim bat dosyasını oraya atarak orada açin..
bilmiyorum artık, çoğu zaman işe yarıyor ama....

Ekli dosyalar

• virustemizle-1.2.rar
    1.7 KB · Görüntüleme: 148
oncelikle viruslu klasorle değilde onun kopyasi uzerinde calisilaiblirse daha iyi olu.
pardus çalışan cd ile acip klasoru görebileceğinizi tahmin ediyorum.
olmazsa, vmware üzerinde ubuntu yada pardus calistirin, sonra viruslu klasoru kopyalayabilirseniz, ordan görmeniz gerek,
birde bu tip şeylerin yedeklereni bi kaç yere dagitmak lazım sayın hocam.
dvd yada çeşitli hdd'lere, bir admın daha ileri götürüp cloud servislerinde de depolanabilir, o en garantisi.
Antivurus programlarida cozum olabilir , lakin, antivirus bunda virus var diye klasoru silermi ? siler.
Geçmiş olsun.

bilgisayar açılmadan cd ile tarama yapan anti virüsler var googledan tarat bulursun o sorunu çözecektir.

Öncelikle sakin olun hocam, yanlış bir eylem hepsini kaybetmenize neden olabilir. Bana kalırsa önce dizini winrar ile açın. Muhtemelen dosyalarınızı oradan kurtarabilirsiniz. 2. olarak cd den çalışan bir pardus türevi iş.sist. ile bilgisayarınızı açın dizindeki dosyaları alın. Bunlara rağmen dosyaları kurtaramazsanız. temizlik araçlarını deneyin.

çok tesekkürler arkadaslar sağolun yardımlarınız için resimleri kurtardım ne kadar tesekkür etsem az sizlere çok çok çok sağolun...

neşem' Alıntı:
çok tesekkürler arkadaslar sağolun yardımlarınız için resimleri kurtardım ne kadar tesekkür etsem az sizlere çok çok çok sağolun...
Kurtarirken kullandiğiniz yöntemi yazabilirseniz, ayni problemi yasayacak olanlara simdiden yardimci olabilirsiniz.
geçmiş olsun.

Geri