Nss de tüm bilgisayarlar görünmüyor.

Kodla Büyü

crandmt

Üye
Arkadaşlar lab.da tüm bilgisayarlarda nss 10.70 sürümü kurulu,önceleri tüm bilgisayarları görebiliyorken şimdi bazen 4,bazen 5-6 pc görünüyor.(toplam 11 pc var).Tüm makinelerde xp yüklü.Tekrar tüm makineleri görebilmek için bir çözüm önerisi olan var mı?

Bende de aynı problem var. Eski sürümlere dönmek en iyisi. Şimdilik deploy yaparak idare ediyorum. Ama kesin çözüm değil.

ara sıra windows engelleyebiliyor. programlardan >> nss 'ye girin. gelen ilk sekmede "test" butonu var tıkladığınızda eğer windows engelemesi varsa bir pop-up açılıyor, ordan engellemeyi kaldırırsanız artık görünüyor.

Bir de hepsinin Room'u aynı olmazsa görmez, yeni sürümde kurarken Room yazıyorsunuz, NSS configuration'dan hepsinin Room'unu aynı yapın, başka bir problem yoksa problem budur....

Bilgisayarlarınızın tcp/ip yapılandırmasını elle yapılandır(ağa bağlı olan her bilgisayara elle ip ver), internet iletişim kuralına nw/link bois seçeneğini ekleyin hocam

Görünmeyen bilgisayarların ağ kurulumunu tekrar yapın.

Arkadaşlar cevap yazan herkese teşekkür ederim.İlk kurarken zaten ip'leri elle vermiştim o konuda bir sıkıntı yok ve test yaptığımdada herhangi bir sorun çıkmıyor.Asıl ilginç olanı ben hiç birşey yapmadan tekrar pc lerin hepsini görmeye başladı ama bu sefer ağa yayın vermeye çalıştığımda çok ağır çalışıyor ve 1-2 dk içinde tüm bilgisayarlar ağdan düşüyor.Bu sorunlar yüzünden projeksiyonla ders işlemek zorunda kalıyorum.

caesai' Alıntı:
Bir de hepsinin Room'u aynı olmazsa görmez, yeni sürümde kurarken Room yazıyorsunuz, NSS configuration'dan hepsinin Room'unu aynı yapın, başka bir problem yoksa problem budur....

Birde "caesai" hocam nss configurator kısmında Room bölümünde tüm pc'lerde Eval yazıyor.Eğer bahsettiğiniz buysa Room yada Eval yazmasının arasındaki farkı anlayamadım.

Geri