NOTlar KONUSNDA SİZE BASKI YAPILIYOR MU?

Kodla Büyü

KARÇİÇEĞİ

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
ARKAdaşlar okulunzda TEOG derslerinin haricindeki dersler üzerinde bir takım baskılar yapılıyor mu? veya şöyle sorayım notlarınız değiştiriliyor mu? sizden habersizce...

Oyle bir durum varsa eger karneler cikmadan once size not cizelgelerini imzalatmak zorundalar. Kontrol edersiniz Imzalamazsiniz tepkinizi koyar sikayet edeceginizi soylersiniz. Yapilmasi gereken bu

Hocam bizden habersiz hiç kimse notumuzu değiştiremez suç işler. Not olayına gelirsek, kendi adıma çocukları çok fazla kastırıcı bir sınav yapmıyorum. Dersimizin biraz ilgi dersi olduğunu düşünüyorum. O yüzden notlarım genelde yüksek ama birkaç tane arada düşük alan çıkıyor onlara da müdahele ettirmiyorum.

Bir öğretmene sormadan notları değiştirmek çok ayıp bir şey.Eğer öyle bir şeye maruz kalsam toplayıp bavulu gidesim gelir.Ben hala derse girip birşeyler anlatıyorsam hala öğretmenim demektir.İnsanların tamirci gözüyle bakmaları normal ben de çoğu zaman öyle hissediyorum ama sınıfa girince roller değişiyor.
Geçen bir öğretmen arkadaş kendi kendi kızına 85 verdi diye beden eğitimi öğretmenine söyleniyordu.Çocuğun beden dersinden mükemmel olma zorunluluğu yok.Kızına değil öğretmene kızıyor.Artık sistem mi bozuk insanlar mı bilemiyorum.Ama kendi kızım o yaşa geldiğinde (haksız yere olmadığı sürece) öğretmenin verdiği nota karışamam.Öyle bir hakkım yok.

Notlarımı verirken kimseye söz hakkı bırakmamaya çalışıyorum. Çok düşük notlar almıyor genelde çocuklar. Bugüne kadar notlarımı değiştirmemi isteyen idareci olmadı. Ama öğrencilerden gelen talepleri takdir teşekkür durumuna göre değerlendiriyorum. 14 yılda 3 öğrenci dışında kimseyi şök e bırakmadım. Onlarda geçen yıl sınavlara hiç girmeyen öğrencilerdi. Ama eğer yazılı ortalamaları ilk dönem 1 se karnede de 1 dir. 2. Dönem sözlüyle 2 yapıp geçiririm. En azından hoca vermiş desinler.

bunlarda bir şey mi ben ""düşük verirsen canını sıkmak zorunda kalırım hocam...""" tehditi bile aldım idareden... hocam o zaman ben girmiyorum siz verin notları dedim. bir kaç gün sonra baktım 42 alanda da 100 yazıyor 96 alanda 100 yazıyor. bende kızdım hepsine 100 verdim ...
şaşkınım kızgınım yılgınım.....
bilmiyorum neyleyim.... :?

Yapılmaz mı? Gereksiz ders ya bizim ki. Ortalamaların yüksek olması için notları yüksek tutun diyorlar.

valla 9 senedir öğretmenlik yapıyorum, kimse yanıma not için gelmedi.ne veli ne de idareci
ha herkese 100 filan da vermiyorum, sınavımı yaparım, ne alırsa onu veririm.

Sadece dikkat ettiğim nokta; notları e-okula verirken diğer ders notlarına bakarım. Arada uçurum var mı diye.

Şu ana kadar Allaha şükür bir problem yaşamadım.

Şaşkınlık içerisinde okuyorum yazılanları.
E-okul üzerinde yapılan bütün işlemlerin log kayıtlarının tutulduğunu biliyorum.
Bu yapılan size ve mesleğinize hakarettir. Şikayet etmeniz durumunda bu durumu bu idareciler nasıl açıklayabilir ki? Açıklayamayacaklarını ve altından kalkamayacaklarını kendileri de bildiğinden gerekirse şikayetçi olacağınızı söyleyin, bu nasıl bir terbiyesizliktir ya.

böyle hak yenmez ne demek hepsi 100 biz burda köy çocuklarına ne alıyolarsa onu veriyoruz. bu çocukların suçu ne ben eski okulumda karşı çıktım çalışan çocuğun hakkını yiyemem adam afedersiniz köpek gibi çalışıp 100 alıyo diğeri sokakta oynayıp 100 alıyo böyle haksızlık olmaz bunun vebalini kimse ödeyemez.

karçiçeği' Alıntı:
ARKAdaşlar okulunzda TEOG derslerinin haricindeki dersler üzerinde bir takım baskılar yapılıyor mu? veya şöyle sorayım notlarınız değiştiriliyor mu? sizden habersizce...

sizden habersiz değiştiriliyorsa yasal işlem yapma hakkınız var hocam önce idareye söyleyin uyarı niteliğinde halen yapılırsa verin dilekçeyi ilçeye göndermeyeceklerdir gelip sizi bulur tamam hocam değiştirmiyoruz deyip sonlandırılabilir.

Not: İdareyle kötü olma durumu var:):)

gezegen10' Alıntı:
böyle hak yenmez ne demek hepsi 100 biz burda köy çocuklarına ne alıyolarsa onu veriyoruz. bu çocukların suçu ne ben eski okulumda karşı çıktım çalışan çocuğun hakkını yiyemem adam afedersiniz köpek gibi çalışıp 100 alıyo diğeri sokakta oynayıp 100 alıyo böyle haksızlık olmaz bunun vebalini kimse ödeyemez.

idare bana aba altından sopa göstermişken... seninde çolugun çocugun büyüyecek demişken. izin işlerin olur birbirimize ihtiyacımız olur demişken.... bunları konuştuğuma utanıyorum da demişken... o bu kadar aşağılamışken kendini idareci olarak 42 alana 100 yazabiliyorken sözde benim iznim olarak... ben vicdani sorumluluğunu size bırakıyorum dedim. ve kendi vicdanım için 50 55 alan çocukta 100 ü hak ediyor diye düşünüyorum. bu düşünce ile 100 verdim ilk sınavlarını . bu duruma düşürülmüşken ödeyeceğim bir vebal oldugunu düşünmüyorum.
oğlu 86 alan bir öğretmen beni gidip müdüre şikayet ediyorsa...anlattığını zders çocuklara uygun da değil zaten diyebiliyorsa bana ve idare bu duruma yağ bal sürüyorsa.... benim 8 senem boşa gitti demektir...

merkezde, gözde okul diye anılan bir okulda çalışırken başıma geldi. idare bana söyleme gereği bile duymadan değiştirmiş bazı notları. üzüldüğüm, değiştirdikleri notlar öğretmen çocuklarına aitti. Müdürle yaka paça kavga noktasına geldik, bağırdım çağırdım öğretmenler odasında. Ben 14 tane sınıfa, 480 öğrenciye kara tahtada bilgisayar dersi anlatırken, saatlerce sınav, performans okurken böyle davranmaları tamamen saygısızlıktı. En çok da "öğretmeniz hocam, öğretmen çocuğunu tabii ki destekleyecez" demesiydi. Zengini kolla, mevkisi iyi veli çocuğunu kolla, öğretmen çocuğunu kolla. Gariban ne yapsın???
Karneler çıkmak üzereyken tekrar değiştirdim notları, neyse o kaldı...Ama o yıl tayin isteyip bt sınıfı olan bir mahalle okulana geçtim. Çok şükür hiç pişman olmadım. Ne not baskısı ne veli baskısı...Demem o ki, merkez okullar sıkıntılı...

çoluğum çocuğum büyür düşük not alırsa önce çocuğuma sorarım öğretmene değil diğer çocuk nasıl 100 alıyo bakarsın bütün sınıf düşük almışsa o zaman başka çekersin öğretmeni uyarırsın. bu böle olmaz hocam ister sopa göstersin ister değnek ister silah vebal benim diyosan amenna bişey demem ama benim burdaki çocuklarımın öğrencilerimin hakkını yemeyin öncelikle ben hakkımı helal etmiyorum böyle bir durumda.

evet merkez bir okuldayım...
keşke daha önce tahmin edebilseydim bu durumu.
ve en erken ne zamansa hemen gitmek istiyorum bu kurumdan...

gezegen10' Alıntı:
çoluğum çocuğum büyür düşük not alırsa önce çocuğuma sorarım öğretmene değil diğer çocuk nasıl 100 alıyo bakarsın bütün sınıf düşük almışsa o zaman başka çekersin öğretmeni uyarırsın. bu böle olmaz hocam ister sopa göstersin ister değnek ister silah vebal benim diyosan amenna bişey demem ama benim burdaki çocuklarımın öğrencilerimin hakkını yemeyin öncelikle ben hakkımı helal etmiyorum böyle bir durumda.

aynı şeyleri düşünüyorum hocam.. bende öğretmen çocuğuyum . eğitim hayatımda hiç kayırma görmemiş bir öğrenciyim hemde. bu vebalde kalmamak için sınav notlarını böyle vermeyi doğru buldum. en son günü bekliyorum sözlü notları için. hakkımı helal etmiyorum demişsiniz ya hocam bu yükün altında bir yük daha vermeye çalışmışsınız..
bu işin bilişim teknoloji tarafı
bir de resim var müzik var beden var teknoloji tasarım var....
hep beraber veballiyiz. kimlere hak ödeyeceğiz kimlerden ne hak alacağız....
bildiğim ve söylediğim bir şey varsa O da
DİPLOMAYLA REZİL OLDUĞUMDUR....
BU SİSTEMDE ÇARESİZLİK İÇİNDE MAALESEF BUNU YAPIYORUM DİYEN ÖĞRETMENLERE BEN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM DİYEMİYORUM...
ELİNDEN GELEN ADALETİ UYGULAMAYA ÇALIŞTIM DİYEN HERKESE HAKKIMI HELAL EDİYORUJM.

E-okul not işlemlerinin kendi dersleri hariç idarecilere kapalı olmasın lazım. Hocamı gazlamak için söylemiyorum ama bana yapılsa onu rezil ederim.

Usulünce konuşmalı idare ile. Bunun yanında not değiştirme işi resmen suç, ahlaken haksızlık, hocama karşı da ayıptır vesselam...

hcrturk' Alıntı:
gezegen10' Alıntı:

aynı şeyleri düşünüyorum hocam.. bende öğretmen çocuğuyum . eğitim hayatımda hiç kayırma görmemiş bir öğrenciyim hemde. bu vebalde kalmamak için sınav notlarını böyle vermeyi doğru buldum. en son günü bekliyorum sözlü notları için. hakkımı helal etmiyorum demişsiniz ya hocam bu yükün altında bir yük daha vermeye çalışmışsınız..
bu işin bilişim teknoloji tarafı
bir de resim var müzik var beden var teknoloji tasarım var....
hep beraber veballiyiz. kimlere hak ödeyeceğiz kimlerden ne hak alacağız....
bildiğim ve söylediğim bir şey varsa O da
DİPLOMAYLA REZİL OLDUĞUMDUR....
BU SİSTEMDE ÇARESİZLİK İÇİNDE MAALESEF BUNU YAPIYORUM DİYEN ÖĞRETMENLERE BEN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM DİYEMİYORUM...
ELİNDEN GELEN ADALETİ UYGULAMAYA ÇALIŞTIM DİYEN HERKESE HAKKIMI HELAL EDİYORUJM.
Hocam haklisin ama bu kayirmalar yuzunden ne hayatlar mahvoluyor bende hep tıp okumak istedim ama asker cocugu oldugum icin 2 senede bir yer degistirip durmaktan okul notlarim harap oldu ögretmenlere derdimi anlatamadim okul puani yuzunden tıp okuyamadim bunada sukur isyanim yok ama baska cocuklar yanmasin istedikleri meslegi yapabilsinler istiyorum haklarini alsinlar benim derdim bu.

Geri