Notebook'umu düşürdüm. Ekran gitti!

Kodla Büyü

mavi50

Site Gezgini
Arkadaşlar notebook'umu düşürdüm. Ekranda çapraz çizgiler var. Sadece üst tarafta az bir görüntü var. Ekranda kırık veya çatlak yok. Garantisi yok. Bu ekranı değiştirmenin maliyeti ne kadardır? Ne yapabilirim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Benimkini de oğlum ekrana ve klavyeye basarak o hale getirmişti. Kırık değildi ama ekranda çatlaklar var gibi duruyordu sizinki gibi. 400 euro masrafı var dediler. Yenisini almak daha mantıklıydı. Ancak eşimin çalıştığı şirkette bozuk laptoplar atılıyor, onlardan uyumlu olan biriyle ekran değiştirildi. Masraftan kurtulduk. Eskisi gibi oldu. Bu şekilde ekran bulma ihtimaliniz varsa değiştirin yoksa o kadar parayı ekran için vermek mantıklı değil.

150-200 TL arasında bir masraf olur. Eğer yaptıracak bir yer bulamazsanız özel mesaj atın yardımcı olayım.

Benim de oğlum minderin üstünde kapalı duran laptopun üstüne ani bir hareketle bastı geçti. Ekranın ortasında bir alana toplanmış kömür tozu gibi leke oluştu. Ara sıra büyüyüp küçülüyordu. Bir kaç ay sonra ekranın sol üst köşesine kaydı. Fazla rahatsızlık vermiyor ama ömrü dolarsa masa üstüne koyup 17" monütörüm var onu bağlayıp masaüstü pc yapıcam. Yeni bir tane de alırım :)

Geri