Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Odam İçin Güvenlik Kamerası

Konu, 'Sistem, Ağ ve Güvenlik' kısmında Yourdhacool tarafından paylaşıldı.

1. Yourdhacool

Yourdhacool Aktif Üye

Kolay gelsin arkadaşlar. Okulumda müdür yardımcısıyım. Odama güvenlik kamerası taktırmak istiyorum. Tek kamera olacak. Kamera kayıt işlemini odamdaki bilgisayara yapacak. Yani kayıt harddiski olarak bilgisayarın harddiskini kullanacak.Gerekirse yedek disk takarım. Okulumuzda Fatih Projesi Fiber İnterneti var. Bunu nasıl yapabilirim?

Kamera taktırma nedenim odam tam dış kapının girişinde. Yani ayak altında bir yerde. Sürekli öğrenciler, veliler ve öğretmenler geliyor.Bu yüzden sürekli odamı kilitleyemiyorum. Ayrıca ben de sürekli odada değilim. Bazen idari işler için odamdan ayrılıyorum. Yine odamdan ayrıldığım bir vakit öğrencilerden biri odama gelip el çantamdan cüzdanımı çıkarıp içinden yüklü miktarda para çalmış. Çok şükür öğrenciyi bulduk. Suçunu da en ince detayına kadar itiraf etti. Mesele şu ki çalınan para benim param değildi. Bir yere vereceğim paraydı. Ayrıca odamda deneme sınavı paraları da durduğundan ve kasa tarzı bir kilitli dolap olmadığından dolayı kamera taktırmak istiyorum. Okul Müdürünün kamera taktıracağımdan haberi var. Bu Konuda yardımlarınızı bekliyorum.

2. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bilgisayarınız için DVR kartı alıp kamera bağlayabilirsiniz ama bence en güzel 4 kanallı bir kayıt cihazı.

4 Kanal Dvr Kartı.jpg

VY_Canis_Majoris bunu beğendi.
  3. Yourdhacool

Yourdhacool Aktif Üye

@hasari hocam Kayıt cihazı olmadan olmuyor mu çok fazla masraf yapmak istemiyorum çünkü. Sadece kamera,kablo ve programlı bir çözüm yolu yok mudur acep? :D:D:D:D

4. yakuphan

yakuphan Hiperaktif Üye Hiperaktif

IP kameralara bakmalısınız ama bence en pratiği araç içi kamera olacaktır.

5. aakinci

aakinci Üye

arkadaşa katılıyorum, hem görüntü kalitesi hem de kullanım kolaylığı açısından araç içi kameralarından edinebilirsiniz. Ayrıca ilerleyen süreçte farklı alanlarda da kullanıma açık bir teknoloji olacaktır.

6. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Eğer okulda kayıt cihazı varsa 1 kamera ve kablo yeterli olacaktır ama kayıt cihazında boş port var mı bakmanız lazım.
    Yada şöyle bir şeyde alabilirsiniz.
    https://www.hepsiburada.com/olix-ka..._idZ1cQjTWw6n_qGDnmHj6ygj-auBGExoCeBoQAvD_BwE

7. impetus23

impetus23 Seçkin Üye Seçkin Üye

web cam olmuyor mu kayıt programıyla kullanırsınız, yawcam programı kullanışlı

toprak60 bunu beğendi.
  8. uysal_rockci

uysal_rockci Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Bilgisayarla uğraşmayın okulda kayıt cihazı varsa kablo çekin . Yoksa da kayıt cihazı alin :)

hasan bunu beğendi.
  9. hasan

hasan Süper Üye Süper Üye

Eğer yoksa ip kamera alın. 200 tl civarı. hareket algıladığında e posta bile gönderior, cepten yönetebiliyorsunuz, bulut depolama bile var bazı modellerde... sd kart takılabiiyor. wifi ile bağlanıyor.. biraz yüksek bir yere monte edin yeter.

VY_Canis_Majoris bunu beğendi.
  10. toprak60

toprak60 Seçkin Üye Seçkin Üye

Benim de sıkıntı çektiğim bir konu. Tek oda ve tek kamera için en düşük maliyetli ürün veya sistem ne olabilir?
    Bizim de Kamera kayıt cihazımızda yer yok. Şu an için en mantıklısı ip camera, araç içi kamera ve DVR cihazı duruyor.

11. kalelibilişim

kalelibilişim Süper Üye Süper Üye

Ampül şeklinde kameralar işinizi görürmü bilmem.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal