OBS Modülü

Kodla Büyü

sumunu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar http://cbs.eba.gov.tr/Default.aspx modülünden okul bilgileri güncelleme yazısı geldi. Yazı yeni inceliyorum. Şimdilik giriş için kurum kodu ve şifre (şifre kurum koduyla aynı) olayını çözdük. Buradan paylaşımlarımızı yapalım.

hocam TALEP menüsüne girerek eksik tahta yada tabletler varsa bunların sayısını giriyoruz. onun dışında kurum bilgileriniz doğru ise sorun yok. Aynı zamanda mevcut tahta vb. malzeme sayılarını da karşılaştırın sorun yoksa mesele yok.

Okul bilgilerindeki eksikleri girmek için mebbis aktif gözükmüyor.Bilgileri nereden değiştirebiliyoruz.

Hocam bize de geldi aynı yazıdan. Fakat ben bilgileri girdiğimde hatalı oluyor. Mesela alt alta e-posta ve telefon bilgilerini giriyorum, kaydet dediğimde e-posta gidiyor onun yerine aşağıdaki telefon geliyor. Sizde sorunsuz kayıt yapıldı mı?

adn' Alıntı:
Okul bilgilerindeki eksikleri girmek için mebbis aktif gözükmüyor.Bilgileri nereden değiştirebiliyoruz.

bizim okulda da var aynı sıkıntı, bilgileri mebbis te gerekli modülden düzeltin diyor ama mebbis izin vermiyor, ili aradık bizde değişiklik yapamıyoruz sistem bizde de kilitli dediler :(

Mebbis ten alınan bilgilerde yanlış olanları nasıl düzelttiniz. Mebbise girdik fakat böyle bir menü bulamadık. Yapabilen arkadaşlardan acil yardım bekliyoruz :shock:

ftmare' Alıntı:
Mebbis ten alınan bilgilerde yanlış olanları nasıl düzelttiniz. Mebbise girdik fakat böyle bir menü bulamadık. Yapabilen arkadaşlardan acil yardım bekliyoruz :shock:

bütün yazılarda mebbiste ilgili modülden değişiklik yapılacak yazıyor.
ama ilgili modül mebbis te nerede onu bilen yok.

nasıl yapılacağını bulan olursa paylaşsın arkadaşlar lütfen.

ondan sonra küfürbaz oluyoruz. Kervan yolda düzülür mantığıyla hep işler. Bi modül açarlar başında sinir olursun. Eba tablet girişleri, obs hangisi düzgün. Tablet akıllı tahta verdiler arada bağlantı yok. Okulda internet yok. Herkese tablet ver bilişimciyi unut. Zaten bu donanımların kullanma klavuzları doğuştan yüklendi ya bize gerek yok.

Geri