Nvidia ekran kartı sorunu?

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar nvidia ekran kartı görünmüyor,sürücülerini güncelledim kurdum ama hep aynı hatayı alıyorum..(pes 2013)
bu sorunu çözen varsa yardımcı olsun lütfen

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    31.6 KB · Görüntüleme: 4,907
Size bir kaç sorum olacak. Bu nasıl oldu biraz detaylı bilgi vermeniz lazım yoksa çözemem sorunu ? ne demek istiyorsunuz ? Oyun oynarken mi yoksa normaldede mi ekran kartı görünmüyor ? Bu hatayı ne zaman, nasıl aldınız ? Bilgisayarınızın özellikleri nelerdir ?
Öğrenmek için " başlat - çalıştıra kısmına - dxdiag - yazın - enterlayın " ordaki bilgileri ram bilgisi ve ekran kısmına basarak orda ismi gözüküyor mu bakın ? Benim sorularıma birebir cevap vermesseniz size yardımcı olamam ki sadece ben değil, başkasıda sorunu tam anlayamaş olabilir yani. Birde laptop mu masaüstü mü kullanıyorsunuz ? Lütfen tüm soruları cevaplayın.

KingSkrupellos' Alıntı:
Size bir kaç sorum olacak. Bu nasıl oldu biraz detaylı bilgi vermeniz lazım yoksa çözemem sorunu ? ne demek istiyorsunuz ? Oyun oynarken mi yoksa normaldede mi ekran kartı görünmüyor ? Bu hatayı ne zaman, nasıl aldınız ? Bilgisayarınızın özellikleri nelerdir ?
Öğrenmek için " başlat - çalıştıra kısmına - dxdiag - yazın - enterlayın " ordaki bilgileri ram bilgisi ve ekran kısmına basarak orda ismi gözüküyor mu bakın ? Benim sorularıma birebir cevap vermesseniz size yardımcı olamam ki sadece ben değil, başkasıda sorunu tam anlayamaş olabilir yani. Birde laptop mu masaüstü mü kullanıyorsunuz ? Lütfen tüm soruları cevaplayın.
oyunu kaldırıp tekrar kurunca bu hatayı verdi hocam,önceden oynuyordum..bilgisayarın özellikleri:
i5 2410Mcpu 2,30 ghz
4 gb ram
ekran kartımda nvdia gt 540m 1gb..
laptop kullanıyorum..dxdiag da ram görünüyor fakat ekran kartım görünmüyor,sadece intel ekran kartım görünüyor...

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    36.2 KB · Görüntüleme: 4,877
Nvidia sitesinden ekran karti driverinizi son sürümlerden biri ile guncelleyin, yalniz umarim laptopun soğutma perfermansi iyidir çünkü nvidia son sürümleri ile isinma sorunları hat safhaya ulasiyor

Peki PES 2013 oynuna girebiliyor musunuz ? Yani ekran kartı gözükmüyince oyuna mı giremoyorsunuz ? Gözükmemesi neyi ifade ediyor onu anlamadım ?

KingSkrupellos' Alıntı:
Peki PES 2013 oynuna girebiliyor musunuz ? Yani ekran kartı gözükmüyince oyuna mı giremoyorsunuz ? Gözükmemesi neyi ifade ediyor onu anlamadım ?
bu hatayı alıyorum,yoksay deyip girdiğimde oyun açılıyor fakat bir süre sonra oyundan atıyor..

Ekli dosyalar

• nnnnn.png
    nnnnn.png
    22.4 KB · Görüntüleme: 4,864
Bilgisayarınızda Ekran kartı gözüküyor. Intel HD Graphics 300.

1. YÖNTEM => sanırım bilgisayarlarınızda nvidia optimus veya benzer bir teknoloji var. Bu teknolojide bilgisayarda çift ekran kartı bulunur. Birisi VGA (düşük performanslı, düşük güç tüketici), diğeri normal ekran kartı. (yüksek performans, yüksek güç tüketimi). Benim laptopumda var aynı teknoloji. Bilgisayar normal çalışırken vga yı kullanıyor oyunlarda vs ekran kartına geçiyor. Ancak pes de böyle bir sorun var. Bilgisayar bunu normal program olarak algılayıp vga da çalıştırmayı deniyor. Bu yüzden pes de vga yı görüyor. Normal ekran kartını görmüyor. Bu sorunu aşmak için ise pes in settings kısayoluna sağ tıklayıp "farklı bir grafik işlemci ile çalıştır" veya buna benzer bir fonksiyon arayın. Eğer böyle bir fonksiyon varsa yüksek grafikli işlemciyi seçip oyunu açın. Ama bu fonksiyon yoksa bilgisayarınızın özelliklerine bakarak ekran kartı driverlarının hepsini kurun.

DEVAMINDA => sürücüler güncellendikten sonra oyunu çalıştırmaya kalkmayın. Sürücü güncellemesi manuel geçiş sorununu çözüyor. Yani güncelleme sonrasında oyuna sağ tıklayarak "Yüksek Hızlı Grafik İşlemciyle Çalıştır (nVidia)" vs. menüsünden açmanız gerekmektedir.

Masaüstüne sağ tıklayın Nvıdıa yada Intel Graphics bişeyler var tıkla. Orda kaliteyi en yüksek bir seçenek olması lazım onu yap uygula tamam de ondan sonra oyunu aç.

2. YÖNTEM => Masaüstünde sağ tık-Intel yada Nvidia control panel- Sol taraftan physx Configuration ile ilgili alana tıklayın-Seçtiğinizde sağdaki pencerede Select physx processor kısmından 1 gblık GT 525m i seçin. Tamam deyip kapatın pencereyi Peste genel bi sorun bu genelde onboard ekran kartını gördüğü için oyunun kendisi ya oyunu açmıyo yada kasıyo

3. YÖNTEM = oyunu da ayarları da sağ tıklayıp yüksek performanslı ekran kartı ile çalıştır derseniz sonra ayarları yaparsanız çalışıyor

4. YÖNTEM => Videolu Çözüm => http://www.youtube.com/watch?v=yXvnaH_Xkzw

Peki arkadaşlar, bilgisayarın ekran kartını değiştirip değiştirmediğini nasıl anlayabiliriz? yani o anda hangi kartı kullandığını nasıl anlarız?
intel 4400 ve 8670 var pc de.

wertyu6' Alıntı:
Peki arkadaşlar, bilgisayarın ekran kartını değiştirip değiştirmediğini nasıl anlayabiliriz? yani o anda hangi kartı kullandığını nasıl anlarız?
intel 4400 ve 8670 var pc de.
sanırım cpu-z programı ile anlayabiliyoruz hocam

aynenbadi' Alıntı:
tşk hocam hallettim

hocam nasıl hallettin bi anlatıver. benim önceden başıma gelmişti bu durum ne yaptıysam olmamıştı (yanlış hatırlamıyorsam ekran kartı driverini güncelledikten sonra bu durum başıma gelmişti hemi de pes 2013 te). tam olarak hangi yöntemi kullandınız acaba?

2 gündür bu problem bende de var. Çözemedim. burada yazan tüm çözüm önerilerini yaotım ama olmadı, var mı bir çözüm bilen konu hakkında?

Geri