Norton ghost ta karşılaştığım sorun!!donanımdan mı_???

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
Bugün atölyede hiren's boot un içinde ki norton ghostla dos ortamından imaj alıp tüm pc lere yükledim ancak;bazı pc lerde aldığım imaj sorunsuz çalışırken bazıların da kitlendin ve xp ekran da donup kaldı;PC lerin anakart-cpu-HD vs..aynı olmasına rağmen bazı pc lerin ramleri ilave yapılıp değişmiş mesela bir pc de 990MB(ekran kartı onboard) bir PC 1440MBram sahipti;acaba bu yüzden sorun yaşamış olabilirmiyim?? donanımlar %100 aynı olmayınca mı bu tür kitlenme açılmama sorunları yaşanıyor??tecrübeli arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum..saygılar..

Bir de Acronis deneyin. Ben Acronisle sorun yaşamadım. Ram aynı olmamasına rağmen sorun yoktu.

bana kolay geliyordu norton ghost ama;acronisi deneyeceğim bi daha ki sefer;bugün baya uğraştırdı beni..

Ghos ile ekran kartı farklı olan makinaların XP imajlarını birbirine yüklemiştim sorun olmamıştı.
Uzun süredir Acronis kullanıyorum daha az sorun yaşatıyor.

İlave olarak imajı alınan makinada klavye fare PS2, yüklenen makinada USB ise , yükleme bittikten sonra açılışta biraz beklemek ve makinayı birkaç kez yeniden başlatmak gerekiyor.

Geri